Porođaj krenuo nakon spremanja sarmi za Nikoljdan! Mala Nikolina obradovala roditelje na krsnu slavu (FOTO)
Podeli vest
Mlada mama, osamnaestogodišnja Ana Marković iz Bogatića, jutros je u 05:15 sati na svet donela devojčicu u u sanitetu hitne pomoći Doma zdravlja na putu do porodilišta šabačke bolnice, a bolove je dobila dok je pripremala svoju krsnu slavu!
Mirjeta je iz Albanije se udala za Srbina i preselila u malo selo na Goliji, daleko od porodice, bez znanja jezika i kulture i kaže da je ranije patila, ali se nikada ne bi vratila u rodni kraj jer je u Srbiji sve što voli. Ona i Đorđe imaju troje dece i danas proslavljaju Nikoljdan.
Ulice Babinog Potoka, nadomak Prokuplja, gotovo su prazne, jer celo selo, verovali ili ne, slavi Svetog Nikolu! U školama su skraćeni časovi, institucije rade skraćeno, a preduzeća kubure sa radnicima. U selu svega tri kuće ne slave ovog sveca.
19.12.2024
18:08
- Osetila je bolove i odveo sam je do Doma zdravlja gde je pregledao dr Nenad Cavnić, a kada je video da je porođaj počeo, sanitetom su brzo krenuli u Šabac. Nekoliko minuta kasnije se beba rodila - priča otac Živan.
On dodaje da je do termina bilo čak 15 dana, ali je beba zdrava i sve je proteklo u najboljem redu. Mala Nikolina je teška 2,20 kilograma. Takođe, i mama Ana se oseća dobro.
Živan od jutros dočekuje rodbinu i prima čestitke!
Srpska pravoslavna crkva i vernici danas proslavljaju najveću srpsku krsnu slavu, Svetog Nikolu Čudotvorca, a za prolećno vreme koje je obeležilo Nikoljdan se veruje da može predvideti narednu godinu!
Dve godine nakon smrti legendarnog fudbalera i trenera Siniše Mihajlovića, njegova porodica ne dozvoljava da se uspomena na njega ugasi.
19.12.2024
16:36
Novopečeni roditelji žive sami, sa sinom Viktorom koji će 21. decembra proslaviti prvi rođendan. Sinoć su, nakon priprema za Nikoljdan koji je zaštitnik njihove kuće, legli da spavaju, bez naznaka da će se sutra roditi i drugo dete.
- Sve sam pripremila za slavu, pospremila kuću, ostavila sarme na šporetu da se krčkaju, servirala sto sa svećom, žitom i kolačem i radovali se da dočekamo goste na slavi. Bebi se žurilo i imala je za sve nas druge planove, ali je najvažnije da je sve u redu jer sam bila na održavanju trudnoće - rekla je srećna majka.
U Domu zdravlja u Bogatiću su ponosni na ekipu službe hitne medicinske pomoći koja je uspešno obavila porođaj u sanitetu.
- U dežurnoj ekipi su bili naš najiskusniji lekar dr Nenad Cavnić, medicinska sestra Marija Zorbić i tehničar Stefan Jurišić, kao i vozač Zoran Mutavdžić. Porođaj je protekao lako, majka je obavila veći deo posla, a lekar i sestra su samo pripomogli, klemovali pupčanik u vozilu i sproveli sve potrebne procedure - kaže Milanka Banovac, glavna sestra u službi hitne medicinske pomoći.
Inače, ovo je drugi porođaj u sanitetu koji su medicinski radnici Doma zdravlja u Bogatiću obavili od početka godine.
U januaru su meicinski tehničar Dušan Stekić i lekar Milan Ljubinković porodili ženu čijoj bebi se mnogo žurilo pa nisu ni krenuli do porodilišta u Šapcu. Porođaj je obavljen u sanitetu na parkingu ispred Doma zdravlja.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Mirjeta je iz Albanije se udala za Srbina i preselila u malo selo na Goliji, daleko od porodice, bez znanja jezika i kulture i kaže da je ranije patila, ali se nikada ne bi vratila u rodni kraj jer je u Srbiji sve što voli. Ona i Đorđe imaju troje dece i danas proslavljaju Nikoljdan.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić govorio je o svim najaktuelnijim temama i odgovarao na sva najvažnija pitanja u telefonskom uključenju na Informer TV.
Ministarstvo spoljnih poslova Rusije navelo je danas u saopštenju da je napad Amerike i Izraela na Iran bila planirana vojna akcija protiv suverene države.
Predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić istakla je da u trenutku kada je globalna bezbednost ozbiljno uzdrmana, Srbija može da računa na mir i stabilnost zahvaljujući odgovornoj politici koju je godinama vodio predsednik Aleksandar Vučić. Jasno je da je upravo politka koji vodi predsednik Vučić u ovom teškim vremenima garant sigurnosti i bezbednosti naše zemlje.
Na blokaderskom skupu u Kraljevu, gde su se okupili da pruže podršku optuženima za planiranje ubistva predsednika Aleksandra Vučića i članova njegove porodice, čuli su se novi pozivi na ubistvo.
Komentarišući izjave iz EU o Iranu i nuklearnom naoružanju predsednik Srbije Aleksandar Vučić pitao je na TV Informer "ko je taj Bog koji ima prava da govori ko šta sme da radi".
U Specijalnoj emisiji Exatlona Radojica Lazić otkrio je kako je izgledao njegov prvi susret sa Jovanom Radulovićem Jodžirom, sa kojim danas ima izuzetno snažno prijateljstvo.
Marko Nikolić je Andreja Bedića u muškoj konkurenciji savladao rezultatom 3:1, dok je Nevena Petrović posle velikog preokreta nadigrala Milicu Balać sa 3:2!
Od 3. marta u 22 časa na Informer TV stiže nova emisija "Dobro veče, Srbadijo", autorski projekat koji podseća na to ko smo, odakle smo i šta ne smemo da zaboravimo.
Prošle sedmice u Informerovoj popularnoj emisiji "Na merama" otkrili smo vam sa kim sedi okoreli blokader Jovo Bakić, šta kupuje voditeljka Marija Veljković, kakve su reakcije prolaznika na fudbalera Marka Arnautovića, kako glumica blokaderka Svetlana Bojković glumata u privatnom životu, na koji način se opušta advokat Toma Fila...
Profesor doktor Vladan Petrov, predsednik Ustavnog suda gostujući u Prvim info komentarisao je situaciju u državi i način na koji mediji plasiraju informacije.
Dejan Jelača, srpski glumac koji živi i radi u Americi gostujući u Info jutru otkrio je kakav je život preko okeana i kako Amerikanci gledaju na poteze svog predsednika Donalda Trampa.
U razmaku od dva sata na magistralnom putu Sremska Mitrovica - Bogatić prepodne su se dogodile dve saobraćajne nezgode na krivinama u naseljima Glušci i Metković.
Antun Mrdeža je srpski državljanin koji se već godinama dovodi u vezu sa organizovanim kriminalom i međunarodnim švercom kokaina. Poznat je i po nadimku „Nikola Boroš“, a prema međunarodnim izvorima označava se kao jedna od ključnih figura u međunarodnoj mreži trgovine drogom između Južne Amerike i Evrope.
Ministarstvo spoljnih poslova Rusije navelo je danas u saopštenju da je napad Amerike i Izraela na Iran bila planirana vojna akcija protiv suverene države.
Jedna osoba izgubila je život nakon što su delovi presretnute iranske rakete pali u stambenoj oblasti Abu Dabija, saopštila je državna novinska agencija Ujedinjenih Arapskih Emirata.
Legendarni komičar Džim Keri šokirao je javnost svojim izgledom na 51. dodeli prestižnih francuskih filmskih priznanja u Parizu, gde se pojavio potpuno neprepoznatljiv.
Serija „Otvorena vrata“ odavno je stekla status kultnog televizijskog ostvarenja, a replike Katarine Anđelić Cakane, koju je maestralno odigrala Vesna Trivalić, citiraju se i decenijama nakon prvog emitovanja.
Glumica Eva Ras kaže da je reditelj Dragoslav Lazić insistirao da se ljubi sa kolegom Draganom Zarićem na snimanju serije "Ljubav na seoski način" (1970).
Miris pravog domaćeg hleba kao iz bakine peći vraća u detinjstvo i budi najlepše uspomene. Hrskava korica i mekana, vazdušasta sredina čine ga savršenim izborom za svaki sto.
Postoje biljke koje privlače pažnju izgledom, i one koje stvaraju posebnu atmosferu, a njihov pun efekat dolazi tek uveče, kada se svetla smire, buka dana utiša i mirisi počnu da se šire prostorom, potpuno menjajući doživljaj okoline.
Pevačica Suzana Jovanović, udovica Saše Popovića, svakog momenta očekuje da joj se snajka porodi i dobije unuku, a sada je otkrila da će se zvati Marta.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar