Dostavljače hrane, na biciklima, motorima ili električnim trotinetima, svakodnevno viđamo po ulicama Beograda, a mnogi sugrađani se pitaju koliko li zarađuju kada ih toliko ima.
Jedna Marija je na Tik Toku objavila snimak kako izgleda posao dostavljača hrane, koje su dobre, a koje loše strane i koliko može da se zaradi.
- Krenula sam od kuće u 10.15 sati. Prvo sam doručkovala, a onda se uključila na aplikaciju - navela je ona u snimku.
Prvi zadatak je dobila posle pola sata čekanja. U 12.52 sata je, kako kaže, već čekala treću dostavu.
- Imala sam još jednu dostavu od 11 do 12 sati i onda sam sela na sat vremena da popijem kafu - ispričala je.
U međuvremenu se naoblačilo.
Foto: tik tok printscreen
- Moguće je da će biti padavina. Sad je 13.40 sati i zaradila sam 1.070 dinara - kaže.
Oko 14 sati imala je već obavljenih pet dostava. Zarada je bila oko 1.200, 1.300 dinara. Popila je još jednu kafu.
Oko 18 sati je imala 17 isporuka. Međutim, desio se maler. Počeo je pljusak.
- Oko 20 sati je, kiša je počela pre pola sata. Ova je dvadeseta dostava. Pravila sam pauzu od pola sata za večeru. Vreme je katastrofa - priča Marija pokazujući mokro odelo i gumene čizme.
Lije kao iz kabla, ali ona ne odustaje. Radila je sve do 23 sati, a u ponoć je konačno stigla kući.
- Pokisla sam načisto, ali imala sam 33 obavljene isporuke i zaradila sam oko 10.000 dinara - rekla je ona dostavivši precizne specifikacije.
Ona je, prema njenim rečima, obavila 33 isporuke, prešla 84,8 kilometara i zaradila oko 9.960 dinara, od čega na osnovu bakšiša 650 dinara.
- U ovu moju zaradu je upao i bonus od 2.200 dinara, to treba da znate. Odradila sam 33 dostave, ne baš na laki način, ali to bi vam bilo to - zaključila je.
Iako je Marija radila ceo dan, a posao nije nimalo lak, računica pokazuje da bi za devet dana, ukoliko bi radila istim tempom, zaradila oko 90.000 dinara.
Cene u Grčkoj razlikuju se od mesta do mesta, a oni koji još uvek nisu otišli na letovanje interesuju se za cene hrane, pića, ležaljki i naravno girosa.
U jednom kragujevačkom ugostiteljskom objektu došlo je do nezapamćenog skandala, kada je prema rečima očevidaca, nezadovoljni gost gađao radnicu tanjirom.
Pedijatar Saša Milićević ukazao je danas da je salmonela jedan od najčešćih uzročnika trovanja hrane kod dece i da je to jedna od onih bakterija koje se nalaze svuda oko nas.
Leto samo što je počelo, te mnogi vode računa o ishrani. Ipak, veoma je važno krenuti zdravim putem i mršaviti prirodno. Ipak, određene hrane ne treba da se lišavamo, već samo da je korigujemo.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Cene u Grčkoj razlikuju se od mesta do mesta, a oni koji još uvek nisu otišli na letovanje interesuju se za cene hrane, pića, ležaljki i naravno girosa.
Diplomatski uspeh i sastanci predsednika Srbije Aleksandra Vučića sa najvažnijim evropskim liderima u Tivtu bio je povod za najnoviji rat na relaciji blokaderi-opozicija.
Dokaz da je među blokaderima sve popucalo i da više ne znaju gde udaraju jeste objava jednog od vođe blokada, Nemanje Miloševića, na društvenoj mreži Iks.
Predsednica Skupštine Ana Brnabić odgovorila je Borku Stefanoviću koji je prozivao predsednika Aleksandra Vučića nakon posete Tivtu, vidno ozlojeđen zbog respekta koji je Vučiću tamo ukazan među najmoćnijim ljudima Evrope.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
U prethodnoj epizodi Informerove emisije “Na merama” otkrili smo koga to traži novinar blokader Mladen Savatović, čime se zanima političar u pokušaju Đorđe Stanković, gde se skriva najbolji drugar rektora politikanta Vladana Đokića, Nebojša Bojović, kako se opušta propali aktivista Petar Đurić…
Potpredsednica Srpske radikalne stranke Vjerica Radeta gostujući u Info jutru komentarisala je bezbednosnu pretnju predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću u Crnog Gori.
Navodnom pripadniku tzv. "vračarskog klana" i suprugu starlete Tamare Đurić Nikoli Kačareviću ponovo je odobreno puštanje iz pritvora, ali uz pozamašno jemstvo!
U Makarskoj je u utorak došlo do incidenta prilikom policijskog postupanja zbog droge, pri čemu je jedna žena uhapšena, nakon što je pružila otpor i napala policajce.
Viši sud u Beogradu je završio izvođenje dokaza u postupku protiv Vladimira i Miljane Kecmanović, roditelja dečaka-ubice koji je 3. maja 2023. godine u OŠ "Vladislav Ribnikar" ubio devetoro svojih vršnjaka i radnika obezbeđenja, a u sredu bi trebalo da počne iznošenje završnih reči pred donošenje druge presude.
Premijer Slovačke Robert Fico upozorio je da bi incidenti poput eksplozije pomorskog drona u crnomorskoj luci Konstanca u Rumuniji mogli da predstavljaju uvod u širu globalnu eskalaciju, uključujući i Treći svetski rat.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski rekao je danas da odgovor ruskog predsednika Vladimira Putina na njegovo otvoreno pismo, u kojem je pozvao na održavanje direktnog sastanka, znači da Rusija ponovo bira rat.
Mogući mirovni sporazum između Sjedinjenih Američkih Država i Irana zavisi od toga da li će administracija Donalda Trampa pristati da oslobodi 24 milijarde dolara zamrznute iranske imovine.
Više demonstranata privedeno je danas u Briselu tokom studentskih protesta protiv najavljenih vladinih mera štednje koje bi pogodile obrazovanje na francuskom jeziku.
Američki glumac Džejms Hendi poznat po ulogama u filmovima Top Gan: Maverik i Džumandži, izboden je na smrt u vlastitom domu u Los Anđelesu, saopštila je policija.
Pozorište lutaka "Pinokio" sa ponosom najavljuje premijeru predstave "Luna Luna Park", u režiji Fabricija Montekija, koja će se održati u subotu 6.juna u 19:00 časova.
Slaviša Čurović bio je protiv referenduma 2006. godine i odvajanja Crne Gore, a njegov stav nije podržala produkcijska kuća, te je zadala kukavički udarac!
Tokom letnjih vrućina i kućni ljubimci su izloženi ozbiljnom riziku od pregrevanja, zbog čega je važno prilagoditi njihove aktivnosti i na vreme prepoznati simptome toplotnog udara.
Spor internet, prekidi tokom video-poziva ili sporo učitavanje stranica često se mogu rešiti jednostavnim restartovanjem Wi-Fi rutera, koji može pomoći da mreža ponovo radi stabilno i bez problema.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar