Uprkos nešto boljoj epidemiološkoj situaciji s korona virusom u prethodnom periodu, mere koje su na snazi ostaće nepromenjene najverovatnije do kraja januara, kaže epidemiolog i član Kriznog štaba za borbu protiv korona virusa, Predrag Kon
- Još imamo delom nepovoljnu, a delom nestabilnu situaciju, zavisno od dela Srbije. Beograd još uvek ima blizu 600 novozaraženih na dnevnom nivou. To je visok broj. Dakle, ne možemo govoriti o nekom brzom popuštanju. Treba da se, ukupno gledano, spustimo na dvocifren broj da bismo uopšte mogli da pričamo o tome, a mi smo još na četvorocifrenim brojevima, tako da smo još daleko od toga - kaže dr Kon i dodaje da će "produženja radnog vremena za neke objekte biti, ali, verovatno, uz žestoko protivljenje medicinskog dela kriznog štaba".
Ipak, ni to ne očekuje do kraja ovog meseca.
- Jako je važno da, ako se spušta aktivnost virusa, ne dozvolimo ponovno podizanje. Mi već imamo vrlo relaksirane mere. Verovatno će u kriznom štabu biti borba da se nekim objektima produži radno vreme za neki sat, ali o tome će biti reči u narednom periodu. Mislim da tokom januara nema ni govora o tome - naglašava Kon za Kurir i dodaje da na važeće mere nisu stavljeni rokovi, a da "nema ni teoretske osnove da se nešto toliko promeni u drugoj polovini januara da bi došlo do popuštanja mera".
Što se odziva za vakcinaciju tiče, Kon kaže da očekuje da će on biti još veći.
- Vrše se ozbiljne pripreme za vakcinalne punktove i velike centre, kao što će biti Sajam. Istovremeno pripremaju se ekipe u okviru domova zdravlja. Tu ima mnogo posla, koji se obavlja i sada dok još nema velikog broja vakcina - navodi Kon za Kurir, koji građanima savetuje da se odluče za prvu vakcinu koja je dostupna i do koje mogu da dođu, kako bi što pre dobili zaštitu.
Epidemiolog Predrag Kon kazao je da ćemo tokom ove nedelje videti kakvo je stanje sa korona virusom, da li smo u stagnaciji ili opadanju ili će biti blagog porasta. Sva tri scenarija su moguća
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Hobit J Vučičević
pre 5 godina
Samo ti pij kafu u toploj sobi pukovniče..
Sve ostalo je na Bogu...
Epidemiolog Predrag Kon kazao je da ćemo tokom ove nedelje videti kakvo je stanje sa korona virusom, da li smo u stagnaciji ili opadanju ili će biti blagog porasta. Sva tri scenarija su moguća
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević do srži je raskrinkao finansijske mahinacije blokaderskog glumca i reditelja Dragana Bjelogrlića, koji je, kako je eksluzivno obelodanio naš medij, zgrnuo milione.
Slovački premijer Robert Fico odbacio je danas predlog nemačkog kancela Fridriha Merca da Ukrajina postane pridruženi član Evropske Unije i istakao da druge zemlje, posebno Srbija, Crna Gora i Albanija imaju pravo na to.
Ministar spoljnih poslova Srbije Marko Đurić osudio je danas odluku o određivanju jednomesečnog pritvora srpskim predstavnicima iz Gračanice, među kojima su i rukovodioci ključnih zdravstvenih i obrazovnih institucija, ocenivši da je reč o politički motivisanom potezu Prištine usmerenom na zastrašivanje srpskog stanovništva pred predstojeće izbore.
Lider Saveza nezavisnih socijaldemokrata (SNSD) Milorad Dodik izjavio je danas da je cilj te stranke pobeda kandidata SNSD-a za predsednika Republike Srpske i srpskog člana Predsedništva Bosne i Hercegovine, osvajanje najmanje 35 poslaničkih mesta u Narodnoj skupštini Republike Srpske, kao i dvotrećinske većine zajedno sa koalicionim partnerima.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je večeras da je poznato koja dva lica su umešana u pucnjavu u restoranu "Džeri" na Novom Beogradu, navodeći da je reč o vračarskom klanu i dodao da je to njihova reakcija na hapšenja vezana za slučaj Senjak, kao i na skorašnje zaplene droge.
Samo na TV Informer danas u 13.30 ekskluzivna saznanja o poslovanju trojice najvećih blokadera - Dragana Bjelogrlića, Gordana Kičića i Tihomira Stanića.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
Jake policijske snage u saradnji sa fornzičarima su danas otkopali metalno bure sa betoniranim telom u ataru sela Jarkovci nadomak Inđije, za koje se sumnja da su ostaci svirepo likvidiranog Aleksandra Nešovića Baje.
Kako Informer nezvanično saznaje, policija u prisustvu tužilaca Višeg javnog tužilaštva u Beogradu i policije u Inđiji, pronašla je telo za koje se sumnja da je Aleksandar Nešović.
Motociklista (1999) poginuo je u saobraćajnoj nesreći koja se desila na Jadranskom putu u mjestu Kamenovo, potvrđeno je Portalu RTCG iz OKC Uprave policije.
Ukrajinski ministar spoljnih poslova Andrij Sibiha rekao je da je danas upoznao generalnog sekretara NATO Marka Rutea o sve većim pretnjama za Ukrajinu iz Rusije i Belorusije, navodeći da je potrebno snažno kolektivno odvraćanje.
Oružane snage Ukrajine počele su da regrutuju žene putem ucena i pretnji u Harkovskoj oblasti, rekao je za Sputnjik stanovnik regiona, koji je tražio da ne bude imenovan iz bezbednosnih razloga.
Državni sekretar Saveta bezbednosti Belorusije, Aleksandar Volfovič, izjavio je da je rukovodstvo Litvanije otvorilo svoj vazdušni prostor za ukrajinske napade na ruske regione, prenosi agencija RIA Novosti.
Radmila Savićević jedna je od najomiljenijih srpskih glumica, a mnogi njeni intervjui i mudre reči koje je tokom života izgovorila i danas se prepričavaju.
Glumac Zoran Rankić, poznat po ulozi Popare iz "Srećnih ljudi" u penziju je otišao tako što je ostavio oproštajnu poruku kolegama iz Beogradskog dramskog pozorišta, skočio kroz prozor i pobegao.
Srpski glumci Ljiljana Stjepanović, Ivan Bekjarev, Dragan Mićanović i Taško Načić imali su ozbiljnih neprijatnosti u privatnom životu zbog svojih uloga.
Ne morate da koristite neutralnu pavlaku da biste dobili kremaste i guste sosove, postoje jednostavne zamene koje mogu da daju vrlo sličan rezultat, a često su i lakše ili već dostupne u kuhinji.
Pevačica Stojanka Novaković Stoja godinama ulaže novac u nekretnine i danas, prema navodima, poseduje oko deset stanova koje izdaje, kao i dve luksuzne kuće.
Marina Gagić, bivša verenica Darka Lazića, iznela je mišljenje o muško-ženskim odnosima, zbog čega su mnogi pomislili da je poruka upućena upravo pevaču.
U Beloj kući odigrala se jedna od najbrutalnijih i najšokantnijih svađa od početka rijalitija, a glavni akteri su Borislav Terzić Terza i Sofija Janićijević.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar