Policajce sačekao u stanu sa sačmarom i pretio da će ih pobiti: Osuđen Srbin na Malti
Podeli vest
Srbin S.S. (41) koji je šest sati držao pod opsadom grad na Malti osuđen je na zatvorsku, ali i novčanu kaznu.
Državljanin Srbije S.S.(41) osuđen je pred sudom na Malti na pet godina zatvora i kaznu od 15.000 evra, zbog šestočasovnog oružanog sukoba sa policijom na tom ostrvu.
U međunarodnoj akciji, sprovedenoj u okviru Evropolove operativne radne grupe „Balkanski kartel", u Brazilu je uhapšeno je 16 osoba, pripadnika organizovane kriminalne grupe koja se tereti za trgovinu kokainom, među kojima je i srpski državljanin za koga postoji osnov sumnje da je vođa ovog kartela.
Dvadesetogodišnji Srbin uhapšen je u nedelju u Beču kada je pokušao da proda drogu, a pretresom njegovog stana policija je pronašla 700 grama heroina.
05.10.2023
11:02
Drama u zgradi u kojoj je živeo, kako prenose mediji, dogodila se 1. novembra 2020. godine kada su su komšije prijavile da muškarac preti nožem prolaznicima i oštećuje automobila.
Policija je došla do njegovog stana ali on nije želeo da otvori čak je u trenutku kada je policija ušla na vrata, S.S. je psutio pse na policiju i držao nož u ruci. Policajci su izašli i pozvali pomoć, nakon toga obili su vrata i ponovo pokušali upad, međutim S.S. je preteći sačmarom rekao: "Danas umirem i sve ću vas pobiti". Pored toga S.S je imao pse koji su takođe nasrnuli na policajce, jedan je tom prilikom ranjen. A policija je ponovo izašla iz zgrade. Počeli su pregovori koji nisu imali uspeha, te je S.S. uhapšen nakon šesta sati i to pošto je policija ubacila u stan šok bombe.
Advokat Asren Hodža rekao je danas da je njegovom klijentu L. J. iz Zvečana, koji je uhapšen na Jarinju 1. oktobra kada je krenuo na sahranu Stefanu Nedeljkoviću, određen kućni pritvor od mesec dana, kao i da tzv. kosovska policija u kući i na imanju Srbina iz Zvečana nije pronašla nikakvo oružje, već samo stare slike na kojima L. J. drži oružje za koje se ispostavilo da nije pravo.
Državljanin Srbije Marko M. (29) nastradao je u subotu rano ujutru u Limasolu na Kipru, a iako se isprva verovalo da ga je slučajno usmrtio automobil koji je naleteo na njega dok je pretrčavao ulicu, ispostavilo se da je on ubijen.
02.10.2023
11:43
Foto: printscreen/maltatoday
Kako navode lokalni mediji, policija je ušla u stan na prvom spratu u susednoj zgradi, kako bi pratila S. S. i njegovo kretanje u stanu.
Stevanovića su zatekli u spavaćoj sobi, kako je drži bodež i sačmaricu. Pištolj koji je primećen kako drži u dvorištu bio je zataknut za kaiš, patrone za sačmaricu i municija za pištolj bile su mu spremljene u džepovima.
- Utvrđeno je da je sačmarica napunjena, ali nije pripremljena, dok je pištolj imao metak u cevi. Nakon privođenja osumnjičenog, policija je izvršila pretres imovine. Na njegovom krevetu pronađena je torba sa značajnom količinom municije za sačmaricu i pištolj, a na njegovom kauču, policajci su pronašli improvizovani mač sa drškom, dugačak oko 1,5 metara. U blizini stana pronađene su i dva pendreka i flaša viskija, za koje policija sumnja da su pretvorene u benzinsku bombu - navode oni.
Foto: printscreen/maltatoday
Na gipsanom zidu u kuhinjskom delu zabeležene su stotine napravljenih nožem. U dvorištu su otkriveni ostaci jednog psa u fazi raspadanja, kao i dva psa u velikom kavezu.
- Pas "nalik pitbulu" upucan je tokom akcije kada je nasrnuo na policajce, ali nije teško ranjen i oporavio se - dodaju oni.
Tokom policijske istrage ispostavilo se da se protiv S.S. već vodi krivični postupak zbog posedovanja droge. Iz pritvora je izašao uz kauciju.
Tokom sudskog postupka, kako navode, psihijatar je S.S. i zaključio da je čovek verovatnije ima poremećajem ličnosti i da je vrlo verovatno bio svestan šta je radio. Iako su droge i alkohol, prema nalazu stručnjaka, uticali na njegovo rasuđivanje, on je i dalje bio sposoban da mu se sudi.
Srpski državljanin (40), za kojim je raspisana međunarodna poternica uhapšen je u Grčkoj. Kako prenose mediji, lisice na ruke stavljene su mu u gradu Larisa, zbog sumnje da je ukrao alat ali je, pošto je identifikovan, utvrđeno da je reč o beguncu za kojim traga Interpol.
Okružni sud u Limasolu je dvojici muškaraca odredio trodnevni pritvor u vezi sa smrću 29-godišnjeg Srbina u subotu rano ujutru, nakon svađe u pabu na aveniji Džordža Prvog u srcu gradske obale.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U međunarodnoj akciji, sprovedenoj u okviru Evropolove operativne radne grupe „Balkanski kartel", u Brazilu je uhapšeno je 16 osoba, pripadnika organizovane kriminalne grupe koja se tereti za trgovinu kokainom, među kojima je i srpski državljanin za koga postoji osnov sumnje da je vođa ovog kartela.
Izrael je pristao na prekid vatre između Sjedinjenih Američkih Država i Irana, preneo je Si-En-En, ali se situacija na terenu i dalje ne smiruje, pošto Izrael i Iran upravo razmenjuju udare, dok protivvazdušna odbrana deluje iznad Jerusalima.
Doktor Branimir Nestorović, predsednik stranke "MI, Snaga naroda", koji je prvi obelodanio kandidaturu za predsednika među opozicionim političarima, pokrenuo je žestok udar na Vladana Đokića.
Na društvenoj mreži Iks, jedan od gledalaca Informer televizije podelio je isečak večerašnjeg izveštavanja našeg reportera Vladimira Savića koji se nalazio ispred tajkunske televizije N1, zbog protesta zaposlenih, a koji je tom prilikom sreo propalog političara Srđana Milivojevića.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević danas je tokom prvog Kolegijuma naše televizije komentarisao situaciju u tajkunskim medijima, gde je nastala prava histerija među zaposlenima zbog dolaska novih vlasnika i direktora Junajted medije, a potom je izneo ponudu za dugogodišnju voditeljku N1 Natašu Miljlović.
Zvanično je počelo emitovanje Srpskog dnevnika, udarne informativne emisije u do sada neviđenom formatu. U našem Srpskom dnevniku čuje se glas naroda, a jedini prioritet je istina!
Srpski dnevnik počinje danas, 6. aprila u 21 čas! Osim najvažnijih vesti i tema, gledaoci će imati priliku da prvi saznaju i najtačniju vremensku prognozu, poručila je jedna od voditeljki Marijana Milićeivć.
Do kraja dana i u toku večeri u većini predela Srbije biće vedro ili malo oblačno vreme sa izolovanom kišom, dok se od 9. do 12. aprila prognoziraju jutarnji mrazevi i na 2 metra visine.
U Nemačkoj tokom Vaskrsa, mir i odmor građana strogo su zaštićeni, pa i naizgled bezazlene stvari, poput pravljenja buke, mogu se kazniti i do 50.000 evra.
Svetska zdravstvena organizacija (SZO) je u jučerašnjem izveštaju istakla da približno 20 odsto slučajeva tuberkuloze u Evropi ostaje nedijagnostikovano ili neprijavljeno, dok je i u Srbiji zabeležen rast.
Ministar odbrane Bratislav Gašić najavio je da bi ponovno uvođenje obaveznog vojnog roka u Srbiji moglo da počne krajem ove ili početkom naredne godine, uz trajanje služenja od 75 dana.
Izrael je pristao na prekid vatre između Sjedinjenih Američkih Država i Irana, preneo je Si-En-En, ali se situacija na terenu i dalje ne smiruje, pošto Izrael i Iran upravo razmenjuju udare, dok protivvazdušna odbrana deluje iznad Jerusalima.
Pregovori između Sjedinjenih Američkih Država i Irana o mogućem prekidu vatre ušli su u završnu fazu, a dobre vesti mogle bi da stignu već večeras, preneo je Si-En-En, pozivajući se na neimenovani izvor sa Bliskog istoka.
Srpska filmska kompozitorka Aleksandra Kovač ostvarila je izuzetan međunarodni uspeh. Pozvana je da učestvuje u prvom Composers Club-u festivala Cannes series 2026, elitnoj profesionalnoj platformi koja okuplja 20 najznačajnijih kompozitora savremene muzike za TV serije iz celog sveta.
Stručnjaci objašnjavaju zbog čega nije dobra ideja uklanjati sede vlasi čupanjem, koje posledice to može imati i kako je bolje reagovati kada ih uočite.
Datum 15. april označava trenutak kada novac stiže za Bikove, Škorpije i Jarčeve baš onda kada je najpotrebniji, pomažući da se zatvore dugovi i reše porodične brige.
Tiramisu spada u one poslastice koje su uvek aktuelne, lagan je, kremast i izuzetno ukusan. Odličan je izbor i za svečane prilike, ali i za trenutke kada želite da sebi i bližnjima priuštite nešto posebno.
Mobilni telefon često ostaje prazan u ključnim trenucima, ostavljajući nas da čekamo pored utičnice, ali postoji pet saveta koji mogu da ubrzaju proces punjenja.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar