15.02.2023

20:03 >> 22:56

ADEJEMI ŠOKIRAO ČELSI POGOTKOM KOJI SE RETKO VIĐA! Borusija u prednosti posle prvog meča sa "plavcima", BENFIKA RUTINSKI PROTIV BRIŽA!

Borusija iz Dortmunda pobedila je Čelsi na domaćem terenu rezulatom 1:0, dok je Benfika pobedila Briž na gostujućem terenu sa 2:0

Fudbaleri Borusije iz Dortmunfa na domaćem terenu bili su bolji od Čelsija rezultatom 1:0.

Odlično su "plavci" startovali u Dortmundu, u prvo poluvremenu su bili dosta dominatniji tim.

Najviše se isticao Žoao Feliks koji je od samog starta zadavao ogromne probleme defanzivnim igračim "milionera".

U 17. minutu Tijago Silva je postigao gol za Čelsi, ipak isti je poništen jer je kapiten "plavaca" igrao rukom.

U 29. minutu, imao je sjajan šut Žoao Feliks, ipak bez uspeha, dok je Borusija imala prvu ozbiljnu šasnu u 34. minutu kada je Adejemi šutirao preko gola.

Najozbiljniju šansu na meču smo videli u 38. minutu, kada je Žoao Feliks pogodio prečku.

Ipak, malo po malo Borusija je stvarala svoje šanse, ipak do gola su došli iz fantastične kontre.

Adejemi je preuzeo loptu kod svog šesnaesteraca bukvalo je pretrčao ceo teren, nadmudrio je protivničkog golmana i obradovao domaće navijače.

Do kraja meča igrači Čelsija su na sve načine pokušavali da dođu do izjednačenja,a najviše bi trebalo izdvojiti šansu iz 77. minuta.

Šutirao je Kulibali, ali protivnički defanzivac je skinuo loptu sa gol linije. Ovo je velika pobeda za "milionere",ali sada im sledi teško putovanje u London.

S druge strane Benfika je slavila na gostujućem terenu protiv Briža rezultatom 2:0.

Opravdao je tim iz Portugala ulogu favorita, mada nije bilo toliko lako protiv debitantske ekipe u nokaut fazi Lige Evrope.

Prvo poluvreme je bilo potpuno u znak Benfike, stvarali su šanse igrači gostujućeg tima, ipak gola nije bilo.

Do gola je stigao Briž u 44. minutu, ali pogodak Odoija je poništen zbog ofsajda.

Benfika je do prednosti došča sa bele tačke pogotkom Žoao Marija u 50. minutu.

Prednost gostujućeg tima duplirao je Diego Nereš u 88. minutu, tako da  je Benfika već jednom nogo u četvrtfinalu Lige šampiona.

Borusija Dortmund-Čelsi 1:0

Golovi: Adeejemi (63)

Borusija Dortmund: Kobel, Volf, Sule, Šloterbek, Gerero, Kan, Adejemi, Belingam, Ozkan, Brandt, Ale

Čelsi:Arizabalaga, Džejms, Kulibali, Silva, Čilvel,  Loftus-Čik, Fernandez, Zijeh, Mudrik, Feliks,Haverc

Klub Briž-Benfika 0:2

Golovi: Žoao Maro (50), Nereš (88)

Klub Briž:Mignolet, Klinton Mata, Hendri, Mehele, Meije, Odoi, Ondeijnka, Bušanan, Vanaken, Sova,Lang

Benfika:Vlahodimos, Bah, Antonio Silva, Otamendi,Grimaldo, Florentino, Kikinjo, Aursnes, Žoao Mario, Rafa Silva, Ramos

90+4 - Sjajan šut Fernandesa, ali Kobel brani

89. minut - Konfilkt na terenu između igrača Borusije i Čelsija

88. minut - Benfika je udvostučila vođstvo, strelac je Nereš

83. minut - Novi šut Feliks, ali nova odbrana Kobela

77. minut - Velika šansa za Čelsi, Odlićan šut Kulibalija, ali skinuo je defanzivac Borusije sa gol linije

72. minut - Pokušava konstatntno Čelsi, ali bez uspeha

68. minut - Mirniji period igre Briža i Benfike

62. minut - Goooool! Fantastičan pogodak Adejemija, odlično se snašao mladi igrač Borususije, krenuo je od svojih šesnaest metara pa sve do protivničkog gola i obradovao je domaće navijaće

58. minut - Šutira Julian Brandt, ali bez uspeha

54. minut - Fenomenalan šut Džejmsa iz slobodnog udarca, ali brani Kobel

53. minut - Emre Kan dobio žuti karton zbog grubog prekršaja

50. minut - Dolazi Benfika do prednosti! Dosuđen je jedanesterac za portugalski tim, precizan je bio Žoao Mario

46. minut - Počela su druga poluvremena

KRAJ PRVIH POLUVREMENA

44. minut - Odoi je postigao gol za Briž, ipak sudija  je jasan da je bio ofsajd

41. minut - Ozbiljna šansa za Borusiju, ipak lopta koju je Volf poslao je otišla pored gola

38. minut - Najbolja šansa za Čelsi do sada, ipak pogađa prečku Žoao Feliks

35. minut - Igrač Benfike Gonzalo Ramos pokušao je glavom, ipak neuspešno

34. minut - Ozbiljna šansa sada za Borusiju, preko prečke je otišla lopta koju je šutirao Adejami

31. minut - Još jedna ozbiljan akcija Čelsija, uputio je Feliks dobar ali prejak šut, lopta je otišla preko gola

30. minut - Pogađa stativu uzdanica Benfike, Rafa Silva

29. minut - Šutirao je ofanzivac Čelsija Žoao Feliks, ali odlična intervencija Kobela

20. minut - Prva ozbiljna šansa za Benfiku, pokušao je Grimaldo, ali lopta je bila preniska

17. minut - Pogodio je Tijago Silva za 1:0, ipak isti je poništen jer je Silva igra rukom, a zatim je dobio žuti karton

11. minut - Centrirao je fudabler Čelsija Feliks, ali rešili su to defanzivci Borusije iz Dortmunda

5. minut - Igrač Briža Bušanan imao je zicer, ali sjajno odbrana golmana Benfike

2. minut - Prvi put se Čelsi približio golu Borusije, ipak  odlično su reagovali defanzivci Borusije i sprečili Mudrika da ih šokira na startu

1. minut - Utakmice su počele

20.00 - Dobrodošli na naš blog posvećen utakmica osmine finala Lige šampiona

Kancelarija za KiM: Kamenovanje škole u Gojbulji je otvorena pretnja Srbima na KiM, ovo je planirana akcija!

Kancelarija za Kosovo i Metohiju saopštila je danas da se gađanje kamenicama Osnovne Škole "21. novembar" u Gojbulji, u opštini Vučitrn, kojom prilikom je slomljeno staklo na ulaznim vratima i jedna kamera, ne može se shvatiti drugačije, nego kao otvorena pretnja Srbima na Kosovu i Metohiji, kao i da su slični napadi koji su gotovo svakodnevni, posledica antisrpske politike Aljbina Kurtija.