Osnovna škola "Vožd Karađorđe" u Aleksincu koja je nedavno došla u centar medijske pažnje kada je direktorka kupila bubnjeve za đački orkestar, neobična je i po tome što u njenom holu raste prava morska palma i to ne iz saksije!
Tačno je da se u lepo uređenom holu nalaze žardinjere i saksije raznog cveća ali ova palma raste direktno iz zemlje, u delu koji nije popločan.
Direktorka škole Maja Radoman Cvetićanin kaže da je palma stara dvadesetak godina.
- Na tom mestu ranije se nalazila saksija sa velikim fikusom, a onda je jedna od učiteljica posadila palmu. Očigledno joj veoma odgovaraju uslovi u našoj školi, a i to kako je negujemo, pošto je izrasla skoro do plafona - priča direktorka Maja.
Foto: D. K.
Neobično
Poput palmi na moru, i oni svoju palmu jednom godišnje "šišaju", odnosno seku joj stare grane.
- Trudimo se da u školi, ali i u prostoru oko škole bude puno zelenila, da bi deca boravila u finom ambijentu, a to znači i dobru energiju u školi - objasnila je Radoman Cvetićanin.
Kao i ova biljka, i škola napreduje a sa njom i rok bend po kome su već poznati. Posle bubnjeva učenicima su se javili brojni donatori, među kojima je i Bajaga, pa su dobili i nove instrumente tarabuku, gitare i pojačalo.
Poznati muzičari iz Aleksinca sada dva puta nedeljno drže radionice đacima koji žele da nauče da sviraju, a sve sa ciljem da škola što pre dobije rok bend.
Direktorka Maja objašnjava da učenicima želi da na taj način pruži mogućnost izbora kada je muzika u pitanju, a rokenrol smatra "protivtežom turbo folku i šundu" kojim smo, kako kaže, zatrpani sa svih strana.
Osnovna škola "Vožd Karađorđe" u Aleksincu postala je poznata široj javnosti u Srbiji pošto je direktorka Maja Radoman Cvetićanin učenicima kupila bubanj, a uskoro će imati kompletan orkestar sa svim instrumentima!
Humane Aleksinčanke okupljenje u neformalnoj organizaciji “Suncokreti” i članice Udruženja obolelih od malignih bolesti “Vera, ljubav, nada” uspele su proteklih dana da od donator prikupe materijal neophodan za rekonstruciju Dečijeg odeljenja Opšte bolnice u Aleksincu.
Miroslava Đorđevića, samohranog oca iz sela Vratara, koji se nedavno povredio radeći na građevini, što je ovoj porodici sa dvoje maloletne dece glavni izvor prihoda, posetio je gradonačelnik Kruševca Ivan Manojlović.
Na Sabornom hramu na Bagdali kod Kruševca, posvećenom Svetim arhangelima, a građenom po uzoru na hram kod Prizrena, postavljen je prvi od šest krstova.
Zoološki vrt na Paliću odnedavno je bogatiji za dve ženke pegavih hijena koje su stigle iz susedne Mađarske. Tako je mužjak Moci (21) posle osam godina samačkog života dobio društvo...
Iz radionice samoukog drvodelje Miladina Lekića u zlatiborskom selu Šljivovica nedavno je izašla još jedna impresivna figura. Skulpturu "Tri prsta", visoku dva metra, uradio je za dvadesetak dana iz jednog komada hrasta!
Na radost ljubitelja roka, ovogodišnji Arsenal fest koji se održava u Kragujevcu od 27. do 29. juna začiniće i, po mnogima,najveći i najznačajniji bend ikada na prostoru bivše Jugoslavije!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Osnovna škola "Vožd Karađorđe" u Aleksincu postala je poznata široj javnosti u Srbiji pošto je direktorka Maja Radoman Cvetićanin učenicima kupila bubanj, a uskoro će imati kompletan orkestar sa svim instrumentima!
Hrvatski premijer Andrej Plenković ispostavio je ultimatum Crnoj Gori na njenom putu u Evropsku uniju čime je Podgorici srušio Sneška i euforiju koja vlada u montenegrinskim medijma.
Predsednik Pokreta slobodnih građana otrčao je u Hrvatsku da, po običaju, pljuje po predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću i širi laži o (ne)poverenju koju vlast u državi uživa od građana.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
U prethodnoj epizodi Informerove emisije “Na merama” otkrili smo koga to traži novinar blokader Mladen Savatović, čime se zanima političar u pokušaju Đorđe Stanković, gde se skriva najbolji drugar rektora politikanta Vladana Đokića, Nebojša Bojović, kako se opušta propali aktivista Petar Đurić…
Na obilaznom putu u Čačku došlo je do teške saobraćajne nesreće kada je vozilo Hitne pomoći udarilo u ženu koja je prelazila kolovoz, najverovatnije van pešačkog prelaza.
Policija je uhapsila crnogorskog državljanina R. C. (42), za kojim je NCB Interpola Podgorica raspisao međunarodnu poternicu radi izdržavanja kazne zatvora u trajanju od šest meseci zbog krivičnog dela neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga.
Ukrajinska vlada zamrzava spermu svojih vojnika kako bi njihove supruge mogle da je iskoriste za trudnoću nakon njihove smrti, navodi italijanski sociolog Alesandro Orsini u svom blogu.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski je bio besan nakon javnog odgovora ruskog predsednika Vladimira Putina na njegovo pismo, izveštava Tajms of Indija.
U Ankari je došlo je do talačke krize kada je otac M.D. nakon svađe sa suprugom, uz pretnju nžem, držao njihovu trogodišnju ćerku na prozoru stana, preteći da će je baciti.
Američki glumac Džejms Hendi poznat po ulogama u filmovima Top Gan: Maverik i Džumandži, izboden je na smrt u vlastitom domu u Los Anđelesu, saopštila je policija.
Pozorište lutaka "Pinokio" sa ponosom najavljuje premijeru predstave "Luna Luna Park", u režiji Fabricija Montekija, koja će se održati u subotu 6.juna u 19:00 časova.
Slaviša Čurović bio je protiv referenduma 2006. godine i odvajanja Crne Gore, a njegov stav nije podržala produkcijska kuća, te je zadala kukavički udarac!
Britanska manekenka Peni Lejn privukla je veliku pažnju na reviji kupaćih kostima u Majamiju, gde je na pisti predstavila dva različita i veoma efektna izdanja.
Bivša stjuardesa Barbara Bačilijeri, koja je godinama radila u kabinskom osoblju, upozorila je na najčešće greške koje putnici prave tokom spavanja u avionu i objasnila zašto neke navike mogu biti nehigijenske, neprijatne, pa čak i opasne.
Kompanija Meta počela je širom sveta da uvodi novu pretplatničku uslugu za Instagram, čime određene funkcije po prvi put postaju dostupne isključivo korisnicima koji plaćaju mesečnu članarinu.
Maslinovo ulje već vekovima zauzima posebno mesto u ishrani, ali poslednjih godina sve više pažnje privlači i zbog svojih benefita za negu kože i kose.
Glumica Jelisaveta Orašanin i bivši košarkaš Miloš Teodosić na sve načine pokušali su da spasu brak, a pre dve godine posećivali su i bračnog savetnika.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar