Maloletna K. M. sahranjena je danas na Novom groblju u Beogradu
Veliki broj đaka, nastavnica, prijatelja i članova porodice okupilo se da isprati maloletnu devojčicu na večni počinak.
Bol i tuga osećali su se u vazduhu. Pognutih glava, školski drugovi maloletne K. tiskali su se jedni kraj drugih. Nosili su u ruci bele balone, koje su želeli u znak sećanja da pošalju maloj K. na nebo.
Foto: Informer
Bele ruže pokrivale su sanduk nedužne devojčice kojoj je prerano oduzeto pravo na život.
Foto: informer
Prvi govor posle opela održao je sveštenik koji je rekao da je teško reći bilo koju reč koja može ublažiti bol:
Foto: Informer
- Nije poživela život da bismo govorili o njenom životu. Ona je tek pupoljak ruže koji nije procvetao, precvetao nestao. Nije završila ni visoke škole da bismo govorili o njenim delima, o njenim vrednostima što je u životu učinila. Ona je tek zakoračila u život ne sluteći, ne znajući šta će se dogoditi. Trebalo bi danas samo plakati, ćutati ali opet ne smemo ni da ćutimo ni da ostanemo nemi pred zlom. Zlo je tu među nama. Ali mi danas trebamo da se poučimo i da se potvrdimo da se to ne umnoži. Da shvatimo svi zajedno gde smo pogrešili. A plakati treba nad decom svojom, nad decom koja nisu ni osetila život a iz njega izlaze. Ono što je odglajano na grudimo danas odlazi sa ovoga sveta. Teška tuga i žalost - rekao je sveštenik.
Maloletna K. M. stradala je u stravičnom masakru u Osnovnoj školi "Vladislav Ribrnika" na nju i još osam đaka i čuvara škole pucao je Kosta K. (13).
Posle masakra koji se dogodio u beogradskoj školi "Vladislav Ribnikar" u sredu, kada je dečak-ubica (13) ubio 8 učenika i radnika obezbeđenja, sinoć se dogodilo novo masovno ubistvo koje je potreslo Srbiju!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Posle masakra koji se dogodio u beogradskoj školi "Vladislav Ribnikar" u sredu, kada je dečak-ubica (13) ubio 8 učenika i radnika obezbeđenja, sinoć se dogodilo novo masovno ubistvo koje je potreslo Srbiju!
Rumunski borbeni avion F-16 oborio je bespilotnu letelicu koja je ušla u vazdušni prostor Rumunije, saopštio je predsednik Rumunije Nikušor Dan, što je najnovije narušavanje vazdušnog prostora članice NATO-a.
Nakon što je objavljen veliki, ekskluzivni intervju predsednika Vučića za ugledni austrijski "Di Prese" u tajkunsko-blokaderskim brlozima i regionalnim mrziteljskim krugovima nastala je opšta uzbuna i teška histerija.
Blokaderi koji međusobno ne mogu da se podnesu sada su nastavili da se glože i oko lažljive tužiteljke Jasmine Paunović, koja je javno iznela monstruozne izmišljotine o predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću i o njegovoj porodici, a, verovali ili ne, zauzela je visoko drugo mesto na njihovoj blokaderskoj listi.
Svet maršira u pakao, nalazimo se na pragu eskalacije rata u Ukrajini i ozbiljne energetske krize, poručio je predsednik Srbije Aleksandar Vučić u intervjuu za švajcarski 'Veltvohe'!
Blokaderi ne biraju sredstva da svaki razvojni projekat pretvore u jeftinu političku rijaliti predstavu a najnoviji dokaz za to viđen je u Nišu na javnoj raspravi o novom planskom rešenju za Borsku ulicu, gde su stručnjaci predstavili vrhunski plan u interesu naroda, dok su se opozicioni odbornici usredsredili jedino na to kako da naprave skandal i uzbune građane.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić prisustvovaće sutra svečanosti povodom promocije najmlađih oficira Vojske Srbije u kasarni "General Jovan Mišković" na Banjici.
Nastavnike u školama širom Srbije uskoro neće imati ko da zameni! Za nekada prestižna zanimanja - profesore i nastavnike na univerzitetima - godinama već vlada slabo interesovanje maturanata, pokazuju podaci Beogradskog univerziteta sa ovogodišnjeg upisnog roka.
Slovački premijer Robert Fico izjavio je danas da Slovačka nije bila, niti će biti član tzv. "koalicije voljnih", grupe država koje naoružavaju i pomažu vojno Ukrajini.
Portparol Kremlja Dmitrij Peskov rekao je danas da su izjave novog glavnokomandujućeg ukrajinske vojske Mihaila Drapatog o građanima Donbasa monstruozne.
Ruske vojne snage gađale su poligon u Kijevskoj oblasti gde su se okupili predstavnici ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa, izveštavaju ukrajinski mediji, pozivajući se na portparola Oružanih snaga Ukrajine Jurija Ignjata.
Ukrajinska Služba bezbednosti (SBU), u saradnji sa Nacionalnom policijom i tužilaštvom, uhapsila je osobu koja je na jednom od kontrolnih punktova u Černigovu, na severu Ukrajine, pokušala da preda vojnicima improvizovanu eksplozivnu napravu skrivenu u burgeru iz Mekdonaldsa.
Eksplicitne scene iz domaćih hit-serija poslednjih godina redovno podižu prašinu, dele publiku i otvaraju pitanje da li je reč o umetničkoj slobodi ili lovu na gledanost.
Visoke letnje temperature mogu predstavljati ozbiljan izazov za pse, ne samo zbog opasnosti od pregrevanja organizma, već i zbog hrane koja se na vrućini mnogo brže kvari.
Veštačka inteligencija može za nekoliko trenutaka da generiše lozinku koja izgleda veoma složeno, ali nova istraživanja ukazuju da takve kombinacije možda nisu toliko bezbedne koliko korisnici misle.
Bivša rijaliti učesnica Dragana Mitar otvoreno je progovorila o čak osam operacija nosa, ali i o agoniji kroz koju je godinama prolazila pokušavajući da ispravi grešku koja je pokrenula lavinu problema.
Pevačica Maja Berović provodi leto radno u Crnoj Gori, a sada je za Informer otvorila dušu o estradnim klanovima, publici i dala savet svim devojkama koje tek ulaze u svet muzike.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.