Po nalogu Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Beogradu danas je uhapšeno 25 pripadnika dve povezane grupe osumnjičenih za pranje novca i više poreskih prevara u vezi sa povraćajem poreza na dodatu vrednost (PDV).
Akcija hapšenja usledila je nakon višemesečnog predistražnog postupka u saradnji tužilaštva, Poreske policije Ministarstva finansija i Odeljenja za borbu protiv korupcije Ministarstva unutrašnjih poslova Srbije.
Osumnjičenima se na teret stavljaju krivična dela Udruživanje radi vršenja krivičnih dela, produženo krivično delo Poreska prevara u vezi sa porezom na dodatu vrednost ikrivično delo Pranje novca.
Foto: pixabay.com
Krivičnom prijavom obuhvaćeno je ukupno 28 lica. Za tri lica se traga.
Sumnja se da su pripadnici dve grupe međusobno sarađivali, tako što su stvarali privid da između njihovih firmi postoji legalno poslovanje, kako bi došli do lažnih faktura na bazi kojih bi mogli da traže povraćaj poreza na dodatu vrednost (PDV).
Svi su, kako se sumnja, učestovali u izvršenju 19 poreskih krivičnih dela, a povratom PDV-a su ostvarili imovinsku korist od oko 246 miliona dinara u periodu od 1. januara 2021. do avgusta 2022. godine.
Stečena sredstva su dalje plasirali u kupovinu nekretnina, skupocenih automobila i druge robe, pri tom sebi isplaćujući i navodnu zaradu.
Na taj način su, kako se sumnja, "oprali" novac pribavljen kriminalnim delatnostima u iznosu od oko 246 miliona dinara.
Osumnjičenima je određeno zadržavanje do 48 sati u kom roku će biti ispitani u Posebnom odeljenju za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Beogradu.
Ž. J. (28), M. S. (25), M. J. (30), B. N. (47) i S. D. (46) uhapšeni su zbog sumnje da su kao članovi kriminalne grupe naoružani opljačkali dve kuće i iz nje uzneli novac i nakit!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ž. J. (28), M. S. (25), M. J. (30), B. N. (47) i S. D. (46) uhapšeni su zbog sumnje da su kao članovi kriminalne grupe naoružani opljačkali dve kuće i iz nje uzneli novac i nakit!
Na TV Prva, Pink i Informer televiziji emitovana je specijalna emisija o raskrinkavanju lažne afere "zvučni top", čiji je gost bio i predsednik Srbije Aleksandar Vučić, a zatim i predsednica Skupštine Ana Brnabić.
Novi dokazi u istrazi povodom sada već očigledno montirane afere "zvučni top" bacaju potpuno novo svetlo na kolaps pravnog sistema i spregu pojedinaca iz tužilaštva sa političkim aktivistima.
Bivši guverner Ilinoisa Rod Blagojević rekao je da predsednik SAD Donald Tramp vidi Srbiju kao partnera sa kojim Amerika treba da razvija bližu saradnju. Poredivši lidere dve zemlje, Blagojević je naveo "da se Tramp bori za američki narod kao što se Aleksandar Vučić bori za ljude u Srbiji".
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obići će u nedelju novi Jedinstveni dispečerski centar za upravljanje železničkim saobraćajem u Beogradu, jedan od ključnih projekata za modernizaciju železničke infrastrukture.
Predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić izjavila je večeras da priča o zvučnom topu toliko ne pije vodu, a toliko je zaživela da se, kako kaže, vidi da je planirana.
Nakon što je četvorogodišnji dečak iznenada nestao iz vidokruga roditelja i završio u bazenu dubokom oko 1,5 metara u akva-parku "Klub S" u Jakovu, usledila je dramatična borba za njegov život koja je uznemirila sve prisutne.
Srpska porodica uspela je da pređe granicu sa Severnom Makedonijom za svega 10 minuta, isključivo zato što su na put krenuli u kasnim noćnim satima, kada su gužve znatno manje!
Srpkinja Nina ogolila je realnost života u inostranstvu, otkrivši da su visoki krediti, rad na dva posla i velika odricanja svakodnevica mnogih naših ljudi u Australiji.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić govoreći o aferi "Zvučni top" u specijalnoj emisiji, naveo je da pojedinima smeta ekonomski napredak zemlje i njeno izdvajanje u regionu.
Federalna služba bezbednosti (FSB) saopštila je da je u Podmoskovlju priveden muškarac osumnjičen za izvođenje akcija zastrašivanja usmerenih protiv ruskih vojnika, prenose RIA Novosti.
Šef Pentagona Pit Hegset najavio je stvaranje „NATO 3.0“, nove verzije Severnoatlantske alijanse koja se vraća tvrdoj vojnoj sili, odvraćanju i logici Hladnog rata.
Diplomatski rat između Kijeva i Varšave dobio je novu, još oštriju dimenziju nakon što su se ključne političke i bezbednosne figure Ukrajine solidarisale sa predsednikom Volodimirom Zelenskim.
Mađarski premijer Peter Mađar izjavio je u vezi sa narednim sedmogodišnjim budžetom Evropske unije da Mađarska neće da ostavi nijedan evrocent u Briselu.
Akcioni triler "Citizen Vigilante", u kojem glavnu ulogu tumači Armi Hamer, zabranjen je u Nemačkoj nakon što su nadležni odbili da mu dodele starosnu oznaku, uz obrazloženje da podstiče nasilje prema migrantima, dok pojedini kritičari autora filma, kontroverznog nemačkog reditelja Uvea Bola, optužuju za krajnje desničarske stavove.
Opljačkan je stan modela poznate svetske modne agencije "Elit" u 6. arondismanu Parizu i tom prilikom ukradeni su luksuzni satovi, nakit i drugi predmeti procenjeni na oko 10 miliona evra, saopštio je policijski zvaničnik za Figaro.
Glumac Stanojlo Milinković pojavio se u u sporednim ulogama u našim kultnim filmovima i postao prepoznatljiv po replici "Ne diraj me, zvaću decu! Decooooo!"
Neda Arnerić, jedna od najpoznatijih i najvoljenijih glumica bivše Jugoslavije, ostala je zapamćena ne samo po svom talentu, već i po ulogama koje su uključivale eksplicitne scene u filmovima.
Tokom leta mnogi parfemi brzo izgube intenzitet zbog visokih temperatura, ali arapski mirisi poznati su po izuzetnoj postojanosti i bogatim notama koje ostaju prisutne tokom celog dana.
Kada poželite lagan, osvežavajući desert koji se priprema bez uključivanja rerne, kremasta torta sa limunom i malinama biće pravi izbor za uživanje bez griže savesti.
Voditeljka Jovana Jeremić uručila je pehar som partneru, bokseru Milošu Stojanoviću Tigru, koji je u Inđiji upisao veliku pobedu i još jednom pokazao dominaciju u ringu.
Pevačica Svetlana Ceca Ražnatović stigla je na večerašnje finale "Zvezda Granda", gde se ekipa Informera nalazi na licu mesta i prati sva dešavanja iz minuta u minut.
Starleta Aleksandra Subotić srela je u tržnom centru proslavljenog košarkaša Bobana Bobija Marjanovića, a susret je ovekovečila zajedničkom fotografijom.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.