VELIKI USPEH "ZASTAVA ORUŽJA" IZ KRAGUJEVCA U SAD! Amerikanci: Srbi prave najbolje oružje!
Podeli vest
Kad pucate iz puške M77, zaista osećate da je to kvalitetan proizvod, kaže uticajni američki jutjuber Džejms Rivs, koji svoju strast prema srpskim puškama i pištoljima deli sa 1,3 miliona zaljubljenika u oružje
Amerikanci su totalno poludeli za srpskim oružjem, a puške i pištolji kragujevačke "Zastave" prodaju se ogromnom brzinom! Samo u poslednjih nekoliko meseci prodato je čak 2.000 komada srpske verzija "kalašnjikova", puške M77, po ceni od 14.000 dolara.
Za godinu i po dana 30.000 stranaca dobilo je radne dozvole za rad u Srbiji, od čega je čak 22.445 izdato samo u Beogradu
26.08.2022
07:00
Jedan od najzaslužnijih što se vest o srpskom naoružanju toliko proširila u SAD jeste uticajni američki jutjuber Džejms Rivs, zaljubljenik u srpsko oružje koji svoju strast deli sa 1,3 miliona pratilaca. Rivs je svoj posao advokata sveo na minimum, kako bi što više vremena provodio na strelištu i gađao iz različitog oružja. Snima vlogove i piše blogove o naoružanju.
Veliki trud
Vidi se da je uložen veliki trud da oružje dobro funkcioniše, da bude kvalitetno konstruisano
Džejms Rivs
Samo pohvale
On je prevalio dalek put do Srbije samo zbog ove svoje strasti, a prema njegovim rečima, jedan od prvih "kalašnjikova" koje je kupio bio je upravo "Zastavin" model i mnogo mu se dopao.
- Kad sam bio dete, ništa nisam znao o "Zastavi". Saznao sam kad sam postao stariji i kad sam mogao da kupim svoje vatreno oružje. Jedan od prvih "kalašnjikova" koje sam kupio bio je "Zastavin" - i dopao mi se. To je dobro napravljena puška. To mi je pomoglo da naučim više o Srbiji. Mnogi Amerikanci i danas misle da je Srbija Jugoslavija. Ozbiljno. Dolazak srpskih pušaka pomogao je da američko tržište sazna za Srbiju i više se zainteresuje za vašu zemlju - kaže Rivs.
Foto: Informer
Na sajmu naoružanja u Las Vegasu Rivs je "Zastavinu" pušku M77 ocenio kao najbolju.
- M77 sam prvi put video na sajmu oružja pre godinu-dve. Smatram da je to bila jedna od najboljih pušaka. "Kalašnjikov" kalibra 308 u Americi se teško nabavlja. Kad pucate iz "Zastavinog" oružja, zaista osećate da je to kvalitetan proizvod. Vidi se da je uložen veliki trud da oružje dobro funkcioniše, da bude kvalitetno konstruisano - navodi Rivs.
"Zastavino" oružje u SAD dolazi preko privatne kompanije "Zastava arms Ju-Es-Ej", koja ima ekskluzivni ugovor sa fabrikom iz Kragujevca. Prošle godine su potpisali šestogodišnji ugovor, možda najvredniji u celoj namenskoj industriji, o izvozu sportskog i lovačkog oružja u Ameriku, vredan 235 miliona dolara. Počela je čak i prodaju unikatnih pušaka i pištolja, sa specijalnim umetničkim gravurama i pozlatom od 24-karatnog zlata, što je izazvalo veliku pažnju probirljivih kupaca u SAD.
Sigurna proizvodnja
Ranko Ristić, direktor firme "Zastava arms Ju-Es-Ej", kaže da će milionski ugovor obezbediti da fabrika u Kragujevcu može da računa na uposlenje punih kapaciteta i nada se da će uspeti da prošire proizvodnju.
- Džejms Rivs je posetio naš prvi sajam naoružanja 2019. godine. To je čovek koji se smatra jednim od najpopularnijih promotera oružja u SAD. Njegov kanal na Jutjubu ima 1.300.000 pratilaca, to je firma koju ne možete da kupite. Ne možete da platite pozitivne recenzije. Oni jednostavno kupe vaš proizvod i izvrše testiranje i objave ga na svojim društvenim mrežama. Ponosni smo što je on ovde u Srbiji prvi put i nadamo se da će poneti dobre utiske - ističe Ristić.
Foto: Informer
Ranko Ristić
On dodaje da ljubitelji sportskog i lovačkog oružja u Americi najviše cene poluautomatsku pušku po sistemu "kalašnjikova" i lovačke puške "mauzer", koja se u najstarijoj i najznačajnijoj takvoj fabrici u jugoistočnoj Evropi proizvodi još od kraja 19. veka.
Zlatni "kalašnjikov"
"Zastava oružje" u Kragujevcu pravi i ručno gravirano lovačko naoružanje za kolekcionare, a jedna od atrakcija je njihova pozlaćena verzija "kalašnjikova". ZPAP M70 je poluautomatska puška pozlaćena 24-karatnim zlatom, a drvene obloge su specijalno izrađene. Valja istaći da je ovaj model proglašen za najbolju uvoznu pušku zasnovanu na sistemu "kalašnjikov"u Americi. Puška i okvir su pozlaćeni u jednoj renomiranoj firmi u Americi, a na oblogama se nalazi ugraviran srpski grb.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je zajedno sa svojim kolegama iz vrha vlasti učinio za lečenje naših najmlađih stanovnika više nego što su blokaderi pre 2012. godine mogli samo da sanjaju da je moguće.
Predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu Narodne skupštine Republike Srbije i narodni poslanik SNS Uglješa Mrdić tvrdi da su državna tužiteljka Zagorka Dolovac i tužilac Mladen Nenadić naredili da se odbaci krivična prijava protiv Nebojše Bojovića i Milutina Miloševića.
Svetski lideri iz vlada, poslovnog sektora, civilnog društva i akademske zajednice okupiće se u Davosu kako bi učestvovali u diskusijama usmerenim ka budućnosti, sa ciljem rešavanja globalnih izazova i utvrđivanja prioriteta. Poziv na hrabru, zajedničku akciju čini ovaj skup posebno značajnim - među svetskim liderima je i Aleksandar Vučić, predsednik Srbije.
Navršilo se 27 godina od sukoba snaga bezbednosti Savezne Republike Jugoslavije sa pripadnicima takozvane OVK u selu Račak, u opštini Štimlje. Ovaj događaj iskorišćen je kao povod za NATO bombardovanje Jugoslavije, dva meseca kasnije, na osnovu izveštaja Verifikacione misije OEBS-a.
Blokaderi su odavno izgubili kompas i svakodnevno se međusobno napadaju, a sada je potpredsednica Demokratske stranke Dragana Rakić udarila po opozicionim partnerima kako bi se dodvorila blokaderima.
Lider Srba u Crnoj Gori i predsednik Demokratske narodne partije Milan Knežević danas je poručio da će sam da se prijavi policiji i ministarki prosvete Anđeli Jakšić Stojanović, jer je na proslavi rođenja kumovog sina zapevao Kaćušu.
Potpredsednica Vlade i ministarka privrede Adrijana Mesarović oštro je reagovala na izjavu pšoslanice SSP Jelene Spirić da su uzrok prekida u snadbevanju elekrtičnom energijom Elektromreže Srbije ističići da tako samo obmanjuje javnost i širi paniku.
Večeras je u žestokoj borbi Crvenih i Plavih u Exatlonu došlo do neverovatnih preokreta, svađa, znoja i suza, a krajnju pobedu odneo je Crveni tim i to na posebnom poligonu "Štafeta".
U Exatlonu Srbija došlo je do otvorenog sukoba između članova Plavog i Crvenog tima, a najžešća razmena teških reči dogodila se između Radojice Lazića i Marka Nikolića.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
Pripadnici Vatrogasno-spasilačke jedinice uključeni su večeras u potragu za osobom koja je, prema prijavi policije, peške ušla u železnički tunel ispod Pančevačkog mosta.
Željko Ražnatović Arkan (48) ubijen je pre 26 godina, 15. januara 2000. godine. Arkan je ubijen sa tri hica u glavu u beogradskom hotelu "Interkontinental". Žarko Popović, bivši načelnik Odeljenja za krvne delikte, otkrio je u razgovoru za Blic TV manje poznate detalje likvidacije Arkana.
Dejana Ć. (22) žrtva je brutalnog nasilja koje se dogodilo 25. oktobra prošle godine u jednom ugostiteljskom objektu u Beranama u kom je radila. Suđenje u toku, a Dejana se sa svojom sestrom oglasila za emisiju Crna hronika i ispričala je sa čime se suočava nakon što je gost kafića pretukao.
Željko Ražnatović Arkan (48) ubijen je pre 26 godina, 15. januara 2000. godine, u beogradskom hotelu "Interkontinental", kada je pogođen sa tri hica u glavu. Tog dana, zajedno sa njim, ubijeni su i pukovnik Dragan Garić, bivši radnik Saveznog SUP-a, kao i major Milenko Mandić, pripadnik Srpske dobrovoljačke garde.
Agenti španske Građanske garde (Guardia Civil), u zajedničkoj akciji sa Nacionalnom policijom i Poreskom upravom, sproveli su složenu istragu koja je rezultirala razbijanjem tri kriminalne organizacije koje su delovale koordinisano, razbijajući kompletnu infrastrukturu koju su koristili za unos velikih količina kokaina iz Kolumbije u Španiju putem napada na kontejnerske brodove.
Republikanci u Senatu SAD odbacili su rezoluciju o ratnim ovlašćenjima koja bi ograničila predsedniku Donaldu Trampu mogućnost daljih napada na Venecuelu.
Venecuelanska opoziciona liderka i dobitnica Nobelove nagrade za mir Marija Korina Mačado sastala se danas sa američkim predsednikom Donaldom Trampom u Beloj kući, gde mu je, kako mediji navode, uručila pomenuto priznanje.
Najmanje 18 osoba hospitalizovano je nakon eksplozije granate u centru za stručnu obuku Ministarstva unutrašnjih poslova u Siktivkaru, u ruskoj Republici Komi, saopštio je pomoćnik ministra zdravlja Aleksej Kuznjecov.
Reditelj filma "Đeneral", Miloslav Samardžić kaže za Informer da poslednjih godina Draža Mihailović u mnogim anketama pobeđuje Josipa Broza Tita po popularnosti i siguran je da će jednog dana biti u rangu vojvode Živojina Mišića.
Američki glumac Kifer Saterlend uhapšen je nakon sukoba sa vozačem službe taksi prevoza preko aplikacije, saopštila je Policijska uprava Los Anđelesa (LAPD).
Filipini i druge zemlje istražuju ili blokiraju AI četa Grok zbog rizika od seksualizovanog sadržaja i zaštite dece. X je uveo nove mere i ograničenja kako bi sprečio generisanje neprimerenih slika i uskladio se sa zakonima.
Pevačica Mina Kostić oglasila se povodom brojnih komentara koji poslednjih dana kruže na društvenim mrežama u vezi sa njenom emotivnom vezom sa Manetom Ćuruvijom Kasperom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar