20.02.2024

20:02

Arnautović spasao Inter, remi PSV-a i Borusije!

Odigrana su dva meča osmine finala Lige šampiona.

Fudbaleri Intera pobedili su Atletiko Madrid na domaćem terenu rezulatom 1:0, dok su PSV i Borusija Dortmund odigrali nerešeno sa 1:1.

Inter-Atletiko 1:0  (0:0)

Stadion: Đuzepe Meaca, Milano

Sudija: Ištvan Kovac

Golovi: Arnautović (79)

Žuti karton: Hermoso, Savić

Inter:Zomer, Pavar, De Fraj, Bastoni, Darmian(Od 69 Damfris), Barela, Mektrijan(Od 72. Mektrijan), Dimarko(Od 69. Avugusto), Čalhanoglu, Martinez, Tiram(Od 46. Arnautović)

Trener:Simone Inzagi

Atletiko:Oblak, Lino, Hermoso(Od. 68 Reinildo), Himenez(Od 46 Savić), Visel, Molina(Od 68 Bairos), Niguez(Od 56 Morata), Koke, De Paul, Ljorente, Grizman

Trener: Diego Simeone

PSV-Borusija 1:1 (0:1)

Golovi: De Jong(56) -  Malen (24)

Žuti Karton Lozano- Matsen, Šloterbek

Stadion: Filips, Ajndhoven

Sudija:Srđan Jovanović

PSV: Benitez, Teze, Šouten, Boskagli, Dest, Tilman, Verman,Salibari, Bakajoko, Lozano(Od 75, Papi), De Jong

Trener: Peter Boš

Borusija: Mejer, Matsen, Šloterbek, Humels, Rjerson, Kan, Sabicer, Malen, Sančo(Od 68. Wolf), Rojs(Od 56 Brand), Fulkrig

Trener: Edin Terzić

KRAJ UTAKMICA

90+1 (Milano) -Izborio se Damfris u duelu s Linom, a zatim je šutirao, ipak brani Oblak

86. minut (Milano) - Ubacio Lino loptu, ipak samo korner za Atletiko Madrid.

79. minut (Milano) - Inter konačno vodi! Prošao je Martinez Reinalda, a zaim šutirao, odbranio je Oblak, ali lopta je došla do Arnautović koji je sada bio precizan.

77. minut (Milano) - Ponovo je sigurno  reagovao Jan Oblak! Šutirao je Lautaro Martinez, ali Slovenac je večeras na visini zadatka.

71. minut (Milano) - Ne ide Arnautovića večeras. Ovo je treća njegova bezuspešna šansa. Šutirao je u levu stranu, ali odlično je odbranio Benitez.

72. minut (Ajndhoven) - Imao je dobru šansu Volf da ponovo dovede "milionere " u prednost.

65. minut (Milano) - Ponovo preti Aranautović, ali na mestu je bio Jan Oblak

62. minut (Milano)- Dupli pas Arnautovića i Martinez, šutirao je potom Austrijanac, ali iznad gola

56. minut (Ajndhoven) - Odgovornosti se prihvatio De Jong i pogodio je za izjednačenje

55. minut (Ajndhoven) - Napravio je prekršaj u šesnastercu igrač Borusiej Humels, sudija je odmah pokazao na belu tačku

57. minut (Milano) - Šansa za Atletiko, Šutirao je Lino iz šesnaesterca, ali pored gola

54. minut (Milano) - Prvi žuti karton na meču! Igrač Atletika, Hermoso je dobio žuti karton

51. minut (Milano) - Centrirao je Barela do Arnautovića, ali austrijski fudbaler nije dobro zahvatio loptu glavom. Inter napada, ali golova nema

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

KRAJ PRVIH POLUVREMENA

40. minut (Milano) - Opet velika prilka za Inter! Šutira je Tiram, ali uspeo jedva Oblak da smiri loptu

38. minut (Milano) - Dobio je Lautaro loptu, krenuo je sigurna ka golu, potpom je uputio šut, ali brami Oblak, samo korner za Inter

37. minut (Ajndhoven) - Konačno šansa za PSV! Loptu je dobio Bakajoko, uputio je šut pored desne stative.

30. minut (Milano) - Gledamo nešto mirniji tempo na meču Intera i Atletika.

24. minut (Ajndhoven) - Borusija vodi u Holandiji! Doni Malen je obradovao gostujuće navijače. On je primio loptu u šesnastercu, zatim je uputio snažan šut, lopta je udarila u protivničkog igrača i tom priliom promenila smer.

20. minut (Milano) - Pokušavaju "jorandžije" da se približe gol Intera, ali bez uspeha.

16. minut (Milano) - Pavar je centrirao ka golu Atletika, ipak odmah je reagovao Vicel i ozbio loptu

13. minut (Milano) - Fudbaleri Intera traže penala, pošto je lopta udarila u Molinu ruku, ali sudija se nije složio s tim.

10. minut (Milano)- Prva ozbiljna prilika na meču. Dobio je loptu Lino, gađao je donji desni ugao, ipak  ništa od pogotka.

8. minut (Ajndhoven) - Poprilično miran start meča PSV-a i Borusije, oba ekipe imaju taktiku čekanja.

4. minut (Milano) - Prvi prekršaj na meču! Igrač Inter Bastoni povukao je protivnika za dres.

1. minut - Utakmice su počele

20.45 - Borusija je morala da promeni golmana pre početka meča. Kobel je zbog povrede zamenje Mejerom.

20.37 - Alvaro Morata nije u potpunosti spreman, pa se Dijego Simeone odlučio da  napadački tandem čine Antoan Grizman i Markos Ljorente.

20.22 - Igrači Intera će nositi crne trake u čast preminulog Andreasa Bremea.

20.10Nekoliko sati pre meča objavljen je snimak u kojem su glavni akteri navijači Intera i navijači Atletika. Navijači gostujećeg tima su se okupil u centru Milana gde su počeli da pevaju navijačke pesme svoje ekipe. Pristalice Intera su odlučili da navijačima "jorgandžija" odgovore ni manje ni više nego himnom Real Madrida.

20.00 -  Dobrodošli na naš blog posvećen mečevima Lige šampiona.

Aleksandar Vulin o izborima 2. juna: Vučić mora da se bavi izborima, ovo nisu lokalni izbori, hoće da slome kičmu Vučiću i našoj slobodarskoj politici

Gostujući u jutarnjem programu televizije Prva, Aleksandar Vulin je kazao da se 2. juna odlučuje o budućnosti Srbije, te da nije reč o lokalnim izborima koji se samo tako zovu. Vulin je kazao da na ovim izborima hoće da slome kičmu Vučiću da bismo se odrekli Republike Srpske, Kosova i Metohije, da bismo priznali da smo genocidan narod i uveli sankcije Rusiji.