Još jedno iznenađenje na Arsenal festu u Kragujevcu! Evo i cene karata!
Podeli vest
Na radost ljubitelja roka, ovogodišnji Arsenal fest koji se održava u Kragujevcu od 27. do 29. juna začiniće i, po mnogima,najveći i najznačajniji bend ikada na prostoru bivše Jugoslavije!
"Bijelo dugme" i to u rokenrol postavi, zasviraće na Mein stejdžu Kneževog arsenala druge festivalske večeri, u petak 28. juna, u sklopu obeležavanja 50 godina od objavljivanja prvog albuma "Kad bi' bio bijelo dugme", 1974.
Gradonačelnik Kagujevca Nikola Dašić i zastupnik Udruženja "Arsenal fest“ Zoran Vulović, potpisaće u ponedeljak Sporazum o saradnji i potvrditi da će se poznati istoimeni muzički festival i dalje održavati isključivo i samo na teritoriji Grada Kragujevca.
Mladi lekar iz Šapca Dragan Adamović priredio je svojoj devojci Danijeli Rankić spektakularno i romantično iznenađenje o kojem nije ni sanjala!
15.03.2024
12:32
Goran Bregović i ekipa su, za tu priliku, rešili da se vrate rokerskim aranžmanima. To će učiniti na ograničenom broju koncerata ove godine, a među gradovima koji će uživati u toj privilegiji je i Kragujevac, pa koncert Bijelog dugmeta na Arsenal festu nosi i svojevrsnu dozu ekskluziviteta, javlja rtk.
Grad Užice, 21. marta od Čačka zvanično preuzima titulu Prestonice kulture za 2024. godinu, a murali koje ovih dana oslikavaju daroviti učenici, prve su naznake da će se Užičani pokazati kao dobri domaćini.
Od kada joj je pre mesec i po dana gazda kuće u kojoj je kao podstanar živela poslednjih 18 godina rekao da ima kupca i da do sredine aprila treba da se iseli, Šapčanka Natalija M. se svakodnevno uverava u prokletstvo izreke"Ko se seli on se ne veseli".
15.03.2024
10:27
Foto: printscreen
Knežev arsenal
"Bijelo dugme" u rok maniru je na samom vrhu liste do sada potvrđenih izvođača na 14. Arsenal festu, a iste večeri, 28. juna, zagrmeće i rokeri iz Las Vegasa, Palaye Royale.
Nastupaju, podsetimo, i Zdravko Čolić sa simfonijskim orkestrom, Kijanu Rivs sa svojim bendom Dogstar, Nouvelle Vague, Asian Dub Foundation, Sivert Hoyem, Circa Waves, Nik West, Lil Pump, Partibrejkers, Goblini, Keni nije mrtav, Jarboli…
Cena pojedinačnih ulaznica za Arsenal fest 2024 je 2.500 dinara, dok komplet za sve tri festivalske večeri košta 5.000 dinara.
Nemanja Maletin (24) iz Bačke Palanke u indeksu Medicinskog fakulteta u Novom Sadu ima sve desetke! Sve ispite je dao u roku od pet godina, a junu brani završni rad i ostaje u Srbiji!
Inspirisana idejama srednjoškolaca i osnovaca u Boru na temu ekologije, umetnica Maja Stojanović Zmaja, uspela je da prenese na fasadu "lekciju" o očuvanju prirode svim Boranima!
Vineta Šinka iz Knjaževca pre tri godine je, po receptu svojih predaka, napravila slatko od cvetova ljubičica. Sada u pripremi slatkih proizvoda učestvuje cela porodica.
Peglana kobasica i pirotski kačkavalj poznati su brendovi ovog grada i van granica Srbije, ali jedna Piroćanka je na listu lokalnih proizvoda dodala još jedan koji je oduševio strance...
Prema seljačkom sanovniku, za decu rođenu krajem oktobra i početkom novembra, pisalo je - ako se ne razvije u vojnika, on će otići u umetnike. Baš jednog takvog oktobra meseca 1934. godine u polju kukuruza, srpom odvojen od majke, rodio se on...
Semir Kaljić iz Prijepolja skoro osam godina obijao je pragove naučnih ustanova da bi dokazao da je pronašao kamen s Marsa! Mnogima će zvučati čudno, ali Semir je zaista pronašao meteorit, koji po karakteristikama odgovara meteoritima koji vode poreklo s ove planete i koji su pronađeni u drugim krajevima sveta!
Programer iz Bergama, podno Alpa i Šumadinka, mašinski inženjer upoznali su se u Italiji i započeli zajednički život, a onda im je korona, pre nekoliko godina "promenila" zanimanja...
Prvi telegram u Srbiji "stigao" je u Beograd 11. aprila 1855. tačno u 8.30. Poruka od 30 reči stigla je iz najjužnije stanice – Aleksinca. To je bio početak nove epohe koja je u potpunosti promenila način komuniciranja među ljudima na Balkanu.
Penzionerske dane krojač Miodrag Miša Živanović (85) iz Šapca kroji po svojoj meri. Šivenje za njega više nije samo posao, već i odmor. Tako je navikao, kaže, jer se sa krojačkim priborom "druži" od svoje 12 godine...
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Gradonačelnik Kagujevca Nikola Dašić i zastupnik Udruženja "Arsenal fest“ Zoran Vulović, potpisaće u ponedeljak Sporazum o saradnji i potvrditi da će se poznati istoimeni muzički festival i dalje održavati isključivo i samo na teritoriji Grada Kragujevca.
Na indijskoj televiziji prikazana je neobična i humoristična animacija u kojoj su glavni likovi ruski predsednik Vladimir Putin i indijski premijer Narendra Modi.
U poslovnom kompleksu „Grozni-Siti“, u samom centru prestonice Čečenije, jutros je odjeknula snažna eksplozija koja je teško oštetila fasadu i nekoliko spratova jedne od kula.
Blokader Zoran Đajić pokušao je da diskredituje predsednika Srbije Aleksandra Vučića, a zatim je pozvao na nasilno rušenje vlasti po recptu od 5. oktobra 2000. godine.
Profesor Filozofskog fakulteta Čedomir Antić uputio je oštru kritiku blokaderskom pokretu, upozorivši da retorika kojom se služe opasno klizi ka istorijskim obrascima najmračnijih režima 20. veka.
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Vesna Jović, novinarka Informera za Istočnu Srbiju i Aleksandar Jerković, iz Odbora za kontrolu i opservaciju gostujući u Info jutru komentarisali su izbore u Negotinu, Mionici i Sečnju.
Alija Balijagić bio je u uračunljiv u trenutku kada je izvršio dvostruko ubistvo u Sokocu kod Bijelog Polja, navodi se u nalazu nakon izvršenog pregleda psihologa Nataše Vuković i specijaliste psihijatrije dr Mirjane Varagić, koji je pročitan juče u nastavku suđenja Balijagiću u Višem sudu u Bijelom Polju.
Tokom četvrtog dana suđenja Brajanu Volšu kome se tereti da je počinio brutalan zločin nad suprugom, inače Beograđankom Anom Volš, svedočio je Vilijam Fastou koji je priznao da je da bio Anin ljubavnik.
Stejt department Sjedinjenih Američkih Država izdao je hitno upozorenje svim američkim državljanima i stalnim rezidentima da odmah napuste Venecuelu i da se ne vraćaju u tu zemlju zbog visokog bezbednosnog rizika.
Irska ratna mornarica otkrila je oko pet dronova koji su leteli u blizini rute aviona ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog prilikom njegovog dolaska u Irsku u ponedeljak, preneli su lokalni mediji.
Oluja Bajron, koja je pogodila istočne i južne delove Grčke, izazvala je ozbiljne probleme u saobraćaju, zatvaranje škola i vanredne mere zaštite stanovništva, saopštili su grčki zvaničnici.
Ukrajinske bespilotne letelice izvele su tokom noći koordinisane napade na dva ključna energetska objekta u Rusiji – luku Temrjuk u Krasnodarskom kraju i rafineriju nafte u Sizranju u Samarskoj oblasti, prenose ruski zvaničnici i mediji, navodi Kijev independent.
U poslovnom kompleksu „Grozni-Siti“, u samom centru prestonice Čečenije, jutros je odjeknula snažna eksplozija koja je teško oštetila fasadu i nekoliko spratova jedne od kula.
Glumac Kijanu Rivs, koji u filmu "Matriks" tumači glavnog junaka Nea, potvrdio da je spreman da ponovo obuče crni mantil i snimi nastavak popularne sage.
Evropska radiodifuzna unija (EBU) potvrdila je učešće Izraela na Evroviziji 2026. nakon čega su usledile burne reakcije širom Evrope i prve zvanične najave bojkota.
Pop zvezda Dua Lipa ponovo je dospela u centar skandala zbog postupka prema fanu na koncertu. Pevačica je poželala da napravi selfi, ali kada je videla da nije Ajfon odmah mu je vratila telefon.
Opera Đuzepa Verdija "Rigoleto", pod dirigentskom palicom Stefana Zekića, biće izvedena 7. decembra na Velikoj sceni Narodnog pozorišta, saopšteno je danas iz tog teatra.
Zlatni retriver osvojio je srce TikToka svojom nežnom, ali upornom rutinom. Svake večeri u devet sati podseća ukućane i goste da je vreme za spavanje, držeći u ustima svoju omiljenu igračku.
Džej Ramadanovski preminuo je pre pet godina, a violinista Željko Stefanović Paganini često posećuje pevačev grob i svira za dušu legendarnog Dorćolca.
Bivši rijaliti učesnik Vladimir Tomović nije mogao da pređe granicu Srbije i Crne Gore jer sa sobom nije imao lična dokumenta zbog čega je zamolio za pomoć.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar