Sjedinjene Države planiraju potpuno da zabrane kineskim proizvođačima automobila pristup svom tržištu, pozivajući se na nacionalnu bezbednost i geopolitičke razloge.
Administracija SAD uvela je sveobuhvatnu regulativu koja zabranjuje svim kineskim proizvođačima automobila prodaju putničkih vozila u Sjedinjenim Državama u januaru 2025. godine, navodeći zabrinutost za nacionalnu bezbednost zbog sposobnosti vozila da prikupljaju osetljive podatke o američkim vlasnicima.
Republikanski senator Berni Moreno je, govoreći na Sajmu automobila u Njujorku, rekao da bi njegov predloženi zakon otišao dalje od zabrane uvoza i da bi zatvorio SAD tako da "nikada ne postoji scenario u kojem će kineski automobil ući na naše tržište. To je hardver, to je softver, to su partnerstva", prenosi Rojters.
- Neće biti kineskih automobila ovde, i nadam se da će Južna Amerika, Meksiko, Kanada i Evropa sada usvojiti iste standarde. Mi ne dozvoljavamo kompaniji Huawei da uđe u našu telekomunikacionu infrastrukturu, pa nećemo ni kineskim proizvođačima automobila ulazak na ovo tržište - rekao je Moreno i dodao:
- Sprečićemo kancer da uđe na naše tržište, a biće nam potrebno da druge zemlje urade hemioterapiju.
Foto: Shutterstock
Oglasila se i kineska ambasada
Kineska ambasada u Vašingtonu saopštila je da su vrata Kine otvorena za globalne auto-kompanije, dok istovremeno optužuje SAD da primenjuju trgovinski protekcionizam i postavljaju prepreke, uključujući diskriminatorne subvencije, kako bi ograničile pristup američkom tržištu automobilima proizvedenim u Kini.
Ambasada je dodala da Morenov zakon krši principe tržišne ekonomije i fer konkurencije i da je tipičan protekcionizam i ekonomska prisila, čemu se Kina oštro protivi.
Neprilagođena brzina, vožnja pod dejstvom alkohola ili droga, ometanje pažnje i agresivna vožnja spadaju među najčešće uzroke sudara, kako u Srbiji, tako i u svetu.
"Tojota lend kruzer" nalazi se na vrhu liste najčešće kradenih vozila u Japanu, pa je najnovija verzija ovog automobila dobila značajna bezbedonosna unapređenja.
"Honda sivik" na tržištu polovnih automobila u Srbiji može da se pronađe već od oko 2.500 evra, dok noviji i bolje opremljeni primerci prelaze i 14.000 evra.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Neprilagođena brzina, vožnja pod dejstvom alkohola ili droga, ometanje pažnje i agresivna vožnja spadaju među najčešće uzroke sudara, kako u Srbiji, tako i u svetu.
Gledalačko-obaveštajna služba Informera (GOSI) došla je do novog šok snimka sa blokaderskog plenuma u Nišu iz kog saznajemo kako funkcioniše blokaderska "demokratija" i kako su mažnjavane prljave zgubidanske pare.
Novinar "Frankfurtskih Vesti" Zoran Vicelarević napadnut je večeras na tribini "Proglasa" u tom gradu i to samo zato što je postavio pitanje koje se okupljenima nije svidelo.
U Frankfurtu se na tribini ProGlasa dogodio incident kada je napadnut novinar Frankfurtskih vesti - Zoran Vicelarević koji je postavio pitanje. Istovremeno, iza scene su pristalice ProGlasa delile promotivni materijal, dok na pitanja o finansiranju svojih aktivnosti nisu znali da odgovore.
Marketinški stručnjak Nebojša Krstić oglasio se na svom nalogu na mreži Iks, gde je komentarisao napad na novinara Frankfurtskih Vesti - Zorana Vicelarevića.
Novinar "Vesti" Zoran Vicelarević napadnut je večeras na "Proglasovoj" tribini u Frankfurtu, a ovo divljanje osudili su čak i blokaderi koji su nekada podržavali taj pokret.
Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
Srbin (39) i njegova supruga (34) poginuli su u sudaru automobila i teretnog voza u Austriji. Njihova dvogodišnja ćerka jedina je preživela tragediju i o njoj će brinuti baka.
Više od tri godine nakon masakra u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar", jedno pitanje i dalje ne prestaje da zanima javnost - šta će biti sa Kostom K. kada napuni 18 godina, i da li će jednog dana napustiti ustanovu u kojoj se nalazi?
Operativni štab iranskih oružanih snaga Hatam al Anbija saopštio je danas, nakon lansiranja raketa na Izrael, da Izrael mora da zaustavi napade na Liban ili će se suočiti sa "daljim razornim udarcima".
Ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov izjavio je da je potpuno vraćanje prava ruskog govornog područja u Ukrajini jedan od ključnih uslova za postizanje dugoročnog rešenja rata.
U Jermeniji je završeno glasanje na izborima za Narodnu skupštinu. Rezultati izbora direktno će pokazati da li zemlja izlazi iz ruske sfere uticaja i postaje kandidat za članstvo u EU, ili se vraća pod kontrolu Moskve. Pojačane policijske snage raspoređene su u centar Jerevana nakon zatvaranja biračkih mesta, pišu mediji.
Helikopter francuske Nacionalne žandarmerije, koji je bio na operativnoj misiji, srušio se danas u popodnevnim satima u regionu Loare, izjavio je izvor blizak istrazi.
Američki glumac Džejms Hendi poznat po ulogama u filmovima Top Gan: Maverik i Džumandži, izboden je na smrt u vlastitom domu u Los Anđelesu, saopštila je policija.
Pozorište lutaka "Pinokio" sa ponosom najavljuje premijeru predstave "Luna Luna Park", u režiji Fabricija Montekija, koja će se održati u subotu 6.juna u 19:00 časova.
Slaviša Čurović bio je protiv referenduma 2006. godine i odvajanja Crne Gore, a njegov stav nije podržala produkcijska kuća, te je zadala kukavički udarac!
U sred leta paradajz je u najintenzivnijoj fazi razvoja, pa zahteva posebnu pažnju. Zbog toga se mnogi baštovani okreću prirodnim đubrivima koja mogu da obezbede neophodne hranljive materije za zdrav rast paradajza.
Mnogi ljudi koriste tečnost za čišćenje naočara za brisanje ekrana monitora, ali to može biti pogrešno. Hemikalije u tim sredstvima mogu oštetiti osetljive zaštitne slojeve na ekranu, što u najgorem slučaju dovodi do trajnih oštećenja ili skupih popravki.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar