Otmičari mučili mladića na Fruškoj Gori i Konjarniku! On skočio sa 27 sprata kule, a telo mu se rasulo po betonu!
Podeli vest
Mladić B. B. (36) poginuo je kada je pao sa 27. sprata solitera na Konjarniku u Beogradu i to dok je pokušavao da se spase od otmičara koji su ga prethodno na silu doveli u stan i mučili ga satima!
Kako saznajemo, nezapamćen horor dogodio se u noći između 25. i 26. jula oko dva sata iza ponoći. Iako se isprva pretpostavljalo da je mladić izvršio samoubistvo, istraga je utvrdila da se ipak radi o zločinu.
Muškarac B.B. koji je, kako se sumnja, otet i mučen u zgradi na Konjarniku nakon čega je pao sa 27. sprata zgrade, bio je potpuno go i njegova odeća pronađena je u obližnjem kontejneru, pišu portali.
Uhapšen je A.B(1998) zbog sumnje da je učestvovao u otmici B.B.
27.07.2024
16:55
Iz Višeg javnog tužilaštva u Beogradu juče su saopštili da je tužilaštvo pokrenulo istragu protiv četvorice osumnjičenih za krivično delo protivpravno lišenje slobode, koje su izvršili na svirep način usled čega je B. B. preminuo.
- Zaprećena im je kazna zatvora od dve do 12 godina - navodi se u saopštenju tužilaštva u kom se dodaje i da je jedan od četvorice osumnjičenih, Boris A., saslušan u tužilaštvu gde se branio ćutanjem. Preostala trojica osumnjičenih su u bekstvu i za njima se traga.
Prvo osnovno tužilaštvo u Beogradu zaključilo je sporazum o priznanju krivice sa okrivljenim M. D. (20) zbog nasilničkog ponašanja, koji je pristao na kaznu zatvora u trajanju od šest meseci.
20.07.2024
17:09
Foto: Ilustracija, Arhiva
- Postoje osnovi sumnje da su osumnjičeni zajednički, sa umišljajem, protivpravno držali zatvorenog i ograničavali slobodu kretanja oštećenom B. B., kojeg su tukli i zlostavljali, najpre u jednoj vikendici na Fruškoj gori, a potom i u stanu na Konjarniku, gde su ga držali vezanog za radijator i tukli rukama i nogama u predelu glave i tela, a sve zbog dugova koje B. B. ima prema njima - navodi se u saopštenju VJT i dodaje da je u jednom trenutku B. B. uspeo da se oslobodi, a zatim je pokušao da pobegne iz stana, i tom prilikom je sa terase stana, koji se nalazi na 27. spratu zgrade, pao na betonsku površinu i preminuo na mestu.
- Osumnjičeni su nakon toga, jedan po jedan, napustili ovaj stan, pokupivši za sobom smeće, pikavce od cigareta, plastične vezice i makaze koje su koristili prilikom protivpravnog lišenja slobode oštećenog - dodaje se u saopštenju. U odnosu na smrt B. B., kako se sumnja, osumnjičeni su postupali iz nehata, odnosno bili su svesni da usled njihovih radnji može nastupiti smrt oštećenog, ali su olako držali da do toga neće doći.
Kako su ispričali stanari solitera na Konjarniku, u noći između petka i subote ih je probudio tresak, koji opisuju kao "kao da je bomba eksplodirala".
- Puklo je kao za vreme bombardovanja! Kada sam pogledao kroz prozor, muškarac je skroz go ležao na pločniku. Pošto je pao sa 27. sprata, možete da zamislite u kakvom je stanju bilo telo i kako je to izgledalo strašno - ispričao je jedan komšija za Kurir. rs. On je dodao da je policija na lice mesta došla za manje od pet minuta.
Odeću bacili u kontejner kod pasaža
Policija je pronašla mladićevu odeću u kontejneru kod pasaža, to je neko bacio tu očigledno. Video sam da je par momaka tokom uviđaja stajalo sa strane, ali su gledali uviđaj. Ne znam da li su poznavali pokojnog ili su samo bili radoznali - dodaje komšija.
Stanari solitera na Konjarniku, kažu da nastradalog B. B. nisu poznavali i da on po svim prilikama nije živeo na toj adresi.
- Na 27. spratu žive ljudi koji su tu već godinama, ima četiri stana na dva nivoa. Poznajem ih sve i ne znam da iko od njih izdaje stanove... Vlasnici tih stana važe za ozbiljne i normalne ljude, ne verujemo da je iko od njih umešan u ovaj užas. Ipak, čim je neko boravio u stanu mora imati neke veze sa vlasnicima, ali koje mi to ne znamo za sada. Jedan vlasnik je u inostranstvu, pa nam jedino pada na pamet da je njegov stan zloupotrebljen. Voleli bismo da nadležni što pre reše ovaj slučaj, kako bi smo se osećali sigurno - kažu stanari za Kurir.rs.
Kako su saopštili iz beogradskog Višeg javnog tužilaštva, predložili su sudu da za trojicom osumnjičenih koji su u bekstvu raspišu poternice.
- Tužilaštvo je predložilo i da se svoj četvorici odredi pritvor zbog opasnosti od bekstva, da ne bi uticali na svedoke i da ne bi ponovili krivično delo - navedeno je iz Višeg javnog tužilaštva.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Kirckland
pre 1 godinu
Sve tragedija do tragedije, jadan smo narod, potpuno propao.
Neverovatne se stvari dogadjaju, cuj molim te, cetvorica lisavaju slobode osteceno lice i muce ga. Pa dokle je ova Srbija stigla?
Kazete od 2-koje, do 2 godina zatvora? Pa ovo je za dozivotnu,ovo su zlocinci njagore vrste!
Ovo treba pred preki sud , stravicno.
Muškarac B.B. koji je, kako se sumnja, otet i mučen u zgradi na Konjarniku nakon čega je pao sa 27. sprata zgrade, bio je potpuno go i njegova odeća pronađena je u obližnjem kontejneru, pišu portali.
Poljske specijalne službe učestvovale su u pomoći ukrajinskim bezbednosnim strukturama prilikom organizacije pokušaja atentata na ruskog generala Vladimira Aleksejeva, saopštila je u ponedeljak Federalna služba bezbednosti Rusije (FSB).
U sinoćnom Utisku nedelje Olja Bećković je razgovarala sa gostima koji se zalažu za politiku blokadera, a u toj emisiji je iznet niz skandaloznih izjava.
U sinoćnom Utisku nedelje Olja Bećković je razgovarala sa gostima koji se zalažu za politiku blokadera, a u toj emisiji je iznet niz skandaloznih izjava.
Više nema sumnje da je jedan od glavnih ciljeva blokadera - ukidanje Srpske pravoslavne crkve (SPC) kao jednog od stubova srpskog društva, tradicije, snage i jedinstva, ali i svetionika koji je vodio naš narod kroz mnogobrojna iskušenja vekovima unazad.
Poseta Novom Sadu - koju je predsednik Srbije Aleksandar Vučić upriličio u nedelju, kada je ujedno i otvorio Sajam zavičaja u tom gradu, ima značaj i zbog toga što je time demantovana blokaderska kampanja da predsednik Srbije ne sme da dođe u Novi Sad.
Takmičari Crvenog tima u Exatlonu Srbija, sabirali su utiske nakon ispadanja Jovana Radulovića Jodžira, kada se Aleksa Erski našalio da nikome ne nedostaje, osim njemu.
Nakon što je napustio rijaliti Exatlon, Jovan Radulović Jodžir ostao je nekoliko dana na Dominikani i tom prilikom stigao da se kladi sa voditeljkom Kristinom Vasić.
TV Informer uskoro počinje sa emitovanjem nove, dinamične i potpuno interaktivne emisije "Zlatna vest", koja publici donosi jedinstven spoj društvenih mreža, takmičenja i osvajanja novčanih nagrada i to uživo.
Prošle sedmice u Informerovoj spektakularnoj emisiji “Na merama” otkrili smo vam kako izgleda kad se okoreli opozicionar Miki Aleksić prepusti gastronomskim užicima, na koji način popularno TV lice Žika Šarenica “krcka” penziju, gde provodi vreme perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, šta kupuje pevač Dragan Kojić Keba…
Republički hidrometeorološki zavod izdao je tri nova upozorenja na sneg na istoku Srbije, ledenu kišu u Homolju i Pomoravlju, kao i olujni vetar u košavskom području.
Grčko ostrvo Siros nudi plaćene troškove i besplatan smeštaj mesec dana, ukoliko želite da volontirate u azilu za mačke pet sati dnevno, pet dana u nedelji.
Pas koji maše repom ili mačka koja prede u krilu pružaju naročito zadovoljstvo jer se osećamo korisnima i voljenima. Ljubimci će najviše uživati u našem društvu i zato budite jedni drugima podrška i radost u zimskim danima.
Rok za podnošenje prijava za upis bespravnih objekata, na osnovu Zakona o posebnim uslovima za evidentiranje i upis prava svojine na nepokretnostima "Svoj na svome" istekao je u ponoć.
Rusija je prihvatila predlog Sjedinjenih Američkih Država o rešavanju sukoba u Ukrajini, izjavio je ministar spoljnih poslova Ruske Federacije Sergej Lavrov, navodeći da su odgovarajući dogovori postignuti tokom pregovora u Enkoridžu.
Američki Federalni istražni biro (FBI) saopštio je, nakon višegodišnje istrage, da ne poseduje dokaze da je Džefri Epstin upravljao organizovanom mrežom za podvođenje maloletnih devojaka uticajnim i moćnim ljudima, iako je, kako navode, nesporno da je seksualno zlostavljao maloletnice
Zapadne nevladine organizacije pripremaju novi talas antivladinih protesta u Belorusiji, koji bi mogli biti tempirani tako da se poklope sa predsedničkim izborima 2030. godine, upozorila je u ponedeljak ruska Spoljna obaveštajna služba (SVR).
Suočen sa rastućim brojem žrtava u Ukrajini, Kremlj traži nove načine za popunu svojih oružanih snaga, dok istovremeno nastoji da izbegne politički rizičnu opštu mobilizaciju, piše Kijev independent.
Sinoćni spektakl na Superbolu, finalu američkog fudbalskog prvenstva, izazvao je lavinu reakcija širom sveta kada je portorikanski reper Bed Bani na binu izveo Lejdi Gagu sa koje tokom strastvenog plesa nije mogao da skine ruke.
Dok se javnost još bavi porodičnim raskolom Bekamovih, nova porodična drama potresa i dom slavnog kuvara Gordona Remzija. Sukob je izbio nakon venčanja njegove ćerke Holi i olimpijskog plivača Adama Pitija jer se gotovo niko od mladožinjene familije nije pojavio na ceremoniji.
Malo ko zna da legendarna Emilija Popadić u kultnoj seriji "Bolji život" prvobitno nije bila namenjena Svetlani Ceci Bojković, već Dari Džokić, koja je ulogu odbila zbog pozorišnih obaveza.
Pevačica Nataša Alimpić kratko se viđala sa kolegom Harisom Džinovićem na koga je sada ljuta i tvrdi da je ženskaroš, ali i džentlmen koji voli da ugodi ženama.
Influenser i bivši učesnik najvećeg sportskog rijalitija Exatlon Jovan Radulović Jodžir vozi skupoceni Mersedes-Benz G klase čija se cena kreće od 100.000 do 150.000 evra.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar