17.02.2024

19:45

Kraj: "Žućkova levica" ostaje na Malom Kalemegdanu!

Košarka

Košarkaši Crvene zvezde i Partizana sastaju se po peti put ove godine, a ulog je prvi trofej u sezoni - Kup Radivoja Koraća.

Prestižni trofej je čak devet puta završavao u rukama crveno-belih, dok je "parni valjak" slavio u osam navrata.

CRVENA ZVEZDA - PARTIZAN 83:79 (15:18, 28:26, 25:19, 17:16)

Dvorana: "Čair"

Grad: Niš

Gledalaca: 7.500

Sudije: Jevtić, Ćalić, Milojević

C. ZVEZDA: Lazarević, Teodosić, Hanga, Davidovac, Mitrović, Lazić, Bolomboj, Ilić, Nedović, Gedraitis, Kostić, Dos Santos.

Trener: Janis Sferopulos

PARTIZAN: Vukčević, Ledej, Avramović, Koprivica, Panter, Jaramaz, Naneli, Trifunović, Anđušić, Doužer, Kaminski.

Trener: Željko Obradović

ČETVRTA ČETVRTINA

Brzim faulom poslat je Teodosić na liniju za slobodna bacanja, a MVP Evrolige iz 2011. je siguran - 83:77. Avramović je bez mnogo otpora stigao do obruča i pogodio - 83:79. Mirna ruka Dos Santosa i gotovo je izvesno da će Crvena zvezda odbraniti trofej - 85:79.

Nastavlja Hanga da igra u crno-belom dresu! Izgubio je loptu, a potom pravi faul pri šutu za tri poena Avramovića. Ne greši reprezentativac Srbije - 81:77.

40. minut - Gubi loptu Avramović i pravi jako loš faul za dva slobodna bacanja Branka Lazića. Siguran je kapiten - 81:74.

39. minut - Ređaju se greške Pantera! Nedović je ukrao i proigrao Hangu, koji je napokon uspeo nešto da ubaci - 79:74.

38. minut - Nije uspeo ovoga puta da izvuče prekršaj Teodosić. Sa druge strane žuri Panter i nastavlja jako loše šutersko izdanje u drugom poluvremenu - 77:74.

Izgubio je loptu Nedović, a to odlično iskoristio i poentirao Avramović - 77:74.

37. minut - Užasan šut Hange i veliki promašaj Mađara. Naneli sa druge strane ne pogađa za tri, ali hvata svoj promašaj i vraća ga u koš - 77:72. Tajmautom reaguje Sferopulos.

Maestralno napada i rešava Doužer dvojkom - 77:70. Hteo je Nedović da odigra jedan na jedan i reši trojkom, ali je promašio, a faul pravi Bolomboj.

36. minut - Aktivirao se Nedović u pravom trenutku! Predvodi u ovim trenucima svoj tim, Zvezda je na "plus devet" - 77:68.

Pogrešili su igrači Partizana i izgubili loptu. Ne koriste taj poklon Zvezdaši, krade loptu Avramović - 75:68. Još jedan otvoren šut promašuje Panter, jako loše drugo poluvreme za kapitena.

35. minut - Nije mnogo mogao Koprivica protiv Nedovića. Laka dva poena beka crveno-belih - 75:68.

Kevin Panter nije iskoristio grešku u odbrani i otvoren šut za tri poena.

34. minut - Ne služi šut za tri Adama Hangu. Njegov treći pokušaj iz daljine završio se promašajem - 73:68.

Napokon je promašio Ledej, faul je na skoku napravio Doužer.

33. minut - Odgovor crveno-belih stiže preko tri poena koje pogađa Davidovac - 73:68.

Nestvarno veče Ledeja se nastavlja. Pogodak preko Lazića - 70:68.

32. minut - Svoj napad ne koriste igrači Crvene zvezde. Sjajno su Partizanovi košarkaši zatvorili poglede ka košu i primorali Lazića na težak šut - 70:66.

31. minut - Šta je ovo, Ledeje Zeče?! Pogađa Amerikanac još jednu, ukupno petu - 70:66.

TREĆA ČETVRTINA

Dobro sarađuju Kaminski i Avramović, a šut centra Partizana je blokirao Bolomboj, ali u uzlaznoj putanji pa će dva poena pripasti timu iz Humske - 68:63.

Zadovoljan Janis Sferopulos

Kakav potez Bolomboja! Skok u napadu Amerikanca i zakucavanje u stilu Šakil O Nila preko Koprivice - 68:61.

30. minut - Uključuje se i Nedović! Pogodio je bek za tri, ali je istom merom uzvratio Ledej - 65:61.

29. minut - Loš napad Crvene zvezde, ali ništa bolje nije ni na drugoj strani parketa. Greši Koprivica i vraća posed Zvezdi.

Igra Crvena zvezda odlično! Luka Mitrović se dobro snalazi i pogađa uz faul Nanelija, ali promašuje dodatno bacanje - 62:56.

Duel Ledeja i Hange

28. minut - Odličan izlazak iz tajmauta i Ledej još jednom "stavlja" trojku - 60:56.

Au! Teodosić sada iz driblinga "poteže" sa osam metara i cepa mrežicu - 60:53, tajmaut Obradović!

27. minut - Jako lukavo sada Teodosić "navlači" Kaminskog i izvlači prekršaj na šutu za tri poena. Maksimalan je popularni Teo - 57:53.

Nešto lošiji pas Teodosića je umirio Bolomboj i u stilu Dirka Novickog, sa jedne noge, pogodio - 54:53.

26. minut - Dobro je Avramović proigrao Kaminskog, ali nekadašnji student Viskonsina pravi grešku u koracima - 52:53.

25. minut - Poentira Bolomboj na odličan pas Mitrovića, a odgovara Naneli dobrim prodorom - 52:53.

Umalo da kazni Lazić pogotkom za tri, ali je lopta izašla iz koša. Sa druge strane, Panter gazi aut liniju.

24. minut - Druga trojka Ledeja u trećoj četvrtini - 50:51. Srlja Hanga i gubi loptu, ali to ne koristi Panter, koji je neprecizan.

23. minut - Dobru odbranu demonstrira Bolomboj i zaustavlja Avramovića! Međutim, greše crveno-beli i dva slobodna bacanja čekaju Frenka Kaminskog. Amerikanac je promašio oba - 50:48 ostaje.

Napao je Jago, ali ga je dočekao Ledej i izblokirao pokušaj Brazilca. Ponovljeni posed doneo je poene Džoela Bolomboja - 50:48. Prema informacijama sa terena, dvorana "Čair" je ispunjena i preko kapaciteta. Čak 2500 ljudi više od propisanog kapaciteta je u hali, dok još oko 2.000 čeka ipsred!

22. minut - Stiže odgovor, i to kakav! Zek Ledej pogađa uz faul Davidovca i to za tri poena - 48:48.

Tamo gde je stao u prvom, nastavlja u drugom poluvremenu Gedraitis. Još jedna trojka Litvanca - 48:44.

21. minut - Dobro počinju drugo poluvreme formalni domaćini, Crvena zvezda. Džoel Bolomboj je fauliran i pogodio je oba - 45:44.

DRUGA ČETVRTINA

Najefikasniji u prvom poluvremenu je Kevin Panter sa 18 poena, Crvenu zvezdu predvodi Rokas Gedraitis sa 14.

Jako bitan šut pogađa Ledej! Krilni centra preko ruke Mitrovića "pakuje" trojku - 43:44. Umalo nije pogodio Panter sa pola terena, ipak, na poluvreme se ide pri rezultatu 44:43 za Partizan.

Duel Dos Santosa i Nanelija

20. minut - Ponovo loša sekvenca Doužera. Izgubio je krilni košarkaš loptu i napravio jako loš prekršaj na Gedraitisu. Da stvar bude gora, crno-beli su ispunili bonus pa će Litvanac imati dva bacanja - 43:41.

19. minut - Nije urodio plodom tajmaut Obradovića. Izgubili su njegovi igrači loptu, a potom je fauliran Gedraitis, koji se baš razigrao - 41:41.

18. minut - Promašio je za tri Teodosić, ali je više sreće imao Rokas Gedraitis. Smanjena je prednost Partizana na samo dva poena - 39:41!

Ne predaje se Crvena zvezda! Pogodio je za tri sada i Gedraitis - 36:39. Doužer u svom stilu krade, pa asistira loptu Koprivici za lake poene - 36:41.

17. minut - Luka Mitrović hvata prvi skok u napadu za svoj tim i vraća promašaj u koš - 33:39.

Nova trojka Crvene zvezde! Pogađa Teodosić svoju drugu, ukupno četvrtu za njegov tim - 31:36. Istom merom vraća Kevin Panter i vraća na "plus osam" - 31:39.

Pravi razliku - Kevin Panter

16. minut - Delimično "sanira" razliku Mitrović poenima - 28:34. Nisu se dugo veselili crveno-beli, pošto je Doužer još jednom precizan za dva - 28:36.

Sjajnu leđnu tehniku demonstrira Frenk Kaminski i upisuje svoj četvrti poen - 26:31. Sada je odlično i asistirao Kaminski, a Ledej je poentirao uz prekršaj - 26:34.

15. minut - Još jedna! Branko Lazić "overava" i drugi čošak pogođenom trojkom - 26:29.

Odličan potez Doužera i prvi poeni za bivšeg NBA igrača - 23:29.

14. minut - Dobro kombinuju crveno-beli i to kruniše trojkom Branko Lazić! Tajmaut Željko Obradović - 23:27

Napravio je Mitrović faul i tako prekinuo kontru Partizana, pa će sudije pregledati snimak i odlučiti da li ima elemenata za nesportski faul. Ipak samo običan prekršaj.

13. minut - Ponovo poeni Pantera, ali adekvatan odgovor Miloša Teodosića i to prvom trojkom za Crvenu zvezdu - 20:27.

Odličan odgovor Adama Hange i poeni uz prekršaj Doužera - 17:25.

12. minut - Ne uspeva Hanga da završi na obruču, ali Kevin Panter ne staje! Ovo je već 13 poen kapitena - 15:25.

Promašio je Ilić za tri, a Avramović je poentirao sa visine penala za dva. Sferopulos nije zadovoljan početkom druge deonice pa je pozvao tajmaut - 15:23.

11. minut - Odmah dobar napad Partizana na startu druge četvrtine. Trojku pogađa Panter - 15:21.

PRVA ČETVRTINA

Sjajno rešava igru jedan na jedan Frenk Kaminski, koji je u odličnoj formi - 13:18. Zvezda je krenula u poslednji napad u prvoj četvrtini. Maestralno kombinuju Mitrović i Teodosić, a iskusni plejmejker pogađa uz faul Jaramaza - 15:18.

10. minut - Razmenjuju promašaje crveno i crno-beli.

9. minut - Promašio je za tri i Panter, to je njegov peti pokušaj van linije 6,75 metara. Sa druge strane Rokas Gedraitis gazi aut liniju i gubi loptu - 13:16.

Dobra pozicija za Nanelija, ali je bivši bek Fenera promašio šut za tri. Ostaje lopta za Partizan, faul je načinio Teodosić.

8. minut - Sjajno se snalazi Luka Mitrović i pogađa preko Ledeja - 13:16.

Još jednom dobro istrčana kontra, a "u leđima" Partizana našao se Davidovac i poentirao - 11:16.

7. minut - "Izmišlja" poene Miloš Teodosić sjajnim dodavanjem za Bolomboja koji zakucava - 9:16.

6. minut - Nastavlja se fantastična napadačka igra Partizana. Naneli je upisao sedmi poen na ovom meču - 7:16.

5. minut - Panter! Pogađa kapiten za tri poena, ovo je sada najvećih sedam razlike za Partizan - 7:14.

Razigrao se Naneli! Ponovo mu je spuštena lopta kako bi odigrao leđima, a on je to odlično iskoristio - 7:11.

4. minut - Igra se jako brzo u ovim trenucima. Pogodio je Naneli, a odlično je istrčao Gedraitis i iskoristio sporo vraćanje crno-belih u odbranu - 7:9.

Krade loptu Naneli i završava lakim polaganjem - 3:6!

3. minut - Dobro meč otvara kapiten "parnog valjka" Kevin Panter. Odlično je Amerikanac naskočio za dva i pogodio.

Oba tima su razmenila po promašaj. Bolomboj sa jedne i Ledej sa druge strane. Odlično je Jago proigrao američkog centra, a ovog je faulirao Koprivica.

2. minut - Prve poene za crno-bele upisao je Koprivica sa linije za slobodna bacanja - 2:2.

Loš prvi napad odigrao je Partizan. Bili su prinuđeni igrači Željka Obradovića na težak put pri isteku napada.

1. minut - Prvi dodir sa loptom i prvi poeni za Crvenu zvezdu! Nedović je asistirao, a zakucao Bolomboj - 2:0.

PRE MEČA

20.57 - Uspelo je Kosovo da ujedini i navijače dveju strana, pa su tako "grobari" i "delije" zajedno skandirale srpskoj teritoriji nepravedno otetoj.

20.55 - "Prepirke" među navijačima ne staju.

20.52 - Iako je apelovao na navijače i zamolio za fer navijanje, uvrede nisu zaobišle ni Željka Obradovića.

20.50 - Dvorana "Čair" ispunjena je do poslednjeg mesta, a gledaoci još uvek pristižu.

20.43 - Igrači Partizana takođe su izašli iz svlačionice i počeće sa timskim zagrevanjem.

20.42 - Košarkaši Crvene zvezde su izašli na teren, a njihov izlazak dočekan je negodovanjem jednog dela prisutnih. Nažalost, ka njima je poleteo i jedan upaljač.

20.40 - Crvenoj zvezdi "udarna igla" su Nemanja Nedović i Jago Dos Santos, ali se mnogo očekuje i od Miloša Teodosića i Džoela Bolomboja.

20.35 - Glavna uzdanica u napadu Partizana biće Džejms Naneli i Pi Džej Doužer koji su u izvrsnoj formi, dok kapiten Kevin Panter nije napravio zapažen učinak na ovogodišnjem kupu, barem do sada.

20.25 - Svi se dobro sećaju i završnice "za infarkt" 2019, kada je Džok Lendejl na 0,2 sekundi do kraja fauliran i sa dva slobodna bacanja doneo pobedu 74:74 i trofej Partizanu.

Junak Partizana u finalu Kupa 2019, Džok Lendejl

20.20 - "Vrela" atmosfera na tribinama se ne smiruje.

20.15 - Podsećanje na poslednju "Žućkovu levicu" koju je Partizan osvojio 2020, i to zaslugom sadašnjeg kapitena, koji je tada branio boje suparnika, Kevina Pantera.

20.10 - Pojedini igrači već su izašli na parket "Čaira" i započeli sa zagrevanjem.

Stanje u hali "Čair"

20.05 - Od velikog meča deli nas svega 60 minuta, a atmosfera na tribinama je već izuzetno "živahna".

20.00 - Ovo je prilika Janisu Sferopulosu da osvoji prvi trofej otkako je na klupi Crvene zvezde, dok se Željku Obradoviću "smeši" čak 44. trofej, ali prva "Žućkova levica".

19.50 - Atmosfera na ulicama najavljuje fantastičnu predstavu u dvorani "Čair", a navijači su dva sata pre početka meča okupirali ulice Niša.

19.45 - Dobro došli na tekstualni prenos finala Kupa Radivoja Koraća između Crvene zvezde i Partizana.

PRE MEČA

Branilac titule je Crvena zvezda, pošto je prošle godine u finalu pobedila ekipu Mege i po treći put uzastopno "Žućkovu levicu" smestila u svoju vitrinu.

Njihov trener, Janis Sferopulos istakao je svaku utakmicu sa gradskim rivalom drugačijom od prethodne, ali da se dva tima jako dobro poznaju.

Svaka utakmica sa Partizanom je drugačija, znamo ih i oni nas poznaju. Najbolji tim će pobediti. Čeka nas finale, želimo da se borimo i da osvojimo prvi trofej - rekao je Grk.

Za protivnika imaće jednog od najboljih trenera u istoriji košarke, Željka Obradovića.

Prekaljeni stručnjak je imao jednu želju u finalu prestižnog turnira, a to je da košarka i predstava na parketu budu u prvom planu.

- Nekoliko stvari sam istakao, da bude fer-plej i da se priča o košarci. Sutra je finale između dva velika tima, nadam se će sve proći fer i sportski. Apelujem navijačima Partizana da se adekvatno ponašaju. Ovaj teren nije mesto za vređanje bilo koga. Mi smo rivali, ali sportski prijatelji. Neka bolji pobedi. Neka se sve završi na dostojanstven način i da takva slika obiđe Evropu - apelovao je popularni Žoc na navijače.

Haos u Arizoni, zatvoren međudržavni autoput! (VIDEO)