Jeziva Skaj prepiska ubica dvojice mladića iz Srbije: Zverski ih mučili i na kraju zaklali bajonetom
Podeli vest
Pripadnici "škaljarskog klana" uz smeh komentarisali ubistva Filipa Marjanovića i Vukašina Gošovića iz Srbije, žaleći što ih nisu duže zlostavljali kako bi od njih izvukli što više informacija o planovima, ali i o ranijim likvidacijama iza kojih stoji "kavački klan".
Naime, kako navodi crnogorski portal, ove tvrdnje nalaze se u optužnici koju je Specijalno državno tužilaštvo podiglo protiv okrivljenih Emila Tuzovića, Stefana Đukića Mandića, Gorana Milašinovića, Milana Brajovića, Ivana Čarapića i Milovana Sekulovića.
Još jedan pripadnik škaljarskog klana uhapšen je po nalogu Specijalnog državnog tužilaštva (SDT) Crne Gore zbog sumnje da je umešan u ubistva srpskih državljana Filipa Marjanovića i Vukašina Gošovića u danilovgradskom naselju Jelenak 2019. godine.
Pripadnici škaljarskog klana Milan Brajović zvani Fitilj (43) i Goran Milašinović (46) ponovo su juče uhapšeni na vratima zatvora u Spužu! Naime, njima je pritvor u drugim predmetima istekao juče, međutim, u zatvor su vraćeni zbog drugog zločina za koji se terete, a sumnjiče se da su umešani u ubistva srpskih državljana Filipa Marjanovića i Vukašina Gošovića 2019. godine.
10.02.2025
11:31
Tuzoviću, Đukiću Mandiću i Brajoviću stavlja se na teret krivično delo teško ubistvo, a Milašinoviću, Čarapiću i Sekuloviću teško ubistvo pomaganjem.
Specijalno državno tužilaštvo (SDT) je na osnovu dokaza sa aplikacije Skaj utvrdilo da su navodni pripadnici "škaljarskog klana" tokom 2019. godine, u danilovgradskom selu Jelenak, ubili dvojicu državljana Srbije, a potom sakrili njihova tela.
Kao organizatori kriminalne grupe označeni su sada pokojni Mile Radulović, zvani Kapetan, i Alan Kožar.
Filip i Vukašin, dvojica mladića iz Beograda, surovo su mučeni i ubijeni 2020. godine u Danilovgradu u Crnoj Gori, a stradali su u znak odmazde zbog ubistva Zijada Nurkovića (24), škaljarca, koji je likvidiran u Španiji 2019. godine, pišu portali.
Filip Marjanović i Vukašin Gošović ubijeni su pre pet godina u Crnoj Gori, a tužilaštvo optužuje četvoricu pripadnika "škaljarskog klan" da su u kući u naselju Jelenak u Danilovgradu ih likvidarali a onda njihova tela sarkili na nepoznatoj lokaciji.
16.10.2024
09:34
Marjanović i Gošović su na prevaru dovedeni u Crnu Goru, nakon čega su odvedeni u selo Jelenak, gde su, kako se navodi u optužnici, mučeni i ubijeni.
Foto: Alana Kožar ubijen godinu danakasnije/ printscreen
Dokazi za to nalaze se na desetinama stranica na kojima su ispisane poruke koje su preko tada šifrovane aplikacije Skaj razmenili optuženi.
SDT je prezentovalo prepisku između Tuzovića, koji je označen kao direktni izvršilac dela, i Milašinovića, čiji zadatak je, prema tvrdnjama SDT-a, bio da pomogne ubicama. U tim porukama koje su razmenjene 1. februara 2021. godine, kako piše u optužnici, Tuzović poručuje Milašinoviću da pozdravi Čarapića, kojeg oslovljava sa Šljuka, za dovoženje dvojice mladića iz Beograda, koji su ušli u Crnu Goru preko nelegalnog graničnog prelaza. Tom prilikom Milašinovića obaveštava i da je Marjanovića i Gošovića do Jelenka prevezao automobilom "BMW X4", koji mu je on pozajmio. Tada je Milašinoviću objasnio i ulogu Sekulovića pri prevoženju žrtava, odnosno kako mu je pomogao prilikom prebacivanja njihovih kofera.
– A naočarko pomaže, brat moj, da se prebačaju koferi, čudo, ono, ovo... Ja kažem hvala, reko brate moj...ha-ha-ha-ha-ha..... Kako su ti rekli, kako su me ispoštovali ovi momci, svaka im čast...ha-ha-ha-ha-ha... – neke su od poruka koje je Tuzović poslao Milašinoviću.
Nakon toga mu je opisao način na koji su mučeni Beograđani, a posebno Marjanović, i koje su sve informacije iznuđene tom prilikom. Na osnovu poruka, tužilac je zaključio da su Beograđani dovedeni direktno organizatoru Alanu Kožaru, kojeg Tuzović oslovljava sa Bos i Adža, te da je i on učestvovao u njihovom mučenju i ubistvima. O tome je, kako je navedeno u optužnom aktu, Tuzović pričao uz smeh.
– Kako ih je kod bosa iskipa. A ja oću odma da ih pokoljem, veli mi Adžo ne, ja ih čekam tu i tu. Uh brate, a krvave mi se mute kunem ti se u brata. Đe znaš kako ih je Adžo tukao, lično zbog njih je doša tad u CG. Ja prije toga pijem. I on mi veli, moraš to i to, rekoh da ih pokoljem na stan, ne veli, moraš ih meni doves – piše u porukama za koje SDT tvrdi da ih je poslao Tuzović.
Foto: Filip Marjanović /Foto: EPA Images, Društvene mreže
Dalje opisuje kako su Gošović i Marjanović shvatili da ih je Milašinović prevario.
– A đe veli kako nas na.uzi goran ha-ha-ha-ha-ha. Rekoh jbg, Gova je naš. Pa Adžo bezbolkom po njima, ha-ha-ha-ha-ha – piše Tuzović Milašinoviću.
Milašinović ih na prevaru doveo u Crnu Goru
SDT tvrdi da je Marjanovića i Gošovića u Crnu Goru na prevaru doveo Milašinović. Utvrđeno je da su Milašinović i Marjanović 2017. godine zajedno opljačkali poslovnicu Prve banke u Beranama. Upravo to poznanstvo poslužilo je Milašinoviću da pozove u Crnu Goru Marjanovića i njegovog druga, za koje su "škaljarci" tvrdili da su učestvovali u ubistvu Nurkovića. To proizilazi i iz iskaza nekih od svjedoka koji su pričali kako je Marjanović govorio da je tada 160.000 uzeo Milašinović i da im duguje novac.
Vukašin Gošović i Filip Marjanović/ Foto: Shutterstock, Društvene mreže
Prema optužbama SDT-a, Milašinović im je rekao da dođu u Crnu Goru kako bi odradili posao, odnosno ubili nekoga.
Među porukama koje SDT navodi u dokazima protiv Milašinovića nalazi se i njegova komunikacija sa navodnim vođom "kavačkog klana" Radojem Zvicerom u januaru 2021. U tim porukama Zvicer mu je tražio da odluči za koju kriminalnu grupu radi.
Kako se navodi u optužnici, iz nastavka komunikacije zaključuje se da je Tuzović ispričao Milašinoviću da je on zaklao oštećenog Marjanovića bajonetom puške AK 47 i da tom prilikom za oštećenog govori da je neposredni izvršilac ubistva pripadnika njihove kriminalne organizacije Zijada Nurkovića.
– Ja sam zakla onog Zikinog ubicu sa bajonetom ak 47, ha-ha-ha-ha-ha. Brate, pričali su dajte nam šansu namestićemo vam svakog ha-ha-ha-ha. Veli Adžo znaš li ko sam ja, ne veli, kako ne znaš a imaš me u kriptu. Velim mu ja, vidiš moj brat šef doša je da vas dere, a đe su vaši šefovi. Ma brate oni su sve pričali za Zvicera. I gađali su fantoma iz snajpera oni isto. Jeste, ali taj je ostao. Znam sve. Sad jeste, ali to je bio na slobodu. Ma znam sve, buraz moj. Ti ne znaš kakvu sam im priču složio i đe sam ih poveo, ha-ha-ha-ha-ha. Adžo mi reko ti si doktor. Da, brate moj, a ja sam znao da si ti u pitanju. Reko mi Adžo ha-ha-ha-ha – navedeno je u optužnici u delu u kojem su predočene poruke koje je Tuzović uputio Milašinoviću, a prenosi Dan.
Foto: Radoje Zvicer /MUP Srbije
Dalje je nastavio da ga obaveštava kako su mučili oštećene, a SDT je u optužnom aktu navelo poruke: "Sve su nam rekli, brate. Uši sam im rezao, ha-ha-ha-ha-ha, ko dobermanu. Jeste mršavi je prvi progovorio i za njegovu kriptu dao šifru, a kao svoje se nije moga setit. Rekoh, deri ovoga odma, ha-ha-ha-ha. Visoki jes, kako nije. No manji se držao. Znam, priznao mi je sve jer sam mu uši okinuo. Rekoh, ti Ziku da mi ubiješ. I nakraj sam ga zakla ko jarca, ha-ha-ha-ha."
Nakon toga je poslao glasovnu poruku kojom obaveštava Milašinovića da za izvršenje ubistva Marjanovića i Gošovića nije tražio, ni dobio novac, jer je jako volio pokojnog Nurkovića.
Crnogorska policija rasvetlila je smrt dvojice naših državljana Vukašina Gošovića (21) i Filipa Marjanovića (23), a kako se sumnja pripadnici "škaljarskog klana" ubili su ih zbog likvidacije Baranina Zijada Nurkovića, inače kuma pokojnog Alana Kožara.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Još jedan pripadnik škaljarskog klana uhapšen je po nalogu Specijalnog državnog tužilaštva (SDT) Crne Gore zbog sumnje da je umešan u ubistva srpskih državljana Filipa Marjanovića i Vukašina Gošovića u danilovgradskom naselju Jelenak 2019. godine.
Kina ne može da računa na automatsku geopolitičku dobit od američkih kriza, jer se pokazuje da problemi Vašingtona istovremeno otvaraju nove rizike i za Peking.
Kineska ambasada u Srbiji hitno se oglasila zbog laži iznetih u emisiji "Utisak nedelje" Olje Bećković, koja se emituje na tajkunskoj televiziji Nova S.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izneo je informacije o planovima za izazivanje nereda, navodeći da su nadležni organi imali informacije unapred i da su uspeli da spreče takve scenarije.
Sudija Haškog tribunala Priska Matimba Nijambe oglasila se povodom slučaja srpskog generala Ratka Mladića, istakavši da on ima snažan alibi za Srebrenicu.
Kandidat Srpske napredne stranke (SNS) Velibor Milojičić izabran je na današnjoj konstitutivnoj sednici Skupštine opštine Kula za predsednika Skupštine opštine, pošto je za njega u trećem krugu glasanja glasalo 19 od 37 odbornika.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako se za izbore sprema političar blokader Miroslav Aleksić, sa kime se druži pretendent na studentsku listu, profesor Milo Lompar, kakav je javni debakl doživela Đilasova uzdanica Marinika Tepić, na koji način se opušta lažni poliglota, opozicionar Đorđe Stanković, gde se šeta advokat blokader Rodoljub Šabić… i još mnogo toga!
Osmogodišnji Andrija Knežević iz Bajine Bašte uključio se večeras uživo u program Informer televizije, na kojoj je gost bio predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić gostujući na Informer TV u Kolegijumu, istakao je da Srbija treba da radi na unapređenju digitalizacije, kao i da ima prednost u odnosu na region.
Raketna opasnost prvi put je proglašena u Hanti-Mansijskom autonomnom okrugu – Jugri, jednom od ključnih naftnih regiona Rusije, udaljenom oko 2.000 kilometara od granice sa Ukrajinom.
Predsednik Ruske Federacije Vladimir Putin pohvalio je pripadnike Snaga za specijalne operacije tokom sastanka sa generalnim direktorom Kamaza Sergejem Kogoginom u Kremlju, gde se razgovaralo o razvoju vojne opreme te kompanije.
Ruska vojska je uspešno forsirala reku Severni Donjeck, probila odbrambene linije kod mesta Prišib i Tatjanovka, čime je započela operativno okruživanje strateški važnog grada Limana u Ukrajini.
Emitovanje serije "Katarina Velika" na programu Informer TV ponovo je u fokus javnosti vratilo jedno od ključnih poglavlja ruske istorije - pripajanje Krima Rusiji 1783. godine.
Svetislav Bule Goncić je detinjstvo proveo veoma skromno živeći u podrumu Osnovne škole "Prva proleterska brigada" na Dorćolu gde je njegov otac radio kao domar.
Kombinacija mekane kore sa orasima, bogatog krema od žumanaca, keksa i maslaca, kao i vazdušastog šnea sa karamelom na vrhu, čini "bomba" tortu pravim užitkom kojem se teško odoleva.
Granica između zdravog seksualnog odnosa i problema ne zavisi od toga koliko je nešto intenzivno, već od toga da li postoji saglasnost, kontrola i poštovanje između partnera.
Spektakularna Met Gala, koja se već decenijama održava u Njujorku, još jednom je pokazala kako visoka moda izgleda kada "siđe" sa modnih pista i pretvori se u pravu scensku predstavu na crvenom tepihu.
Snimak Kajli Džener kako na trenutak gubi ravnotežu dok se penje stepenicama Met Gale 2026 brzo je postao viralan, ali je ona i u toj situaciji zadržala prepoznatljivu smirenost i eleganciju.
Pevačica Anđela Ignjatović Breskvica nedavno je raskinula sa dečkom Nemanjom, a sada je Zorana Mićanović otkrila da su njih dvoje ove godine planirali svadbu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar