I pored poskupljenja zimskih aranžmana za oko 30 odsto, pojedini hoteli rasprodati su do kraja marta
Najpopularnija skijališta širom Srbije objavila su nove cenovnike za zimu, a aranžmani su skuplji za oko 30 odsto u odnosu na prethodnu godinu. Tako je sada u pojedinim hotelima na Kopaoniku zimovanje za dve odrasle osobe i dvoje dece u trajanju od sedam dana skuplje nego na Alpima u Austriji i Švajcarskoj.
Kako kažu turistički radnici, potražnja je ogromna i pored poskupljenja. U pojedinim skijalištima svi porodični aranžmani rasprodati su sve do marta.
Liste čekanja
Interesovanje za predstojeću zimu je ogromno, tako da mi već imamo liste čekanja Goran Karadžić, JP "Stara planina"
Odmor od sedam dana za četvoročlanu porodicu na Kopaoniku, Zlatiboru, Staroj planini ili Tari košta od najmanje 207 evra za privatni smeštaj do čak 4.800 evra za odmor u hotelu. Hotelski smeštaj je u pojedinim odmaralištima toliko skup da dostiže ili premašuje cene najpoznatijih svetskih skijališta u Švajcarskoj, Austriji i Italiji (pogledajte tabelu). Na sve to treba dodati i cenu ski-pasa, koja za sedam dana, u zavisnosti od planine, prema sadašnjim cenama, košta od 90 do 164 evra.
Skupo i luksuzno
Najskuplje zimovanje ove zime biće na Kopaoniku. Za šest noćenja u ovom poznatom skijaškom centru dve osobe sa decom u privatnom apartmanu treba da izdvoje od 360 do 720 evra, a za hotelski smeštaj cena ide do 4.800 evra. Nešto povoljnije možete proći ako zimujete na Zlatiboru. Za apartman u centru Zlatibora za dve osobe treba izdvojiti od 230 do 480 evra za šest noćenja. Ukoliko se odlučite za hotelski smeštaj za dve osobe, cena aranžmana je od 690 do skoro 2.500 evra.
Foto: RINA
Cene zimovanja su paprene
Ali da poskupljenje ne utiče na interesovanje građana za odmor na planinama, potvrđuje Goran Karadžić, v. d. direktora JP "Stara planina - SP RESORT". On kaže za Informer da su im aranžmani odmah po objavljivanju novih cenovnika gotovo planuli. - Interesovanje za predstojeću zimu je već ogromno, tako da mi već imamo liste čekanja. Prvog dana kad smo objavili cenovnik, što je bilo 1. oktobra, prodati su nam svi porodični apartmani, i to do kraja marta. U ostalom smeštaju ima još malo mesta za Novu godinu i januar. Sada nam je veća potražnja za prave ljubitelje skijanja, koji najviše traže mart i početak aprila - kaže Karadžić.
On dodaje da se, u zavisnosti od usluge koju gost odabere, menja i cena. - U cenu aranžmana uračunati su igraonica za decu, bazen, džakuzi, teretana, rekreacije poput bilijara, stonog tenisa i tinejdž kluba. Takođe, ove godine se nastavlja tradicija da su za decu uzrasta od četiri do 10 godina besplatni ski-škola, ski-pas i oprema za skijanje za minimalan boravak od sedam noći - napominje Karadžić.
Foto: Public
Zlatibor je jedna od omiljenih destinacija
CENE ZIMOVANJA U SRBIJI
KOPAONIK
tip smeštaja usluga cena
hotel doručak i večera 1.540-4.800
apartmani zakup 360-720 ZLATIBOR
tip smeštaja usluga cena
hotel doručak i večera 720-2.615
apartmani zakup 230-483 STARA PLANINA
tip smeštaja usluga cena
hotel ol-inkluziv lajt 2.190
apartmani zakup 247-624 TARA
tip smeštaja usluga cena
hotel doručak 545-686
apartmani zakup 207-345
* 6 noćenja / 7 dana za dve osobe i dva deteta
* cene su izražene u evrima
Cene ski-pasa
Kopaonik
- šestodnevna karta 17.400 (148 evra)
- sedmodnevna karta 19.300 (164 evra) Stara planina i Tornik
- šestodnevna karta 9.400 (80 evra)
- sedmodnevna karta 10.500 (90 evra)
* cene su prošlogodišnje i izražene su u dinarima za jednu odraslu osobu
I Vladimir Živanović, direktor Turističke organizacije Zlatibor, kaže za Informer da je ova planina izuzetno popularna destinacija među turistima i ljubiteljima skijanja. - I pored ekonomske krize, očekujemo da zimska sezona bude i bolja nego prethodna, kada je u jeku sezone bilo i 30.000 gostiju. Već imamo dosta rezervacija za decembar i početak januara, kada je školski raspust. Sve je spremno za dolazak gostiju na zimovanje. Gold gondola će raditi svakodnevno, kao i Ski-centar Tornik - kaže Živanović.
Već sve planulo
Kako su nam rekli u jednom privatnom smeštaju na Tari, i oni su morali da podignu cenu u odnosu na prethodnu godinu, ali interesovanje je i dalje na nivou prošlogodišnjeg. - Za sada smo popunjeni za kraj decembra i početak januara, a za dalje ćemo videti. Smeštaj je morao da poskupi jer su poskupeli energenti, ali po sadašnjem interesovanju, deluje da će i ova sezona biti dobra - navodi vlasnik ovog smeštaja.
CENE ZIMOVANJA U EVROPI
država aranžman cena
Austrija, Bad Klajnkirhajm doručak i večera 3.768-4.562
Austrija, Bad Klajnkirhajm najam apartmana 463-640
Bugarska, Bansko noćenje i doručak 820-2.050
Bugarska, Borovec noćenje i doručak 777-2.179
Francuska, Val Torens noćenje i doručak 1.200-3.896
Francuska, Val Torens najam apartmana 1.000-1.800
Italija, Kortina d'Ampeco doručak i večera 2.820-5.200
Italija, Livinjo najam apartmana 1.600-2.000
Švajcarska, Sent Moric noćenje i doručak 2.589-4.811
Švajcarska najam apartmana 1.289-1.800 * 6 noćenja / 7 dana za dve osobe i dva deteta
* cene su izražene u evrima
Za ovo doba godine, usled globalnog zagrevanja, temperature su iznad proseka, što direktno utiče na čitav ekosistem. Pa tako, sa visokim temperaturama javljaju se i komarci, dok oni zaraženi prenose groznicu Zapadnog Nila koja u Srbiji i dalje raste, iako je novembar
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Za ovo doba godine, usled globalnog zagrevanja, temperature su iznad proseka, što direktno utiče na čitav ekosistem. Pa tako, sa visokim temperaturama javljaju se i komarci, dok oni zaraženi prenose groznicu Zapadnog Nila koja u Srbiji i dalje raste, iako je novembar
Ruski mediji preneli su izjavu nosioca liste „Aleksandar Vučić – Ujedinjena Srbija“ Aleksandra Vučića, koji je ocenio da dogovor američkog predsednika Donalda Trampa i ruskog lidera Vladimira Putina o isporukama ruskog dizela predstavlja strateški preokret u svetskoj politici.
Velikani srpskog glumišta Miki Manojlović, Nikola Pejaković i Snežana Savić poslednjih dana javno su pružili podršku Aleksandru Vučiću i listi "Aleksandar Vučić - Ujedinjena Srbija".
Na šalterima niškog, kao i svih drugih katastara širom Srbije, od danas je započela prava revolucija u radu sa građanima. Nišlije će ubuduće moći da podnose čak deset vrsta zahteva potpuno direktno, bez zakazivanja i bez ikakvih troškova angažovanja posrednika, čime je napravljen ogroman korak ka još efikasnijoj i modernijoj javnoj upravi.
Šef odborničke grupe SNS-a Aleksandar Mirković oštro je reagovao na najprljaviju kampanju blokadera koji su lepili plakate kojim se targetiraju Aleksandar Vučić kandidat za premijera i nosilac liste "Aleksandar Vučić - Ujedinjena Srbija" i Aleksandar Šapić, gradonačelnik Beograda uz brutalne izmišljotine i uvrede.
Vršilac dužnosti predsednika Republike Srbije Ana Brnabić potpuno je dotukla i razmontirala Rodoljuba Šabića nakon njegovog bednog pokušaja da se izvadi iz sopstvenih laži!
Predsednik Srpske napredne stranke Miloš Vučević oglasio se na društvenoj mreži Iks povodom plakata i uličnih performansa kojima se vređaju Aleksandar Vučić i Aleksandar Šapić.
Takmičari Exatlona Mensur Ajdarpašić i Veljko Milićević progovorili su odmah nakon prikazanog snimka incidenta te su izneli svoje verzije događaja koji je šokirao i Plavi i Crveni tim.
Bombe bačene u dvorišta porodičnih kuća i snažne detonacije usred noći, koje bude preplašene stanare, nažalost, nisu retkost u Srbiji. Jedan od takvih slučajeva dogodio se nedavno i u Obrenovcu, kada je uhapšen Jovan R.(22) zbog sumnje da je bacio razornu ručnu bombu u dvorište porodične kuće.
Više javno tužilaštvo u Beogradu podnelo je Višem sudu u Beogradu optužni predlog protiv Miloša M. (50) zbog postojanja opravdane sumnje da je kao kriminalistički inspektor iz PS Zemun izvršio produženo krivično delo o tajnosti podataka.
Kurdski militanti povukli su se iz četiri kampa u severnom Iraku, u okviru mirovnih pregovora sa Turskom, saopštili su danas turski bezbednosni izvori.
Liderka francuske krajnje desničarske stranke Nacionalno okupljanje, Marin Le Pen, i dalje ima ubedljivu prednost u prvom krugu predsedničkih izbora koji se održavaju naredne godine, a u drugom krugu bi joj se pridružio lider levice Žan-Lik Melanšon, pokazala je najnovija anketa, prenosi danas Bfmtv.
Agenti službe unutrašnje bezbednosti američkog ministarstva unutrašnjih poslova pretresli su danas kuću američke kongresmenke Ilhan Omar, demokrate iz Minesote koja je često na udaru administracije predsednika Donalda Trampa.
Muzički mogul Šon Kombs, poznatiji kao Paf Dedi, hitno je prebačen u bolnicu zbog povrede glave zadobijene tokom boravka u federalnom zatvoru u Nju Džersiju.
Slavna holivudska glumica Amanda Sajfred šokirala je filmsku javnost priznanjem da je bez razmišljanja odbila glavnu ulogu u novoj velikoj seriji i to samo iz razloga jer nije želela da snima brojne eksplicitne scene seksa.
Na norveškom ostrvu Somaroj, smeštenom duboko iznad Arktičkog kruga, leto ne poznaje mrak. Zahvaljujući fenomenu ponoćnog sunca, granica između dana i noći ovde potpuno nestaje.
Žućkaste naslage na kapcima i oko očiju nisu samo estetska mana. Nova istraživanja pokazuju da mogu biti rani pokazatelj povećanog rizika od srčanog i moždanog udara.
Pop zvezda Kristina Agilera (45) ponovo je dospela u centar medijske pažnje svojim upečatljivim i odvažnim modnim izborom na humanitarnom događaju zdravstvene platforme MISTR u Los Anđelesu
Baterija je već sada jedno od najvećih ograničenja modernih pametnih telefona. Ograničavanjem punjenja na 80 odsto, korisniku je na raspolaganju približno 3.440 mAh.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.