14.07.2022

22:22 >> 23:16

NI HAOS U PRIŠTINI ŠIPTARIMA NIJE DONEO PROLAZ! Budućnost slavila na KOSMETU!

AP/Photo

Fudbaleri ljubljanske Olimpije savladali su Diferdanž sa 1:2 (1:0) i tako se plasirali u drugo kolo kvalifikacija Lige konferencija

Nije uspela Olimpija na debiju Alberta Rijere da upiše pobedu u Ljubljani, ali je slovenački predstavnik u Luksemburgu posle prave drame stigao do drugog kola kvalifikacija. Diferdanž bio je na pragu čuda protiv Olimpije, ali snage za veliko iznenađenje nije bilo - 1:2 (1:0).

Diferdanž poveo je preko Boureta u devetom minutu, ali je u finišu utakmice Dofo u 80. poravnao rezultat i odveo utakmicu u produžetke. U nastavku prava drama, a konačan rezultat i prolaz Olimpiji obezbedio je Milović u 112. minutu drugog produžetka.

U istom terminu Budućnost je izbegla poraz u Prištini protiv Lapija i tako prošla u naredno kolo kvalifikacija - 2:2 (1:1). Meč u južnoj srpskoj pokrajini obeležio je veliki skandal huligana sa Kosmeta, ali ni to nije zasmetalo Plavima da prođu dalje.

Đukanović je doneo prednost Budućnosti u 23. minutu, ali je Firmino u 45. iz penala poravnao rezultat. Ipak, sredinom drugog poluvremena ponovo je Đukanović doneo prednost Podgoričanima, a konačan rezultat postavio je Kurtaj u 71.

Mura je sa 2:1 slavila protiv Sfintul Georgea iz Moldavije. Isti rezultat bio je na snazi i sedam dana ranije u Kišinjevu, a strelci su bili Petković i Daku za domaćina, te Svinarenko za goste.

Torvaldson 45, Gunlangson 50, Jeoman 64, Steindorson 67 - Paredes 30

Aleksandar Vulin o izborima 2. juna: Vučić mora da se bavi izborima, ovo nisu lokalni izbori, hoće da slome kičmu Vučiću i našoj slobodarskoj politici

Gostujući u jutarnjem programu televizije Prva, Aleksandar Vulin je kazao da se 2. juna odlučuje o budućnosti Srbije, te da nije reč o lokalnim izborima koji se samo tako zovu. Vulin je kazao da na ovim izborima hoće da slome kičmu Vučiću da bismo se odrekli Republike Srpske, Kosova i Metohije, da bismo priznali da smo genocidan narod i uveli sankcije Rusiji.