Stravičan zločin agresora! NATO bez trunke kajanja napravio nezapamćen teroristički akt nad Srbima!
Podeli vest
Prvi maj, koji će ostati upamćen po velikom zločinu, dogodio se pre 22 godine kada je NATO projektil pogodio autobus koji je prelazio most u Lužanima, 18 kilometara severno od Prištine. Autobus je potpuno uništen, dok je most ostao.
Putnici koji su prvog maja 1999. krenuli redovnom linijom iz Niša put Prištine, preko Podujeva, nikada nisu stigli na svoja odredišta. Bio je to trideset i deveti dan NATO agresije, oko 13 časova. Tačan broj preminulih nikada nije utvrđen jer se, kako su mediji prenosili, aparat za karte potpuno istopio od toplote eksplozije.
Na današnji dan pre 25 godine prekinut je život tada trogodišnje Milice Rakić iz Batajnice. Ubijena je u kupatilu na noši dok su je spremali za spavanje. Zajedno sa još 78 ubijenih mališana ona je simbol stradanja srpskog naroda u NATO bombardovanju.
Porodica Vitalija Gleboviča Bulaha, dobrovoljca iz Rusije, koji je poginuo u odbrani SR Jugoslavije od agresije NATO pakta na Srbiju 1999. godine, na pragu je da pronađe i sahrani njegove posmrtne ostatke.
25.04.2024
16:32
Poginulo je oko petnaestoro dece. Među njima su bili brat i sestra, petnaestodišnja Marija i njen dve godine stariji brat Nikola. Oni su bili sklonjeni u Prokuplje, a vratili su se ne bi li proslavili zajedno Nikolin rođendan. Porodica Petrović ostala je u jednom danu bez tri člana porodice. Sa unucima je nastradala i baka Smiljana, a svi su sahranjeni na rođendan dečaka, 7. maja.
Ono čega se sećaju mnogi je da je napad bio iz vedra neba, u podnevnim časovima, pa se veruje da ni ovoga puta, kao ni onda kada je pogođen voz na mostu kod Grdeličke klisure, nije bio cilj most. Mediji su pisali i da je nakon autobusa drugom raketom gađan i sanitet sa lekarima koji su stigli da pomognu, a teško je ranjen i jedan lekar.
Ambasador lažne države Kosovo u Briselu zadužen za odnose sa NATO Astrit Zemaj, izjavio je povodom 75 godina od nastanka ove Alijanse, da su 'Kosovo' i njegov narod večno zahvalni NATO-u na bombardovanju Jugoslavije 1999. godine očigledno zaboravljajući na sve civilne žrtve (među kojima su i Albanci) koje su izgubile život tokom 78 dana agresije.
Ni 80 godina posle jednog od najužasnijih bombardovanja koje je doživela srpska prestonica, na Vaskrs, 16. i 17. aprila 1944. godine, ne zna se koliko je tačno bilo žrtava u više savezničkih razaranja glavnog grada tokom Drugog svetskog rata.
16.04.2024
08:00
Foto: AP/Photo
Uništeni autobus u Lužanima
Da licemerjju nije bilo kraja, govore svedočenja da je samo dva sata posle napada nebo iznad Beograda bilo ispunjeno lecima na kojima je pisalo „NATO štiti nezaštićene na Kosovu i Metohiji“ i to na ćirilici.
U Gračanici su u čast preminule dece dve ulice ponele naziv po njihovim imenima. Ulica Marije Petrović i Nikole Petrovića jedna do druge podsećaju da ovaj zločin NATO agresora nikada ne bi trebalo zaboraviti.
Bombardovanje Aleksinca 1999. se dogodilo u toku NATO agresije na SR Jugoslaviju. Grad Aleksinac je bombardovan u dva navrata. Od posledica ovih vazdušnih napada poginulo je 17 civila, a preko 50 je povređeno.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Na današnji dan pre 25 godine prekinut je život tada trogodišnje Milice Rakić iz Batajnice. Ubijena je u kupatilu na noši dok su je spremali za spavanje. Zajedno sa još 78 ubijenih mališana ona je simbol stradanja srpskog naroda u NATO bombardovanju.
Izrael je pristao na prekid vatre između Sjedinjenih Američkih Država i Irana, preneo je Si-En-En, ali se situacija na terenu i dalje ne smiruje, pošto Izrael i Iran upravo razmenjuju udare, dok protivvazdušna odbrana deluje iznad Jerusalima.
Na društvenoj mreži Iks, jedan od gledalaca Informer televizije podelio je isečak večerašnjeg izveštavanja našeg reportera Vladimira Savića koji se nalazio ispred tajkunske televizije N1, zbog protesta zaposlenih, a koji je tom prilikom sreo propalog političara Srđana Milivojevića.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević danas je tokom prvog Kolegijuma naše televizije komentarisao situaciju u tajkunskim medijima, gde je nastala prava histerija među zaposlenima zbog dolaska novih vlasnika i direktora Junajted medije, a potom je izneo ponudu za dugogodišnju voditeljku N1 Natašu Miljlović.
Zvanično je počelo emitovanje Srpskog dnevnika, udarne informativne emisije u do sada neviđenom formatu. U našem Srpskom dnevniku čuje se glas naroda, a jedini prioritet je istina!
Srpski dnevnik počinje danas, 6. aprila u 21 čas! Osim najvažnijih vesti i tema, gledaoci će imati priliku da prvi saznaju i najtačniju vremensku prognozu, poručila je jedna od voditeljki Marijana Milićeivć.
Milan P. (77) koji je danas ranjen u Obrenovcu kada ga je unuk B.P. nožem izbo, a potom ubio njegovu partnerku Mirelu M. (51), zvao je njenu advokaticu i pretio joj smrću.
Roditeljima maloletnog ubice iz Niške Banje koji je 5. oktobra 2023. godine izbo nasmrt svog druga Andreja Simića (13), nastavljeno je danas u Višem sudu u Nišu, a kako navode oni koji znaju šta se dešavalo u sudnici, ponašali su se kao roditelji Koste K.
B.P. (16) izbo je danas u porodičnoj prodavnici dedu Milana P. (77) koji je teško ranjen i njegovu partnerku Mirelu M. (51) koja je preminula na reanimaciji u Domu zdravlja u Obrenovcu. Maloletni krvnik se vratio na mesto zločina, gde je savladan od strane policije.
Velika Britanija je naredila hitnu evakuaciju vojnog osoblja iz Iraka, dok Francuski predsednik Emanuel Makron sazvao je za sutra ujutru hitnu sednicu Saveta za nacionalnu odbranu kako bi se razmotrila eskalacija krize u Persijskom zalivu.
Sjedinjene Države su trenutno usred žestokih pregovora o Iranu, dok se ultimatum Teheranu približava datumu isteka, izjavio je američki predsednik Donald Tramp, a prenose mediji.
Srpska filmska kompozitorka Aleksandra Kovač ostvarila je izuzetan međunarodni uspeh. Pozvana je da učestvuje u prvom Composers Club-u festivala Cannes series 2026, elitnoj profesionalnoj platformi koja okuplja 20 najznačajnijih kompozitora savremene muzike za TV serije iz celog sveta.
Stručnjaci objašnjavaju zbog čega nije dobra ideja uklanjati sede vlasi čupanjem, koje posledice to može imati i kako je bolje reagovati kada ih uočite.
Datum 15. april označava trenutak kada novac stiže za Bikove, Škorpije i Jarčeve baš onda kada je najpotrebniji, pomažući da se zatvore dugovi i reše porodične brige.
Tiramisu spada u one poslastice koje su uvek aktuelne, lagan je, kremast i izuzetno ukusan. Odličan je izbor i za svečane prilike, ali i za trenutke kada želite da sebi i bližnjima priuštite nešto posebno.
Mobilni telefon često ostaje prazan u ključnim trenucima, ostavljajući nas da čekamo pored utičnice, ali postoji pet saveta koji mogu da ubrzaju proces punjenja.
Rijaliti učesnice Maja Marinković i Stanija Dobrojević ušle su u žestok sukob, kada je Stanija zbog uvreda poručila Maji da će njenog oca Takija Marinkovića strpati u zatvor.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar