Ubistvo vođe škaljarskog klana u Atini Igora Dedovića i njegovog saradnika Stevana Stamatovića 19. januara 2020. prema navodima optužnice odbegli vođa kavačkog klana Radoje Zvicer platio je milion evra, ali se zbog raspodele novca optuženi Veljko Belivuk naljutio na njega.
Suđenje za ubistvo Ranka Radoševića zvanog Eskobar na benzinskoj pumpi u Rušnju nastavljeno je danas u Višem sudu u Beogradu.
16.09.2024
15:21
"Vijestima" nije poznato da li policija utvrđuje imaju li tada razmenjene poruke bilo kakve veze sa likvidacijom Lješkovića na Cetinju.
"I da probamo, rekao sam, živoga, oči bih mu izvadio"... "Hteo sam svakako da ti pišem, ali čekam još sutra da potvrdim za Lješkovića, namešta ga čovek"...
Iz poruka koje su razmenili proizlazi da im je i neko od službenika Uprave policije pomagao u lociranju tog škaljarca.
Tivatska policija oduzela je od Tamare Zvicer (39), supruge odbeglog vođe "kavačkog klana" Radoja Zvicera, vozilo visoke klase "audi Q8" koje potražuje Interpol. Najeftinije tip ovog skupocenog džipa košta inače tričavih 150.000 evra!
U velikoj akciji crnogorske policije koja je jutros u Budvi uhapsila Davora Kordića i Aleksandra Sašu Cvetkovića, krivične prijave podnete su protiv još osam osoba koje su u pritvoru ili bekstvu.
"Kako se zove onaj, granicu da proverim?", šalje taj policajac 9. decembra 2020. godine članu cetinjske ćelije kavačkog klana, koji mu odgovara "Vasko Lješković".
"Izašao 2. 2. 2020. za Pg-Milano. Nije se vraćao" piše policajac nakon provere.
Jedan od njih sredinom januara 2021. godine pohvalio se sada odbeglom policajcu da je Podgoričaninu hapšenom više puta obećao da će ga častiti ako namesti Lješkovića.
"...Obećao mu je ovaj da će ga namestiti, i ja rekao G**** ako ga uhvatimo da ću ga častiti 50 samo to da završimo, jer ovaj mu reče da je i za S*** učestvovao ovaj Vasko, a ovaj ne zna da ja znam... To bi mi bilo ka da bi uzeo milion sad" šalje taj Cetinjanin...
Likvidacija Lješkovića, bliskog jednom od vođa cetinjske ćelije škaljarskog klana Vladanu Radomanu, nastavak je deceniju dugog sukoba između tog i kavačkog klana, koji je odneo brojne živote u Crnoj Gori i regionu.
Istraga ubistva
Ubistvo Lješkovića prijavljeno je policiji 27. septembra u 15.35 sati.
Nije, međutim, poznato kada je sa brda udaljenog oko 500 metara od kuće Lješkovića, egzekutor povukao oroz puške sa snajperskim nišanom i trideetsedmogodišnjaka pogodio u srce.
Jedan od izvora "Vijesti" kazao je da je prema svim činjenicama do sada poznatim nesporno da je pucao profesionalac obučen za rukovanje poluautomatskim snajperskim oružjem - bivši vojnik, policajac, sportski lovac.
- Imajući u vidu da su kuća i dvorište okruženi visokim zidom, te da je pokojni ubijen unutar istog, hitac je morao biti ispaljen sa obližnjeg uzvišenja - pošumljeni deo i kameno brdo... Pucanj sa ove udaljenosti iz snajpera i sa uzvišenja, zahteva besprekornu preciznost, ali i obučenost strelca, što znači da je morao imati tačne podatke o kretanju, ponašanju, lokaciji i navikama pokojnika - tačna daljinja, vidno polje, brisani prostor, moguće prepreke letu projektila i sl. Ova činjenica ukazuje da je žrtva morala duže vremena biti praćena i opservirana, kao i kuća i dvorište - kazao je sagovornik.
Bivši policajac Petar Lazović pričao je svojevremeno da je sada optuženim beogradskim kriminalcima Veljku Belivuku i Marku Miljkoviću po njegovom zahtevu omogućen nesmetan ulazak u Crnu Goru.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ubistvo vođe škaljarskog klana u Atini Igora Dedovića i njegovog saradnika Stevana Stamatovića 19. januara 2020. prema navodima optužnice odbegli vođa kavačkog klana Radoje Zvicer platio je milion evra, ali se zbog raspodele novca optuženi Veljko Belivuk naljutio na njega.
Kineska vojska priprema preventivne udare na američke baze u Japanu u kojima su lovci F-22 i F-35 u slučaju rata sa Tajvanom, javlja ruska TV Carigrad.
U pojedinim medijima najpoželjnije teme su one antisrpske, u svakom pogledu. Tako je čak i veštačka inteligencija iskorišćena za tekst o Srbiji, ali kao nedovoljno lepoj zemlji.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je pre dva dana poseto Sevojno gde se družio i sa najstarijim meštanima, a sada je to podelio i na svom instagram profilu.
Paradoksalno, dok su se protivili "Jadru", iz Demostata sada ističu da je EU pokrenula više od 20 projekata litijuma i već otvorila prvi rudnik u Finskoj, sa ciljem jačanja sopstvene industrije i energetske sigurnosti.
Voditelji blokaderske Nova S Marko Stepanović i Srđan Jovanović brutalno su ismevali osmogodišnjeg dečaka Andriju Kneževića iz Bajine Bašte koji boluje od Mojamoja bolesti, a da skandal bude još veći, oni sada tvrde i da "nisu pogrešili ništa".
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.
Veliki povratak voditelja Petra Latinovića donosi emisiju "Politički okvir", koja će se emitovati svakog petka u 22 časa na Informer TV i kroz razgovore o ključnim temama oblikovati pogled na savremena politička dešavanja iz potpuno novog ugla.
Generalni direktor Telekoma Srbija Vladimir Lučić izjavio je da je jedna hakerska grupa ukrala podatke sa Telekomovih servera i da su ih ucenjivali tražeći bitkoine, ali da su podaci korisnika Telekovog servisa potpuno bezbedni, a da funkcionisanje Telekomovih servisa nikada nije bilo dovedeno u pitanje.
STADA grupa, u okviru koje posluje Hemofarm, ostvarila je u 2025. rast u sva tri segmenta – specijalitetima, zdravstvenim proizvodima široke potrošnje i generičkim lekovima. Korigovani prihodi STADA grupe povećani su za 6% i dostigli su vrednost od 4,3 milijarde evra, dok je korigovana EBITDA, posmatrano po konstantnim deviznim kursevima, poboljšana za 8% i iznosi 961 milion evra.
Gaura je ukrasna cvetna biljka koja se koristi za baštenske gredice i saksije, a rasad se može prodavati po 200 do 350 dinara po biljci, što malim rasadnicima omogućava solidan profit od oko 150.000 do 250.000 dinara.
Portparol Kremlja Dmitrij Peskov komentarisao je razočarenje predsednika Donalda Trampa u evropske saveznike, konstatacijom da Kir Starmer nije Čerčil, a ni Emanuel Makon – De Gol.
Iranska mornarica izvela je raketnu operaciju kako bi primorala američki nosač aviona "Abraham Linkoln" da se povuče iz regiona, saopštilo je Ministarstvo odbrane te zemlje.
Oštećeni ruski tanker natovaren tečnim prirodnim gasom (LNG) "Arktik Metagaz", koji već dve nedelje nekontrolisano pluta centralnim Mediteranom bez posade, predstavlja ozbiljan rizik od eksplozije i velike ekološke katastrofe, upozorile su italijanske vlasti.
Sinoć je u MTS dvorani održana svečana premijera filma "Žetva", ostvarenja koje na veliko platno donosi potresnu priču o ilegalnoj trgovini organima i stradanju Srba na Kosovu i Metohiji.
Fanovi Boni Blu, zvezde Only Fans-a, sumnjaju u istinitost njene trudnoće nakon što su u njenom najnovijem videu primetili ono što oni opisuju kao "lažni trudnički stomak".
Ruže penjačice predstavljaju jedan od najlepših ukrasa svake bašte, jer prostoru daju poseban, romantičan šarm, a još jedna velika prednost je što sadnja nije zahtevna.
Hrvatski pevač Jakov Jozinović koji je vrtoglavu slavu stekao za kratko vreme, pevajući hitove svojih kolega, do pre samo tri godine radio je fizički jako teške poslove.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar