Užički Antiturbekulozni dispanzer posle velike rekonstrukcije trebalo bi da počne da radi do 15.marta
- Ovo je objekat od regionalnog zanačaja u kome je za vreme pandemije kovida zbrinuto stotine hiljada pacijenata. Ovde će biti sedište antituberkulozne službe, Centar za respiratorne infekcije i specijalističke službe, a nalaziće se i Savetovalište za psihološku potporu pacijenata – rekao je vd direktora Zdravstvenog centra Užice dr Aleksandar Lazić koji je sa gradonačelnicom Užica dr Jelenom Raković Radivojević obišao završne radove.
Gradonačelnica je podsetila da je sanacija ovog objekta realizovana u saradnji sa EU PRO plus programom i u njegovu rekonstrukciju je uloženo 490 hiljada dolara, od čega je grad učestvovao sa 290.000 dolara.
Foto: Grad Užice
Gradonačelnica Užica obišla završne radove
- Potpuno je rekonstruisano oko 900 kvadrata užičkog ATD-a, koji danas izgleda potpuno drugačije. Ovo je još jedan dokaz naše posvećenosti i rada na poboljšanju kvaliteta života naših sugrađana. Briga o njihovom zdravlju za nas jeste prioritet i to pokazujemo i ovim, ali i svim ostalim projektima koje realizujemo u saradnji sa Vladom Republike Srbije i donatorima iz Evropske unije. Planiramo da radove na krovu užičkog Doma zdravlja. Želimo da sve naše zdravstvene ustanove imaju najbolje uslove - rekla je gradonačelnica.
Skoro da nema posetioca na Zlatiboru koji se nije fotografisao pored drvene skulpture seljaka i konja poznate pod imenom “Zlatiborski brzi voz”. Mnogi i ne znaju da je taj "drveni" seljak nekada i postojao, baš kao i njegov konj.
Poznati užički učesnik kvizova, psiholog Vuk Ristović od svoje verenice Mišel se ne odvaja i gde god se pojave, privlače pažnju. Njegov nastup u jednom kvizu bio je tako inspirativan za nju pa je prvi korak napravila ona...
U selu Radonjica, nedaleko od Leskovca, zapanjujući prizor uzdrmao je selu Srbiju! Na društvenoj mreži Fejsbuk osvanuli su snimci na kojima Č. M. iz ovog sela "kažnjava" letvom svoje svinje...
Vanredna situacija u Mesnoj zajednici Centar 2 koju je proglasio Opštinski štab u Paraćinu ostaće na snazi dok se ne otkloni materijalna šteta nastala u eksploziji u utorak popodne na trećem spratu zgrade u Ulici majora Gavrilovića 9.
Vlada Beočanin, alpinista iz Župe, proteklog vikenda je sa grupom planinara iz Beograda osvojio najviši vrh Balkana, a pri povratku sa oko tri hiljade metara, hrabro je sa dvojicom svojih prijatelja izbavio iz mećave majku sa malim sinom.
Nikolu Milenkovića (26) život nikada nije mazio, ali ovaj i danas optimistični i vedri mladić nije ni sanjao da će mu težački poslovi oduzeti mogućnost da hoda kao i svi njegovi vršnjaci, da i dalje zarađuje i da sa svojom devojkom, koju je upoznao prilikom jedne od pet operacija kičme na VMA, stvara porodicu…
Posle Beograda i Novog Sada, i Subotica je dobila prvog "sejf drajvera", sigurnog vozača! Njegove usluge traže oni koji se iz provoda vraćaju kući a nemaju čime ili pak nisu u stanju da voze...
Posle gostovanja u Pozorištu za decu i mlade u Kragujevcu, glumci hit predstave "Ženski razgovori" svratili su u kultnu kragujevačku kafanu "Biblioteka kod Milutina"!
Mlada Pančevka tek dobila vozačku dozvolu, prvi put sela za volan i baš u toj prvoj vožnji desio joj se peh! Izlazeći sa parkinga svojim automobilom "očešala" je drugi ...
Pravile su ga naše bake od svinjske masti i goveđeg loja a koristila ga je cela porodica. Nekada su njime prale veš a i danas, ko ga ima hvali se da nema boljeg.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Skoro da nema posetioca na Zlatiboru koji se nije fotografisao pored drvene skulpture seljaka i konja poznate pod imenom “Zlatiborski brzi voz”. Mnogi i ne znaju da je taj "drveni" seljak nekada i postojao, baš kao i njegov konj.
Organizatori festivala Belgrade Music Week oglasili su se saopštenjem u kojem su demantovali da je sinoć tokom završne večeri festivala došlo do incidenta.
Reakcije nakon subotnjeg veličanstvenog skupa održanog u Beogradu, gde se, prema procanama MUP-a okupilo neverovatnih 207.000 građana Srbije, poštovalaca politike predsednika Aleksandra Vučića, ne prestaju da se nižu.
Poslanica Jelena Pavlović koja je juče govorila na blokaderskom skupu u Kraljevu, donedavno je vodila ljude da aplaudiraju predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću.
Miloš Bešić, profesor i blokader na Fakultetu političkih nauka Univerziteta u Beogradu, gostovao je sinoć u "Utisku nedelju" i tom prilikom istakao da se opozicionari nikada neće odreći svojih ambicija u korist "studenata".
Analitičar Uroš Piper osvrnuo se na izjavu blokaderskog profesora Fakulteta političkih nauka Miloša Bešića o političkoj situaciji u Srbiji, ocenivši da su njegove poruke neprihvatljive i da dovode u pitanje značaj izbornog procesa.
Viši sud u Negotinu danas je Apelacionom sudu u Nišu uputio na odlučivanje spise predmeta protiv Dejana Dragijevića i Srđana Jankovića, optuženih za ubistvo dvogodišnje devojčice Danke Ilić 26. marta 2024. godine, radi odlučivanja o podnetoj žalbi.
Bivša gradonačelnica Niša Dragana Sotirovski, optužena da je koruptivnim radnjama oštetila gradski budžet, zatražila je da joj se sudi u Beogradu ili Kragujevcu, smatrajući da niško pravosuđe nije u stanju da donese nepristrasnu odluku zbog pritiska javnosti i navodne pristrasnosti.
Apelacioni sud u Novom Sadu doneo je drugostepenu presudu u slučaju vaspitača I. O. (28) iz Bogojeva kod Odžaka, kojom je prvostepena presuda preinačena i izrečena maksimalna kazna od 20 godina zatvora.
Novosađaninu S. M. (28), koji se tereti za pokušaj ubistva B. G. (18) u stanu u centru Novog Sada, produžen je pritvor i po novom rešenju može da traje do 18. septembra.
Više od 1.300 smrtnih slučajeva zabeleženo je u Evropi od 21. juna zbog ekstremnih vrućina, saopštila je Svetska zdravstvena organizacija, dok se kontinent suočava sa jednim od najtežih toplotnih talasa poslednjih godina.
Sjedinjene Američke Države i Iran postigli su dogovor o obustavi međusobnih napada i planiraju sastanak u utorak u Dohi, gde će se razgovori nastaviti oko najopasnije tačke nove krize — bezbednosti plovidbe kroz Ormuski moreuz.
Ruska Spoljnoobaveštajna služba objavila je da Kijev, prema njenim tvrdnjama, pojačava saradnju sa meksičkim narko-kartelima i da Ukrajina sve više postaje tranzitni koridor za prebacivanje droge iz Latinske Amerike ka evropskom tržištu.
Američki geološki zavod upozorio je da sever Venecuele, već razoren serijom snažnih zemljotresa, u narednih sedam dana ima 48 odsto šanse da ga pogodi još jedan naknadni potres jači od pet stepeni Rihterove skale.
Svečanom dodelom nagrada i projekcijom filma "Saučesnici" reditelja Marka Novakovića završen je 9. Ravno Selo Film Festival, međunarodni festival prvog ili drugog filma, koji je tokom četiri dana u Ravnom Selu okupio filmske autore, goste iz zemlje i inostranstva, mlade stvaraoce i publiku.
Vozači primećuju da im se baterija telefona prazni drastično brže dok su na putu. Stručnjaci otkrivaju da su za to kriva podešavanja koja se sama aktiviraju i troše resurse u trenucima kada se menja geografska lokacija.
Istraživači su proučavali uticaj takozvane "zapadnjačke ishrane" na sistem serotonina, neurotransmitera koji ima važnu ulogu u regulaciji emocija, ponašanja, sna i drugih funkcija organizma.
Muzička zvezda Zorica Brunclik danas proslavlja svoj 71. rođendan, a iako njen život pun je uspona i padova, pevačicu optimizam i smeh nikada nisu napuštali.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.