Banje u Srbiji postaju sve popularnije, naročito u poslednje vreme. Sve više građana odlučuje da svoje slobodne dane provede baš u banjama. Spisak banja u Srbiji je dugačak, za svakog ima po nešto u zavisnosti od potrebe, a cene su dovoljno prilagođene za svačiji džep.
Na kragujevačkom Šumadija sajmu sutra će svečano biti otvoren jednodnevni sajam investicija SEE Invest Expo 2024.
03.10.2024
15:19
Najskuplji eksponat je sportska trap puška za gađanje glinenih golubova "beretta", koja košta 3.250.000 dinara, odnosno, oko 27.600 evra!
Reč je o modelu "premijum", ručno rađenom u pogonu italijanske"Berette. Cev je duga 75 centimetara i izrađena je od nerđajućeg čelika, a ova pušku karakteriše i sistem vatre "holand&holand".
Ljubitelji jelenskih trofeja mogu da kupe eksponat od 27.000 evra, inače, jedan od oko 650 trofeja krupne divljači, koji su na zajedničkom štandu izložili "Vojvodinašume", Nacionalni park "Fruška gora" i Lovački savez Vojvodine.
Piroćanac Dušan Živković, kreator i tvorac najpopularnijeg grdskog izletišta Brod bar kraj Nišave, sada je uspeo da svojim rukama "spoji" obale ove reke!
Ako ovih dana prolazite Ulicom Svetog Save, ne čudite se ako vas sve do Ulice Đure Jakšića, prati opojni miris cimeta i jabuka! Jesenja kulinarska epidemija "drma" Loznicu!
02.10.2024
20:08
Foto: Novosadski sajam
Atrakcije za ljubitelje lova i ribolova
Veoma zanimljiv je i preparini desetogodišnji lav iz Južne Afrike, kog su pre dve godine odstrelili lovci iz beogradskog Balkan Hunter-a. Ovaj eksponat najviše privlači pažnju najmlađih posetilaca sajma.
Foto: Novosadski sajam
Najzanimljiviji eksponat na sajmu
- Odstrel je koštao 14.000 evra, a uz peripetije oko preparacije i donošenja u Srbiju, dostigao je cenu veću od 20.000 evra. Nije na prodaju, a posetioci su oduševljeni lavom. Iako je zabranjeno mnogi ga dodiruju i fotografišu - kaže Jandrija Martić, direktor Balkan Hunter-a.
Kad čovek zaokruži jednu životnu priču, kao što je "radni vek", onda mu prijatelji i rodbina obavezno požele da bude zdrav i da što duže uživa u penziji!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Banje u Srbiji postaju sve popularnije, naročito u poslednje vreme. Sve više građana odlučuje da svoje slobodne dane provede baš u banjama. Spisak banja u Srbiji je dugačak, za svakog ima po nešto u zavisnosti od potrebe, a cene su dovoljno prilagođene za svačiji džep.
Isplivala je nova fotografija Nebojše Bojovića, ortaka tužioca za organizovani kriminal Mladena Nenadića i bivšeg izvršnog direktora kompanije Infrastrukture Železnice Srbije Milutina Miloševića, čije prijateljstvo datira još iz davnih dana.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević otkrio je šokatne informacije o aferi "Generalštab" koju su "lansirali" blokaderi i uništili priliku našoj zemlji da napravi ozbiljan napredak i zaradi ogromnu količinu novca.
Šačica sudija i tužilaca protestovala je danas ispred Palate Pravde u Beogradu zbog usvajanja seta zakona koje je predložio predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu, dr Uglješa Mrdić, a reč je o grupi blokadera i otvorenih podržavaoca rušenja Srbije u poslednjih godinu i po dana.
Novinar Mihael Martens, zaposlen u nemačkom listu Frankfurter algemajne cajtung, našao se na neviđenom udaru nakon što se usudio da kritički piše o navodnoj predsednici lažne države Kosovo, Vjosi Osmani.
Predsednik SNS i savetnik predsednika Srbije, Miloš Vučević, oglasio se na svom zvaničnom Instagram nalogu, gde je komentarisao okorele blokadere kojima smeta izgradnja crkve posvećene žrtvama racije u Drugom svetskom ratu.
Sanja Kalinović je otkrila da je napravila pasulj za Plave, što je voditelj Vuk Vukašinović iskoristio da se našali kako će svi koji su jeli imati gasove.
Član predsedništva SNS Miroslav Čučković gostujući u Info jutru komentarisao je učešće rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na narednim izborima i to ispred tzv. Studentske liste.
Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.
U ćeliji Gorana Gogića u njujorškom zatvoru MDC Bruklin pronađeni su dokazi zbog kojih američko tužilaštvo tvrdi da je iz pritvora pokušavao da zastrašuje svedoke u postupku za šverc više od 20 tona kokaina.
Ko su vojnici mafije, šta su njihovi motivi i zbog čega hladnokrvno povlače prst na obaraču, sve češći odgovor je - maloletnici, a zašto i kako dolazi do njihovog uvlačenja u kriminalne krugove za Informer otrkiva psiholog Snežana Repac.
Crnogorska policija preduzima sve mere i radnje na pronalaženju i dovođenju na izdržavanje kazne zatvora, bivše specijalne državne tužiteljke Lidije Mitrović, koja se nije dobrovoljno javila na izdržavanje kazne.
Lokal brze hrane u centru Beograda koji je u vlasništvu prvog supruga pevačice Kaje Ostojić, Nikole Dragojlovića, poznatijeg kao Sova, uništen je u požaru.
General Sergej Surovikin postavljen je u samo središte ruskog bezbednosnog angažmana u Africi, smatraju ruski stručnjaci. To se dogodilo u trenutku kada pokušaj zauzimanja međunarodnog aerodroma u glavnom gradu Nigera razotkriva razmere sve oštrijeg geopolitičkog sukoba Moskve i Zapada na tom kontinentu.
Ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov izjavio je da Moskva nije promenila svoj stav prema Ukrajini, ali da Zelenskom mir očigledno nije potreban.
Društvenim mrežama masovno se širi snimak oštrog i kontroverznog odgovora američkog predsednika Donalda Trampa na pitanje novinarke CNN-a tokom nedavne konferencije za medije, koje se odnosilo na žrtve Džefrija Epstina.
Glumac blokader Dragan Gagi Jovanović (60) ukrao je pesmu "Ružo rumena" od svog kolege Nebojše Ljubišića i predstavio je kao svoju zbog čega su njih dvojica završili na sudu.
Bivši britanski princ Endru Mauntbaten Vindzor iselio se iz Rojal Lodža, a za to vreme policija ispituje tvrdnje da je osuđeni seksualni prestupnik Džefri Epstin 2010. godine slao žene u njegovu rezidenciju.
Anegdote o legendarnim glumcima iz filma "Ko to tamo peva" i danas se prepričavaju, a jednu od najneverovatnijih ispričao je beogradski konobar, koji tvrdi da je našeg glumca Petra Lupu žena pijanog iznosila iz kafane.
Legendarna Meril Strip tumačiće lik čuvene kantautorke Džoni Mičel u biografskom filmu koji režira Kameron Krou, a vest je zvanično potvrdio muzički magnat Klajv Dejvis tokom žurke uoči dodele Gremija u Los Anđelesu.
Ako želite ravan stomak preko noći, postoji jednostavan trik, kombinujte organsko jabukovo sirće i sok od limuna u mlakoj vodi, i popijte ga pre spavanja.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar