Belivuk i Miljković sa ženama "prali pare"? Sutra im počinje suđenje
Podeli vest
U Specijalnom sudu u Beogradu sutra bi trebalo da počne suđenje Veljku Belivuku, Marku Miljkoviću, njihovim suprugama i ostalim osumnjičenima da su novcem stečenim od kriminalnih delatnosti kupovali luksuzne automobile, stanove i pokretne stvari.
Optuženi bi trebalo da detaljno da iznesu odbranu, dok su na pripremnom ročištu, koje je bilo zatvoreno za javnost, kratko negirali krivicu.
Suđenje Veljku Belivuku, Marku Miljkovića i ostalim optuženim pripadnicima njihove kriminalne grupe, koja je optužena za sedam ubistava, trgovinu drogom i oružjem, otmice kao i jedno silovanje na stadionu FK Partizan nastavljeno je danas pred Specijalnim sudom u Beogradu izvođenjem prepiske sa Skaj komunikacije.
Marko Miljković, jedan od dvojice vođa klana Belivuk, sa ostalim pripadnicima klana u pritvoru se nalazi već tri godine, a njegova porodica i prijatelji kao jedan od načina komunikacije sa njim izabrali su radio emisiju gde mu poručuju pesme!
10.03.2024
16:29
Svi optuženi su negirali krivicu, osim Snežane Đorđević koja je izostala sa prethodnog suđenja, zbog čega je sudija u odnosu na nju privremeno razdvojio postupak.
Optužnicom su, pored Miljkovića i Belivuka, obuhvaćeni i Bojana Belivuk, Tanja Miljković, Filip Ivanovski, Marija Milutinov i Snežana Đorđević, zbog više krivičnih dela pranja novca za dela izvršena u periodu od 2015. do 2020. godine.
U Višem sudu u Podgorici juče je nastavljeno suđenje kriminalnoj grupi na čijem čelu su vođe kavačkog klana, odbegli Radoje Zvicer i Slobodan Kašćelan, kao i njihovi saradnici iz beogrdaske ispostave klana Veljko Belivuk i Marko Miljković.
- Jedan život je izgubljen mojom krivicom. Žao mi je i teško zbog toga. Svake noći se budim sa tom mišlju kako se udes dogodio - rekao je danas u Višem sudu u Nišu Ivica Milovanovića iz Niša koji je automobilom "Fiat Doblo" na pešačkom prelazu u Knjaževačkoj ulici u Nišu 11. novembra prošle godine usmrtio svoju komšinicu Zlaticu Stojković.
08.04.2024
15:34
Foto: Tanja Andric/Informer
Optužnicom je svim optuženima na teret stavljeno produženo krivično delo pranje novca u saizvršilaštvu, osim Snežani Đorđević, kojoj je stavljeno na teret krivično delo pranje novca u saizvršilaštvu.
Oni se terete da su od 2015. do početka 2021. godine, novcem koji je proistekao iz krivičnih dela i kriminalne delatnosti kupovali veći broj luksuznih automobila i drugih pokretnih stvari, kao i katastarske parcele u Beogradu u najvećem broju situacija na ime trećih lica i tako pokušali da prikriju da novac potiče iz kriminalne delatnosti.
Foto: printscreen
Protiv Miljkovića i Belivuka se vodi postupak pred sudom zbog sumnje da su organizovali kriminalnu grupu čiji se pripadnici terete za najteža krivična dela, među kojima je i sedam ubistava. Ivanovski se tereti da je bio član te kriminalne grupe.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Suđenje Veljku Belivuku, Marku Miljkovića i ostalim optuženim pripadnicima njihove kriminalne grupe, koja je optužena za sedam ubistava, trgovinu drogom i oružjem, otmice kao i jedno silovanje na stadionu FK Partizan nastavljeno je danas pred Specijalnim sudom u Beogradu izvođenjem prepiske sa Skaj komunikacije.
U Višem javnom tužilaštvu u Beogradu počelo je saslušanje Aleksandra Aleksića zvanog Kravica i članova njegove bande koja je u prethodnom periodu maltretirala vlasnike firmi i lokala kako bi im platili reket u zamenu za zaštitu od tzv. "vračarskog klana".
U Hrvatskoj ne kriju opsesiju Srbijom, pa je i njihova tajna agentura usmerena da ovde vršlja i vrbuje saradnike u svim strukturama zarad ostvarivanja različitih ciljeva - sada je plan da Srbiju ometaju u tome da ima još jedan dotok nafte u državu.
Nebojša Bojović, bivši predsednik Skupštine akcionara kompanije "Infrastruktura železnice Srbije", najodovorniji za pad novosadske nadstrešnice 1. novembra 2024. godine, fura basloslovno skup "roleks", otkriva Informer.
Gledalačko-obaveštajna služba Informera (GOSI) dostavila nam je šokantnu fotografiju potrčka Dragana Đilasa, potpredsednika Stranke slobode i pravde Borka Stefanovića.
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabič očitala je bukvicu blokaderima koji su ponovo udarili na predsednika Srbije Aleksandra Vučića zbog autoputeva.
Prilikom šestominutnog poziva roditelji Nevene Petrović su otkrili da su primetili da im ćerka voli Radojicu Lazića, te da zbog toga navijaju i za njega.
Plavi tim je u borbi za nominacije savladao Crveni sa 8:6 posle neizvesne borbe, dok je pre toga Lana Stanišić osvojila dodatni život. Epizodu je obeležio i Jovan Radulović Jodžir koji je imao nezgodan problem sa desnim okom.
Član predsedništva SNS Miroslav Čučković gostujući u Info jutru komentarisao je učešće rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na narednim izborima i to ispred tzv. Studentske liste.
Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.
Vanrednom kontrolom veterinarskih inspektora Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede, sprovedenom juče (4. februara) u mlekari ''Kikinda'' u Kikindi, otkrivene su ozbiljne nepravilnosti u vezi sa označavanjem rokova upotrebe sira.
Rok za uplatu poreza, za prvi kvartal 2026. godine, ističe 18. februara, saopšteno je iz Poreske uprave. Datum plaćanja je, objašnjavaju oni, pomeren zbog obeležavanja Dana državnosti Srbije, 15, 16. i 17. februara.
Broj okruga u kojima je potvrđen grip ponovo je u porastu, pa se savetuju mere zaštite - ishrana, fizička aktivnost, izbegavanje velikih skupova, upozorio je Institut za javno zdravlje "Dr Milan Jovanović Batut".
Ukrajinske vlasti potvrdile su da je došlo do isključenja Starlink terminala koje su koristile ruske snage, nakon masovnog prekida satelitske komunikacije duž linije fronta, što je na kraju dovelo i do isključenja ukrajinskih sistema.
Ruska državljanka Olga Fedotova osuđena je na četiri godine zatvora nakon što je, u alkoholisanom stanju, zapretila da će zapaliti Lenjina u Mauzoleju i dignuti u vazduh Crveni trg u Moskvi, potvrđeno je iz pravosudnih izvora.
Na nuklearnoj elektrani „Pakš 2“, u Mađarskoj, ruska državna korporacija Rosatom zvanično je započela izgradnju prvog nuklearnog bloka, čime je otvoreno novo poglavlje u energetskoj istoriji ove zemlje, ali i čitave Evrope.
Tri sestre iz indijskog grada Gaziabada poginule su skokom sa devetog sprata, ostavljajući iza sebe roditelje i jezivu poruku na osam stranica dnevnika.
Holivudska zvezda Mila Jovović pojavila se na premijeri filma "Drakula" u Los Anđelesu u društvu ćerke Ever Anderson a malo se zna da je njena majka, Galina Loginova, nekadašnjoj zvezdi SSSR-a, zbog ljubavi, pritisaka i emigracije platila visoku cenu.
Pisci poput Ive Andrića, Branka Ćopića, Meše Selimovića ili Branislava Nušića nisu bili samo geniji pera, njihove urnebesne anegdote otkrivaju da su bili duhoviti, duševno živi, ali i sasvim obični ljudi, kao i svi mi.
Lik mlade Jovanke Broz u istoimenoj seriji tumači Milica Tomašević, koja kroz ovu ulogu prikazuje slavnu suprugu pre nego što je postala prva dama Jugoslavije.
Glumica Ivana Panzalović odlučila je da pobegne od zimskih dana i spakuje kofere za Dubai, odakle je svoje pratioce počastila nizom provokativnih fotografija.
Gugl (Google Home) aplikacija dobija podršku za pametne hardverske tastere i ispravku iritantne greške sa video snimcima, čime upravljanje pametnom kućom postaje još jednostavnije.
Jasmin Džej otkrila je kako ju je jedan kancelarijski skandal naveo da napusti karijeru u marketingu i da se puno radno vreme posveti provokativnom poslu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar