Kada će početi suđenje masovnom ubici iz Dubone?! Advokat porodica žrtva Uroša Blažića nezadovoljan efikasnošću suda
Podeli vest
Viši sud u Smederevu ni mesec dana nakon haosa na suđenju masovnom ubici Urošu Blažiću, nije zakazao novo pripremno ročište, jer nije poslat dopis iz ovog suda Višem sudu u Beogradu da im dodeli termin za to u sudnici Okružnog zatvora u Beogradu, gde će se, po odluci Vrhovnog suda, suditi masovnom ubici .
Pripremno ročište na suđenju masvonom ubici Urošu Blažiću koji je 4 maja prošle godine ubio devet i ranio 12 osoba u Malom Orašju i Duboni nije održano 23. maja, u Višem sudu u Smederevu, jer su roditelji njegovih žrtava čim su ga videli kako sa lisicama na rukama i pancirom ulazi u pratnji sudske straže u sudnicu nasrnuli na njega i pokušali da ga linčuju.
Goran Gavrilović (50) i Boris Gavrilović (20), ujak i brat masovnog ubice Uroša Blažića iz Dubone pod velikim merama obezbeđenja dovedeni u Viši sud u Kragujevcu gde im se sudi za krivično delo nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija.
Vrhovni sud doneo je odluku da se suđenje krvniku Urošu Blažiću, koji je 4. maja prošle godine u selima Malo Orašje i Dubona ubio devet, a ranio 12 osoba, iz bezbednosnih razloga iz Višeg suda u Smederevu premesti u Beograd, u sudnicu Okružnog zatvora u Beogradu.
05.06.2024
08:32
Foto: Tanjug
Pripremno ročište masovnom ubici Urošu Blažiću nije ni održano jer su roditelji njegovih žrtava nasrnuli na njega
Suđenje Urošu Blažiću, koji je optužen da je počinio masovno ubistvo u selima Dubona i Malo Orašje, donelo je novu dimenziju bezbednosnim izazovima. Zbog osetljivosti slučaja, suđenje se premešta iz Smedereva u Specijalni sud u Beogradu. Ova promena lokacije izazvala je interesovanje javnosti za detalje samog procesa. Kako će izgledati suđenje? Kada će biti organizovano pripremno ročište i koji su koraci u daljem toku sudskog postupka? O tim pitanjima u emisiji "Uranak" na televiziji K1 govorio je advokat porodica ubijenih, Stefanom Stefanovićem.
Advokat Stefan Stefanović koji zastupa porodice žrtava iz Malog Orašja i Dubone izjavio je danas da je više javno tužilaštvo u Kragujevcu najavilo žalbu na presudu ujaku i bratu optuženog masovnog ubice Uroša Blažića.
21.06.2024
10:54
Kako je ovo suđenje, prema proceni nadležnih, postalo visokorizično, Viši sud u Smederevu uputio je zahtev Vrhovnom sudu u vezi sa premeštanjem procesa za Beograd, i još 5. juna je staj sud doneo odluku da se suđenje održi u sudnici u Centralnom zatvoru u Bačvanskoj u Beogradu.
Termin suđenja tada nije zakazan, jer je pomenuta odluka trebalo da se dostavi sudu u Smederevu, koji potom treba da podnese zahtev Višem sudu u Beogradu da im da slobodne termine za sudnicu Okružnog zatvora.
Iako je prošlo tri nedelje od te odluke, Vrhovnog suda, Viši sud u Smederevu još uvek nije poslao dopis, a ni jednoj strani u postupku to nije ni poznato.
Po zakonu zvaničan rok za zakazivanje suđenja ne postoji, a jedini rok kojem je sud obavezan jeste onaj nakon podizanja optužnice.
- Pripremno ročište treba da se zakaže u toku od 30 dana od dana pravosnažnog potvrđivanja optužnice ukoliko je okrivljeni u pritvoru. U ovom slučaju eventualno kao povreda postupka može biti samo kao povreda prava na suđenje u razumnom roku - kazao je advokat Nikola Ristović.
Ovim povodom se oglasio i advokat porodica žrtava Stefan Stefanović, koji je izrazio svoje nezadovoljstvo neefikasnim postupanjem suda i činjenicom da je od masakra prošle skoro 14 meseci, a da suđenje nije ni počelo i to kako on kaže bez ikakvog valjanog razloga.
- Mi smo očekivali da će zbog odmora u julu i avgustu kada sudovi ni ne rade suđenje biti zakazano do kraja juna. Ovo što se dešava je sve do volje sudija, zato ovo jeste čudno. Po svoj prilici pripremno ročište sada neće početi pre septembra - kaže advokat i dodaje da je ovo bespotrebno prolongiranje.
- Manje više sve se zna, okrivljeni je priznao delo. Agonija porodica se nastavlja, a nema razloga za to. Ovo je neverovatno i nedopustivo jer nema procesnih smetnji, samo sudije treba da se smiluju i pošalju zahtev sudu u Beogradu - naglasio je Stefanović.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Goran Gavrilović (50) i Boris Gavrilović (20), ujak i brat masovnog ubice Uroša Blažića iz Dubone pod velikim merama obezbeđenja dovedeni u Viši sud u Kragujevcu gde im se sudi za krivično delo nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija.
Sanitetski i medicinski avioni NATO i evropskih zemalja sve češće sleću u poljski Žešov kako bi evakuisali ranjene i poginule strane borce sa teritorije Ukrajine, tvrdi bivši savetnik Pentagona Daglas Mekgregor, navodeći da je tokom sukoba stradalo više hiljada vojnika iz zemalja NATO-a koji su ratovali pod ukrajinskom uniformom.
Serija eksplozija usmerenih na policijske objekte zabeležena je u nekoliko velikih gradova Ukrajine i Rusije, pri čemu je više policajaca povređeno, a jedan policijski službenik i napadač su poginuli u Moskvi. Incidenti su izazvali zabrinutost bezbednosnih struktura i međusobne optužbe o odgovornosti.
Svetlana Bojković, glumica i jedna od osnivača Proglasa - udruženja za rušenje aktuelne vladajuće koalicije, gostovala je u podkastu i tom prilikom izjavila nešto što su joj mnogi zamerili.
Nenad Kulačin i Marko Vidojković, voditelji podkasta "Dobar loš zao" na tajkunskoj televiziji, komentarisali su lokalne izbore koje je za 29. mart najavila predsednica Skupštine Ana Brnabić.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastaće se danas, 25. februara sa specijalnim izaslanikom Evropske unije za dijalog Beograda i Prištine Peterom Sorensenom, saopštila je danas Služba za saradnju sa medijima predsednika Republike.
Zbog radova na izgradnji sekundarne vodovodne i fekalne kanalizacione mreže u Ulici Trg Zorana Đinđića u Surčinu, od danas, 25. februara do 9. marta doći će do privremenih izmena u saobraćaju i radu više linija javnog prevoza.
Ekipe JKP "Beogradski vodovod i kanalizacija" najavili su prekide vodosnabdevanja danas, 25. februara, na teritoriji opština Novi Beograd, Barajevo i Čukarica.
U Srbiji danas biti promenljivo oblačno vreme sa sunčanim intervalima, a uz nešto više oblačnosti ujutro i pre podne u brdsko-planinskim predelima jugozapadne, južne i istočne Srbije. Temperature će varirati između nula i 15 stepeni.
Četiri osobe su ubijene u napadu nožem koji je u utorak izvršio muškarac u državi Vašington, saopštile su lokalne vlasti i potvrdile da je napadač smrtno upucan.
Milioni ljudi na severoistoku Sjedinjenih Američkih Država suočili su se sa posledicama velike snežne oluje koja je izazvala poremećaje u saobraćaju uz otkazivanje letova i ostavila stotine hiljada bez struje.
Turski vojni avion F-16 srušio se rano jutros tokom leta u zapadnoj provinciji Balikesir, a u nesreći je poginuo pilot, saopštilo je tursko ministarstvo nacionalne odbrane.
Serija eksplozija usmerenih na policijske objekte zabeležena je u nekoliko velikih gradova Ukrajine i Rusije, pri čemu je više policajaca povređeno, a jedan policijski službenik i napadač su poginuli u Moskvi. Incidenti su izazvali zabrinutost bezbednosnih struktura i međusobne optužbe o odgovornosti.
U specijalu posvećenom seriji "Katarina Velika" na TV Informer, književnik Ranko Gojković govorio je o snazi i dometima vladavine ruske carice, ocenivši je kao neponovljivu u istoriji.
Od postapokaliptičnih pustinja i svemirskih prostranstava do ratnih rovova i psiholoških drama, ovo su filmovi koji su obeležili savremenu kinematografiju i osvojili najprestižnije svetske nagrade.
Poznati glumački bračni par iz serije "Igra sudbine" , Kristina i Vladan Savić odavno su uplovili u bračne vode, a na njihovom venčanju kum je bio glumac Dragan Vujić Vujke.
Starleta i bivša rijaliti učesnica Slađana Lazić, poznatija kao Slađa Poršelina otišla je na još jednu estetsku korekciju, pa slikama iz salona sve šokirala.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar