Crnogorski kockar izrešetan ispred "Franša"! Likvidacija u maniru Voje Amerikanca
Podeli vest
Poznati crnogorski kockar Igor Ćosović Ćoske (27) i njegov prijatelj Zoran Jovanović (34) likvidirani su 26. decembra 1996. godine ispred restorana "Franš", u Bulevaru JNA. Tačno pre 27 godina.
Ubica nikada nije pronađen, a u beogradskom podzemlju se sumnjalo da iza ovog ubistva stoji Voja Raičević, zvani Voja Amerikanac.
Mališa Milovanović (27) upucan je sa četiri metka u glavu dok je sedeo u svom kafiću "Gaston" u Tržnom centru "Blok 70" u Novom Beogradu. Nije stigao da uzvrati.
Slaviša Pavić Pirke (26), pripadnik "bežanijskog klana", likvidiran je u prvoj mafijaškoj pucnjavi u Beogradu pre tačno 30 godina u bašti FK "Bežanija". Do danas taj zločin nije rasvetljen.
16.08.2023
17:46
Tog kobnog dana njih dvojica su boravili u restoranu, a po izlasku ih je sačekao maskirani ubica koji im je prišao i hladnokrvno ih izrešetao. Kako su mediji tada preneli, napadač je bio profesionalac i usmrtio ih je hicima u glavu, nakon čega je pobegao.
Ćoske je važio za žestokog momka burnih devedesetih. Bio je rodom iz Podgorice i družio se sa opasnim momcima tog vremena, kako iz Crne Gore, tako i iz Srbije. Sumnjalo se da je bio povezan sa mnogim "mutnim" poslovima.
Darko Dulović (33) pravosnažno je oslobođen optužbi da je 19. juna 2018. godine na Autokomandi u Beogradu pomagao u ubistvu pripadnika "škaljarskog klana" Siniše Milića Bosketa (45), prijatelja kontroverznog Luke Bojovića, koji je raznet u eksploziji podmetnute bombe.
Milan Roganović Rogo (28), koji je u svoje vreme slovio za ozbiljnog kriminalca i narkodilera, likvidiran je 7. juna 1997. godine ispred kafića "Fan" u ulici Koste Glavinića kod broja 2 na Senjaku
07.06.2023
11:57 >> 18:15
I on i njegov prijatelj Jovanović, rođen u okolini Danilovgrada, imali su ozbiljan policijski dosije. Bili su optuženi za neuspeli atentat na Božidara Pejovića, nekadašnjeg policajca, a tada vlasnika turističkog kompleksa na obali Skadarskog jezera.
Foto: facebook.com/Legende devedesetih
Ćoske sa Aleksandrom Kneževićem Kneletom ispod Ostroga
Navodno je pokušaj ubistva usledio kao Jovanovićeva osveta Pejoviću koji je, dok je još bio policajac, ubio njegovog brata. Ćosović i Jovanović su ubrzo nakon toga uhapšeni. Ipak, prvostepeno su oslobođeni. Imali su alibi da su se na dan pucnjave nalazili u Beogradu.
O motivima zbog koji su obojica brutalno ubijeni i dan danas se spekuliše. Prema jednoj od verzija, Ćosović se sukobio sa članovima tadašnjeg crnogorskog klana, dok druga verzija govori kako je jedan od motiva bio pokušaj ubistva Pejovića, ali to nikada nije dokazano.
Samo 25 dana kasnije likvidiran je i Jugoslav Jugo Vučinić, kome je u holu beogradske Glavne železničke stanice prišao ubica i ispalio mu metak u glavu.
Prema operativnim policijskim saznanjima, sumnja se da je svu trojicu likvidirao Voja Amerikanac koji je važio za organizatora klana "Amerika", nastalog početkom devedesetih godina prošlog veka.
Ta grupa je "procvat" doživela posle bekstva Sretena Jocića, zvanog Joca Amsterdam, iz Beograda 1995. godine. U tom periodu je Jocić bio optužen za ubistvo Gorana Marjanovića i njegove devojke.
Sve kriminalne radnje, koje je do tada obavljao Joca, potom je preuzeo Voja Amerikanac. On je oko sebe okupio desetak kriminalaca sa područja Crne Gore, Srbije, Bosne i Hercegovine, kao i iz Hrvatske.
Ime su dobili, jer je većina članova deo života provela u SAD. Za njih se vezuje distribucija droge, ali i ubistva. Pričalo se da je "Amerika" zapravo bila eskadron smrti Slobodana Miloševića i da su imali spisak po kome su ubijali za "službu".
Raičević je važio za najopasnijeg, najbrutalnijeg i najmasovnijeg profesionalnog ubicu devedesetih. Voja je naizgled bio čovek prijatnog izgleda i gospodskih manira, neupadljiv. Međutim, bio je nesumnjivo opasan psihopata.
Zabetoniran pa bačen u Dunav?!
Kasnije je i sam misteriozno nestao, u maju 1997. Govorilo se da je njegovo telo jedno od tri zabetonirana i bačena u Dunav kod Golupca! Kružila je i priča da su ga osvetnici mučili, isekli i njegove delove tela razbacali po Beogradu, da ga je iz osvete ubila italijanske mafija iz Amerike...
Očigledno je da se mnogima zamerio, pa i policiji. Njegov nestanak nikada nije zvanično rasvetljen, niti su pronađeni njegovi ostaci, a tri godine kasnije je proglašen mrtvim.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Mališa Milovanović (27) upucan je sa četiri metka u glavu dok je sedeo u svom kafiću "Gaston" u Tržnom centru "Blok 70" u Novom Beogradu. Nije stigao da uzvrati.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je da još nije čuo jasan odgovor na pitanje čemu služi vojni savez Prištine, Tirane i Zagreba i zbog čega je on formiran, ali da je siguran da to nije učinjeno zbog vojnotehničke saradnje!
Ugledni ruski bloger Pavliv objavio je informaciju da je novac koji je Mađarska zaplenila u Budimpešti, a koji je navodno tranzitirao iz Austrije u Ukrajinu, bio zapravo novac nemačke službe BND koji je trebalo da završi u Srbiji, namenjen za rušenje vlasti.
Opozicionar Vladimir Gajić ocenio je da će Srpska napredna stranka (SNS) ostvariti ubedljivu pobedu na predstojećim lokalnim izborima, ističući da deo opozicije koji organizuje blokade nema ni osnovno znanje o izbornom procesu.
Mantra blokadera o fer izborima raspala se u paramparčad, pogotovo je to vidljivo proteklih dana kada se pred očima javnosti odvija prizor koji sve više liči na političku sapunicu nego na ozbiljan pokušaj organizovanja alternative vlasti.
Predsednik upravnog odbora Narodnog pozorišta Dragoslav Bokan održao je nadahnut govor na tribini u Guči na kojoj je učestovao sa glavnim urednikom Informera Draganom J. Vučićevićem, biznismenom Brankom Babićem i medijskim stručnjakom Nebojšom Krstićem.
Predrag Đokić, verski analitičar objavio je autorski tekst o napadima na srpskog patrijarha Porfirija koji su intezivirani na tajkunskim medijima i hejterskim društvenim mrežama.
Niskotiražni blatoid Danas, tajkunska medijska udarna igla, targetirao je predsednika Srpske napredne stranke Miloša Vučevića, a onda je otišao i korak dalje.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Kuba će u narednim danima pustiti na slobodu 51 zatvorenika kao gest "dobre volje" nakon razgovora u kojima posreduje Vatikan, saopštila je kubanska vlada.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp saopštio je da su američke snage izvele snažan napad na iranske vojne ciljeve na ostrvu Harg u Persijskom zalivu, navodeći da je operaciju sprovela Centralna komanda SAD (CENTCOM).
Broj bankrota kompanija u Nemačkoj porastao je za 10,3 odsto u 2025. godini, nakon što su sudovi registrovali ukupno 24.064 zahteva za pokretanje stečajnog postupka, saopštio je danas Statistički zavod Nemačke (Destatis).
Gledaoci širom Srbije prikovani su za ekrane uz hit seriju "Katarina Velika" na Informer TV, prateći neverovatan životni put najmoćnije žene u istoriji Rusije.
Hercegovački uštipci su jednostavno domaće jelo koje se pravi od nekoliko osnovnih sastojaka, a rezultat su mekani i mirisni zalogaji kojima je teško odoleti.
PR Grand produkcije i dugogodišnja prijateljica njenog osnivača Saše Popovića Vesna Milanović otkrila je zbog čega se nije pojavila u dokumentarnom filmu "Sale".
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar