Za građane koji zbog zdravstvenog stanja ili drugih opravdanih razloga ne mogu lično da podignu jednokratnu pomoć od 100 evra sa posebnog namenskog računa u banakama i poslovnicama „Pošte Srbije“ to mogu da učine ovlašćena lica na osnovu jednokratnog punomoćja.
20.05.2020
12:37
Redosled isplate zavisi od banke u kojoj imate račun, a postoji i način da proverite da li vam je novac uplaćen.
Tu se nalazi opcija "Provera statusa prijave", gde je potrebno da upišete svoje podatke i odmah ćete videti da li je novac na vašem računu ili ne.
Foto: Insajder/Zoran Sinko
Međutim, postoje i oni koji su se prijavili za 100 evra, ali ih neće dobiti. Opširnije o tome čitajte OVDE.
Jednokratno ovlašćenje ostaje i za ovih 100 evra, te ukoliko neko ne može da podigne novac, može da ovlasti drugu osobu bez overe kod notara, samo uz ličnu kartu onoga ko ima pravo na pomoć i onoga ko novac podiže.
Juče je počela isplata novčane pomoći u iznosu od 100 evra u dinarskoj protivvrednosti za sve građane koji su se prijavili telefonom ili preko sajta.
Dnevno će se uplaćivati novac na račune oko pola miliona građana, a tom dinamikom očekuje se da će do 1. - 2. juna biti završene sve isplate za one koji su se prijavili za pomoć.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
milankukic
pre 5 godina
i sta ste otkrili pa mi to znamo trebali ste dati spisak po kom redu ide isplata koje banke i tako dalje ovako ima svi da jure i prave gužve u svim bankama dajte spisak kad koja banka bobija pare
Za građane koji zbog zdravstvenog stanja ili drugih opravdanih razloga ne mogu lično da podignu jednokratnu pomoć od 100 evra sa posebnog namenskog računa u banakama i poslovnicama „Pošte Srbije“ to mogu da učine ovlašćena lica na osnovu jednokratnog punomoćja.
Ekipa Gledalačko-obaveštajne službe Informera (GOSI) pronašla je jutros rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na aerodromu "Nikola Tesla" u Beogradu. Kako saznajemo, blokaderski rektor krenuo je na tajnu misiju u Berlin.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić za sutra u 11 časova sazvao je vanrednu sednicu Saveta za nacionalnu bezbednost zbog cena energenata na globalnom tržištu.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.
Nenad K. ubijen je 15. marta u Čačku udarcima čekićem u glavu, a istim oružjem usmrćen je Drago Mašulović 29. januara 2015. godine, ali je njegovo telo i raskomadano. Ubicu iz Mirijeva i osumnjičenog za ubistvo u Čačku povezuje i isti motiv, a to su neraščišćeni računi iz prošlosti.
Zbog smrti Ivana Vijoglavina (35) iz Aradca, čije je telo bačeno u Tisu uhapšene su dve osobe. On je nestao 3. januara ove godine posle boravka u kafani.
U eksploziji koja se dogodila u prostorijama crnogorskog Centra za istraživanje svemira (Montenegro Space Research), u Podgorici, povređene su dve osobe.
Zbog eskalacije sukoba na Bliskom istoku, vlade zemalaja Evropske unije ove nedelje uvode hitne restrikcije poput racionalizacije goriva i ograničenja brzine na 80 km/h, kako bi zaustavile kolaps energetskog tržišta i drastično poskupljenje benzina.
Izrael je izveo prve napade na iransku mornaricu u tom području, saopštio je portparol izraelske vojske, ističući da su pomorske sposobnosti Irana u velikoj meri onesposobljene.
Poljska agencija za vazdušnu navigaciju (PANSA) u ponedeljak je pustila u rad dva nova radara usmerena na poboljšanje nadzora vazdušnog prostora i operativne bezbednosti.
Kultna serija "Čuvari plaže" koja je obeležila devedesete i stvorila planetarne seks simbole dobija svoj rimejk, a prve fotografije sa seta već su zapalile svet.
Gugl je odlučio da svoju opciju "Personal Intelligence" učini dostupnom svima bez naplate, pa sada uređaji mogu da povežu Gmail, dokumenta i kalendar i na osnovu toga nude prilagođene odgovore i pomoć u svakodnevnim obavezama.
Kupovina kvalitetne posteljine je ulaganje u udoban san, ali njeno pravilno pranje zna da zbuni. Temperatura i način održavanja ključni su za mekoću, dugovečnost i higijenu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar