• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: D.K.

06.02.2023

15:55

RUMUN NIŠLIJKI SLOMIO RUKU NA KOPAONIKU! Dobio osam meseci uslovne kazne, pa napustio Srbiju

Ministarstvo odbrane

Vesti

RUMUN NIŠLIJKI SLOMIO RUKU NA KOPAONIKU! Dobio osam meseci uslovne kazne, pa napustio Srbiju

Podeli vest

Rumunski državljanin K.P. (28) osuđen je na uslovnu kaznu zatvora zbog teškog dela protiv opšte sigurnosti iz nehata jer je 30. januara na skijanju na Kopaoniku teško povredio Nišlijku Marinu S. (32)

On je nakon incidenta pokušao da napusti Srbiju, ali je zaustavljen na graničnom prelazu i priveden u policiju, a odatle u tužilaštvo, pa u Osnovni sud u Brus gde mu je suđeno.

- Okrivljenom je izrečena kazna zatvora od osam meseci uslovno na godinu dana. Oštećena se pridružila krivičnom gonjenju, ali nije istakla imovinskopravni zahtev pa je okrivljenom naloženo da u roku od 24 sata napusti Srbiju - saopštila je sudija Svetlana Radojković, portparol Osnovnog suda u Brusu.

Kako saznajemo, Rumun nije sporio da je izvršio krivično delo koje mu se stavljalo na teret i odmah nakon suđenja otišao je iz Srbije.

Foto: Printscreen Pink

 

Predrag Stojadinović, suprug povređene Nišlijke ranije je kazao  je drago što je osoba koja mu je povredila ženu identifikovana.

- Pohvalio bih reakciju organa gonjenja što su tako brzo reagovali i otkrili čoveka odgovornog za ovaj incident. Zahvalio bih se i pripadnicima Gorske službe koji su nam pomogli da moja žena što pre dobije zdravstvenu pomoć. Ona je nakon operacije u niškom Univerzitetskom kliničkom centru puštena na kućno lečenje, nije joj lako, imamo bebu od osam meseci - kazao je Stojadinović.

Foto: Pixabay

 

Do događaja koji je mogao da se pretvori u tragediju, došlo je na spoju skijaških staza Gvozdac i Ledenica.
- Skijali smo uz ivicu staze Gvozdac, supruga je bila ispred mene kada je sa desne strane stazom Ledenica na nju punom brzinom naleteo drugi skijaš. Udarac je bio toliko silovit da je Marina napravila tri salta u vazduhu pre nego što je pala. Pritrčao sam joj, pomislio sam da je mrtva, nije davala nikakve znake života. Podigao sam joj levu ruku pa nogu, udovi su joj pali, izbezumio sam se.... Na sreću, ubrzo se osvestila i otvorila oči. Pitao sam je da li može da se pokrene, kazala mi je samo da ima jake bolove. Video sam da joj zglob desne ruke neprirodno visi - opisao je Predrag incident.

Foto: Tanjug

 

Na mesto nesreće izašla je Gorska službe, Nišlijka je prebačena u tamošnji Trauma centar a zatim u nišku bolnicu gde je operisana. Ono što kod njenog supruga izaziva revolt je što, kako kaže, što je čovek koji je odgovoran za njeno povređivanje nije zaustavljen.

- Opisao sam ga redarima, kazao sam da ga nađu, ja nisam mogao da ga jurim, pomagao sam ženi. Jedan momak koji se tu zatekao ga je sustigao, razgovarao je sa njim, dao mi je broj telefona i ponudio se da mi bude svedok jer je bio očevidac nesreće-rekao je suprug  povređene Nišlijke.
Predrag kaže da su Marini konstatovane teške povrede zbog kojih je bila neophodna hirurška intervencija.
- Slomljen joj je unutrašnji deo podlaktice, to nije od pada nego od udarca pancericom. Odmah sam otišao u policiju u Brus i prijavio ovaj događaj -  rekao je Predrag nakon nesreće.

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Udarno: Šta mediji u Kazahstanu pišu o poseti Vučića?
Politika

Udarno: Šta mediji u Kazahstanu pišu o poseti Vučića?

Novinska agencija Kazahstana "Kazinform" objavila je vest da predsednik Srbije Aleksandar Vučić boravi u dvodnevnoj poseti toj zemlji na poziv šefa države Kasima-Žomarta Tokajeva, uz ocenu da se višedecenijska saradnja dve države vremenom podigla na nivo pragmatičnog partnerstva sa stabilnim političkim poverenjem i rastućom ekonomskom dinamikom.

26.02.2026

13:19

Exatlon

TV

Ameriku čekaju crni dani
Live TV

Ameriku čekaju crni dani

Dejan Jelača, srpski glumac koji živi i radi u Americi gostujući u Info jutru otkrio je kakav je život preko okeana i kako Amerikanci gledaju na poteze svog predsednika Donalda Trampa.

26.02.2026

12:00

Ko to želi smrt Dačiću?
Live TV

Ko to želi smrt Dačiću?

Miljan Damjanović, potpredsednik SRS i Marko Šćepanović, savetnik ministra Ivice Dačića gostujući u Info jutru komentarisali su zlurade komentare na račun zdravstvenog stanja ministra spoljnih poslova.

26.02.2026

10:53

JOŠ TV VESTI

Društvo

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set