I pored poskupljenja zimskih aranžmana za oko 30 odsto, pojedini hoteli rasprodati su do kraja marta
Najpopularnija skijališta širom Srbije objavila su nove cenovnike za zimu, a aranžmani su skuplji za oko 30 odsto u odnosu na prethodnu godinu. Tako je sada u pojedinim hotelima na Kopaoniku zimovanje za dve odrasle osobe i dvoje dece u trajanju od sedam dana skuplje nego na Alpima u Austriji i Švajcarskoj.
Kako kažu turistički radnici, potražnja je ogromna i pored poskupljenja. U pojedinim skijalištima svi porodični aranžmani rasprodati su sve do marta.
Liste čekanja
Interesovanje za predstojeću zimu je ogromno, tako da mi već imamo liste čekanja Goran Karadžić, JP "Stara planina"
Odmor od sedam dana za četvoročlanu porodicu na Kopaoniku, Zlatiboru, Staroj planini ili Tari košta od najmanje 207 evra za privatni smeštaj do čak 4.800 evra za odmor u hotelu. Hotelski smeštaj je u pojedinim odmaralištima toliko skup da dostiže ili premašuje cene najpoznatijih svetskih skijališta u Švajcarskoj, Austriji i Italiji (pogledajte tabelu). Na sve to treba dodati i cenu ski-pasa, koja za sedam dana, u zavisnosti od planine, prema sadašnjim cenama, košta od 90 do 164 evra.
Skupo i luksuzno
Najskuplje zimovanje ove zime biće na Kopaoniku. Za šest noćenja u ovom poznatom skijaškom centru dve osobe sa decom u privatnom apartmanu treba da izdvoje od 360 do 720 evra, a za hotelski smeštaj cena ide do 4.800 evra. Nešto povoljnije možete proći ako zimujete na Zlatiboru. Za apartman u centru Zlatibora za dve osobe treba izdvojiti od 230 do 480 evra za šest noćenja. Ukoliko se odlučite za hotelski smeštaj za dve osobe, cena aranžmana je od 690 do skoro 2.500 evra.
Foto: RINA
Cene zimovanja su paprene
Ali da poskupljenje ne utiče na interesovanje građana za odmor na planinama, potvrđuje Goran Karadžić, v. d. direktora JP "Stara planina - SP RESORT". On kaže za Informer da su im aranžmani odmah po objavljivanju novih cenovnika gotovo planuli. - Interesovanje za predstojeću zimu je već ogromno, tako da mi već imamo liste čekanja. Prvog dana kad smo objavili cenovnik, što je bilo 1. oktobra, prodati su nam svi porodični apartmani, i to do kraja marta. U ostalom smeštaju ima još malo mesta za Novu godinu i januar. Sada nam je veća potražnja za prave ljubitelje skijanja, koji najviše traže mart i početak aprila - kaže Karadžić.
On dodaje da se, u zavisnosti od usluge koju gost odabere, menja i cena. - U cenu aranžmana uračunati su igraonica za decu, bazen, džakuzi, teretana, rekreacije poput bilijara, stonog tenisa i tinejdž kluba. Takođe, ove godine se nastavlja tradicija da su za decu uzrasta od četiri do 10 godina besplatni ski-škola, ski-pas i oprema za skijanje za minimalan boravak od sedam noći - napominje Karadžić.
Foto: Public
Zlatibor je jedna od omiljenih destinacija
CENE ZIMOVANJA U SRBIJI
KOPAONIK
tip smeštaja usluga cena
hotel doručak i večera 1.540-4.800
apartmani zakup 360-720 ZLATIBOR
tip smeštaja usluga cena
hotel doručak i večera 720-2.615
apartmani zakup 230-483 STARA PLANINA
tip smeštaja usluga cena
hotel ol-inkluziv lajt 2.190
apartmani zakup 247-624 TARA
tip smeštaja usluga cena
hotel doručak 545-686
apartmani zakup 207-345
* 6 noćenja / 7 dana za dve osobe i dva deteta
* cene su izražene u evrima
Cene ski-pasa
Kopaonik
- šestodnevna karta 17.400 (148 evra)
- sedmodnevna karta 19.300 (164 evra) Stara planina i Tornik
- šestodnevna karta 9.400 (80 evra)
- sedmodnevna karta 10.500 (90 evra)
* cene su prošlogodišnje i izražene su u dinarima za jednu odraslu osobu
I Vladimir Živanović, direktor Turističke organizacije Zlatibor, kaže za Informer da je ova planina izuzetno popularna destinacija među turistima i ljubiteljima skijanja. - I pored ekonomske krize, očekujemo da zimska sezona bude i bolja nego prethodna, kada je u jeku sezone bilo i 30.000 gostiju. Već imamo dosta rezervacija za decembar i početak januara, kada je školski raspust. Sve je spremno za dolazak gostiju na zimovanje. Gold gondola će raditi svakodnevno, kao i Ski-centar Tornik - kaže Živanović.
Već sve planulo
Kako su nam rekli u jednom privatnom smeštaju na Tari, i oni su morali da podignu cenu u odnosu na prethodnu godinu, ali interesovanje je i dalje na nivou prošlogodišnjeg. - Za sada smo popunjeni za kraj decembra i početak januara, a za dalje ćemo videti. Smeštaj je morao da poskupi jer su poskupeli energenti, ali po sadašnjem interesovanju, deluje da će i ova sezona biti dobra - navodi vlasnik ovog smeštaja.
CENE ZIMOVANJA U EVROPI
država aranžman cena
Austrija, Bad Klajnkirhajm doručak i večera 3.768-4.562
Austrija, Bad Klajnkirhajm najam apartmana 463-640
Bugarska, Bansko noćenje i doručak 820-2.050
Bugarska, Borovec noćenje i doručak 777-2.179
Francuska, Val Torens noćenje i doručak 1.200-3.896
Francuska, Val Torens najam apartmana 1.000-1.800
Italija, Kortina d'Ampeco doručak i večera 2.820-5.200
Italija, Livinjo najam apartmana 1.600-2.000
Švajcarska, Sent Moric noćenje i doručak 2.589-4.811
Švajcarska najam apartmana 1.289-1.800 * 6 noćenja / 7 dana za dve osobe i dva deteta
* cene su izražene u evrima
Za ovo doba godine, usled globalnog zagrevanja, temperature su iznad proseka, što direktno utiče na čitav ekosistem. Pa tako, sa visokim temperaturama javljaju se i komarci, dok oni zaraženi prenose groznicu Zapadnog Nila koja u Srbiji i dalje raste, iako je novembar
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Za ovo doba godine, usled globalnog zagrevanja, temperature su iznad proseka, što direktno utiče na čitav ekosistem. Pa tako, sa visokim temperaturama javljaju se i komarci, dok oni zaraženi prenose groznicu Zapadnog Nila koja u Srbiji i dalje raste, iako je novembar
Velika grupa mladih ljudi krenula je iz Bačke Palanke put Novog Sada, na sutrašnji veličanstveni miting Srpske napredne stranke koji će se održati u centru grada u 18 časova.
Američka vojska je pripremila nove planove za napade koji uključuju moguću upotrebu takozvane "majke svih bombi" protiv iranske energetske infrastrukture i nuklearnih postrojenja, u slučaju da predsednik SAD Donald Tramp izda naređenje za nastavak borbenih dejstava, preneo je danas CNN.
Šef blokadera Bojan Pajtić, koji bi preko takozvanog studentskog pokreta da se vrati na vlast pokušao je da negira njegove razgovore sa Dušanom Elezovićem tvrdeći da je reč o AI montiranim snimcima, ali su sada isplivali novi dokazi koji njegovu "odbranu" ruše kao kulu od karata.
Međusobna razračunavanja unutar blokaderskog pokreta tik pred same izbore, kada se ulozi povećavaju a fotelja deluje ''sve bliže'', sve češće poprimaju oblik prave tragikomedije.
U novosadskom Osnovnom sudu za danas je zakazano pripremno ročište za suđenje vozaču kamiona M. P. (39) iz Lučana zbog saobraćajne nesreće na auto-putu Novi Sad – Subotica, u kojoj je poginuo policajac na dužnosti Dejan Srdić (40) iz Inđije.
U velikoj akciji hapšenja "vračarske grupe" policija je zaplenila drogu, oružje, novac, skupa vozila, satove, teleskopsku palicu, ali i važne rokovnike za lične evidencije imenovanih vezane za evidenciju prodaje opojne droge.
Pripadnici policije u Novom Sadu izveli su izuzetno uspešnu akciju u kojoj su uhapšena rođena braća, D. B. (26) i D. B. (24), osumnjičeni za neovlašćenu proizvodnju i prodaju droge.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski postavio je američkom predsedniku Donaldu Trampu uslov za obustavu ukrajinskih napada na ruske rafinerije nafte, zatraživši energetsko primirje ili dodatne rakete za protivvazduhoplovne sisteme Patriot, prenose mediji.
Dvoje ljudi stradalo je tokom poplava u Istanbulu izazvanim obilnim padavinama, a dramatični snimci potopljenih kuća, džamija, ljudi zarobljenih u automobilima, javnom prevozu, šire se mrežama.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski odbio je da podnese ostavku i ocenio da je nemoguće održati predsedničke izbore u Ukrajini, što američki predsednik Donald Tramp smatra neophodnim.
Ministar kulture u tehničkom mandatu Nikola Selaković kaže da američki glumci u svojim ugovorima imaju klauzule kojima im se zabranjuje iznošenje stavova koji bi mogli da podele publiku po političkoj, verskoj, rasnoj ili drugim osnovama.
Ove zime pažnju privlače kaputi koji spajaju eleganciju, odvažan kroj i snažan modni izraz. Posebno se izdvajaju modeli sa širokim ramenima, koji i najjednostavniju kombinaciju pretvaraju u upečatljiv stajling.
Bivši kraljevski sekretar za štampu Diki Arbiter izjavio je da je princeza Dajana tokom boravka u Kensingtonskoj palati tajno izlazila noću kako bi delila novac seksualnim radnicama.
Prema jednom istraživanju, muškarci stariji od 40 godina imaju drugačije prioritete u spavaćoj sobi, a ono što ih privlači jeste romantika u krevetu, kao i lagan seks.
Mesec dana nakon što je na društvenim mrežama objavljen snimak prebijanja influenserke Kristine Živković iz Šapca, osumnjičeni za ovaj slučaju stravičnog nasilja N.R. (38) je uhapšen.
Pevačica Tanja Savič progovorila je o stanu koji je, navodno, kupila u naselju Beograd na vodi i tom prilikom otkrila da je zamalo kupila stan putem agencije koleginice Viki Miljković, ali je u međuvremenu odustala.
Majka tragično nastradalog violiniste Dejana Mitrovića oglasila se nakon suđenja u Palati pravde i poručila da neće dozvoliti da se žena koja je izazvala nesreću "izvuče" samo sa nanogicom.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.