Suđenje Urošu Blažiću i njegovom ocu Radiši, nastavlja se danas u zgradi Specijalnog suda u Beogradu.
Za danas je planirano saslušanje oštećene Andrijane Mitrović, svedoka koji još nisu saslušani, a biće i dopunski saslušan oštećeni Milosav Todorović, otac ubijenog Dalibora Todorovića iz Dubone, kao i veštaci.
Na prošlom ročištu koje je održano 27. septembra, Urošev deda, odnosno otac Radiše Blažića, Uroševa majka Biljana, Urošev brat Marko i Uroševa snajka Željana iskoristili su svoje zakonsko pravo da ne svedoče jer su okrivljeni Uroš i Radiša njihovi najbliži srodnici.
Glavni javni tužilac Višeg javnog tužilaštva u Smederevu, Ivan Konatar, rekao je da su oni iskoristili pravo da ne svedoče, međutim, kako je rekao, "sva četiri svedoka su pokazala stav o tragediji i nedostatak bilo kakvog saosećanja prema žrtvama i njihovim porodicama".
Foto: Tanjug
Saslušano sedam svedoka
Svedok Anastasija Đorđević, Uroševa bivša devojka, na prošlom ročištu, između ostalog, rekla je da je ispod jastuka u njegovoj kući pronašla pištolj, ali da joj je on rekao da ima dozvolu.
Svedok, Anja Talić sa kojom se Uroš, neposredno pred masakr, posvađao u grupnom četu na Vocapu, rekla je da je Uroš vređao nju, njenu majku i sestru i da je na društvenim mrežama veličao kriminal.
Svedok Milan Lesić, prijatelj Uroša Blažića, rekao je da ostaje pri iskazu koji je dao u tužilaštvu, a kada je advokat Nebojša Perović davao primedbu na njegov iskaz, s obzirom da nije znao da odgovori skoro ni na jedno pitanje osim da je Uroš koristio steroide, svedok se onesvestio.
Svedok Goran Miletić, kolega Radiše Blažića iz Vojske Srbije, rekao je da mu je Radiša bio nadređeni. On je govorio o bombama koje su nestale iz kasarne u Buđanovcima 1999. godine.
Svedok Stefan Marković, komšija porodice Blažić, rekao je da su Blažići pucali za Novu godinu i Božić, te da se pucalo i na svadbi Uroševog brata. On je naveo i da se "pucalo kao da je ratno stanje", te da je kobne večeri video nižu mušku osobu sa tetovažama koja je bila zajedno sa Blažićem.
Svedok Aleksandar Savić, policijski službenik iz Mladenovca, rekao je da je postupao kada se Radiši Blažiću oduzimalo oružje kada je došlo do narušavanja javnog reda i mira.
Svedok Predrag Buhač, kolega Radiše iz Vojske Srbije, rekao je da se Blažić pokušao da odnese delove aviona koji se srušio, te da ima saznanja da je napao konduktera u autobusu i da je smenjen sa dežurstva jer nije došao propisno odeven.
Foto: Tanjug
Svedok Jelena Ajdinović koja se nalazila u taksi vozilu u koje je kobne noći ušao Uroš Blažić, dostavila je sudu obaveštenje da nije u stanju da svedoči, te da ima visokorizičnu trudnoću i da ne želi da se priseća traume koju je preživela te večeri.
Uroš Blažić ubio devet osoba, ranio 12
Optužnicom Višeg javnog tužilaštva u Smederevu Uroš Blažić se tereti da je u selima Dubona i Malo Orašje, koja se nalaze u blizini Mladenovca, ubio devetoro mladih, a ranio 12 osoba. Njemu se na teret stavljaju krivična dela - teško ubistvo u sticaju sa krivičnim delima nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija, kao i neovlašćeno korišćenje tuđeg vozila.
Na optužnici se, osim Uroša, nalazi i Radiša Blažić kojem se na teret stavlja da je izvršio krivično delo - nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija.
Advokat Nebojša Perović podseća da optuženi masovni ubica Uroš Blažić nije bio pod dejstvom nikavih kojih supstanci, koje bi eventualno objasnile izvršenje masakra u Duboni i Orašju
Tokom istrage protiv Uroša Blažića (22), optuženog da je 4. maja prošle godine izvršio masovno ubistvo u selima Malo Orašje i Dubona kod Mladenovca i usmrtio devet, a ranio 12 osoba, saslušane su i dve sestre čija je kuća prekoputa školskog dvorišta u Duboni gde je Blažić otpočeo svoj krvavi pir.
Juče je u Specijalnom sudu održano suđenje Urošu Blažiću koji je 4. maja prošle godine u selima Malo Orašje i Dubona izvršio masakr kada je ubio devet i ranio 12 osoba.
Na suđenju Urošu Blažiću (22) u Specijalnom sudu u Beogradu, koji se tereti da je 4. maja prošle godine ubio devet žrtava dok je njih 12 teško ranio, svedočio je automehaničar Stefan Marković njegov komšija iz Dubone, inače brat i prijatelj ubijenih mladića.
Danas je u Specijalnom sudu u Beogradu završen glavni pretres Urošu i Radiši Blažiću zbog ubistva devet osoba i nanošenja teških telesnih povreda dvanaest osoba vatrenim oružjem.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Advokat Nebojša Perović podseća da optuženi masovni ubica Uroš Blažić nije bio pod dejstvom nikavih kojih supstanci, koje bi eventualno objasnile izvršenje masakra u Duboni i Orašju
Ministar odbrane Bosne i Hercegovine (BiH) Zukan Helez, poznat po nizu skandaloznih izjava u proteklom periodu na račun Srbije, predsednika Aleksandra Vučića i našeg naroda, ali i izmišljanju najstrašnijih laži o šefu naše države, objavio je novu monstruoznu poruku na društvenoj mreži Fejsbuk, kojom je otvoreno pozvao na uništavanje Republike Srpke.
Vest o smrti generala Ratka Mladića u pritvorskoj jedinici u Ševeningenu podsetila je celokupnu javnost u Srbiji na sramno i ponižavajuće ponašanje bivšeg režima predvođenog Borisom Tadićem, koji je 2011. godine slavio što je teško bolesnog srpskog oficira izručio strancima.
Hrvatska je danas žestoko reagovala jer je predsednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić uputio saučešće Darku Mladiću, sinu preminulog srpskog generala Ratka Mladića, uputivši Podgorici još jednu zamerku na njenom evropskom putu.
Prvi potpredsednik vlade i ministar finansija Siniša Mali pozvao je danas u Skupštini Srbije, na kraju rasprave po amandmanima po svim tačkama dnevnog reda, poslanike da glasaju za predložena zakonska rešenja kako bi se nastavio rast i razvoj zemlje, koja je, kako je naveo, uprkos svim izazovima jedna od najbrže rastućih ekonomija u Evropi.
Jeziv snimak pojavio se na društvenoj mreži TikTok i ubrzo postao viralan na svim drugim platformama, pre svega što, iako je zastrašujuć, na najbolji mogući način prikazuje ko su oni koji se raduju zbog smrti generala Ratka Mladića.
Pripadnici ustaških snaga su na jučerašnji dan 1995. godine počinili zločin nad sedam srpskih civila u selu Gošići kod Knina, izjavio je predsednik Saveza Srba iz regiona Miodrag Linta i dodao da je taj zločin i nakon 31 godinu ostao nekažnjen.
U iskrenom intervjuu za Informer, Dušica Topić govorila je o iskustvu u rijalitiju "Exatlon", sportu, životnim lekcijama, ali i novim planovima koji su pred njom.
Učesnica prve sezone Exatlona Srbija najvećeg sportskog takmičenja, Sanja Kalinović, progovorila je o ulasku Mensura Ajdarpašića u drugu sezonu i otkrila šta misli o njegovim šansama na poligonima.
U minjaku i sportskom izdanju, Dušica Topić je saznala informaciju da Exatlon traje 3 meseca koja ju je očigledno zatekla, a njen izraz lica sve je rekao.
Mišićavi sportista i profesor fizičkog vaspitanja Mensur Ajdarpašić otkrio je šta publika može da očekuje od njega pred start druge sezone najvećeg sportskog rijalitija Exatlona Srbija.
Voditeljka Tijana Jović pokazala je zanosnu liniju i otkrila koje vežbe radi kako bi održala formu pred početak druge sezone "Exatlona", u kojoj će se pojaviti u ulozi voditeljke sportskog rijalitija.
Štab za vanredne situacije Opštine Bela Crkva saopštio je danas da je požar na području Deliblatske peščare, na delu teritorije opštine Bela Crkva, i dalje aktivan, ali da je situacija na terenu trenutno mirna i stabilna.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da će fabrika humanoidnih robota u Šapcu doneti nova radna mesta i doprineti razvoju domaće proizvodnje, navodeći da je cilj da se roboti proizvode u Srbiji i potom izvoze na strana tržišta.
Nakon vesti da se među stotinama turista nestalih u bujičnim poplavama u Nepalu nalazi i državljanka Srbije Enisa Leković, otkriveno je da je ona iz Novog Pazara.
Baron Tramp, sin američkog predsednika Donalda, živi povučeno i pod strogim merama bezbednosti, što je očigledan odgovor na klimu rastućeg političkog nasilja.
Sinoć je u Zaječaru počeo tradicionalni rok spektakl, 59.Gitarijada koja se održava u podnožju Kraljevice uz rokere koji su pristigli iz svih gradova Srbije, ali i iz inostranstva.
Majkl Filips (38) iz Severne Karoline odlučio je da potraži medicinsko rešenje za problem sa malim penisom koji mu je, kako kaže, godinama otežavao svakodnevni život i intimne odnose.
Đina Džinović ponovo je uspela da uzburka društvene mreže, ovog puta zbog, verovali ili ne, cene manikira i pedikira koju je platila u jednom luksuznom salonu.
Prava romantična scena odigrala se večeras u Blacu, gde je muzičar Aca Amadeus zaprosio je svoju izabranicu, pevačicu Barbaru Bojović, i to pred hiljadama ljudi.
Starleta Stanija Dobrojević poručila je da će tužiti Radomira Takija Marinkovića, oca rijaliti učesnice Maje Marinković, zbog tvrdnji da su bili intimni.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.