Tomislav Kovač (48) i njegov sin David (20) kojem je sa nekoliko hitaca presudio u porodičnoj kući u petak 18. oktobra, a potom ubio i sebe, sahranjeni su juče na različitim grobljima u Somboru, a kako kažu komšije, oca niko nije želeo da isprati na večni počinak.
- Tomislava poznajem dugi niz godina, i dalje mi nije jasno zašto je to uradio, veliki je greh počinio i ne čudim se što mu niko nije došao na sahranu, iako je zbog onoga što je učinio, sahranjen bez prisustva sveštenika, ipak niko od komšija nije želeo da mu ode na poslednji ispraćaj. Žao mi je samo one žene koja je ostala bez sina - kaže jedan komšija.
Podsećanja radi, Tomislav je pucao u sina i ubio ga sa nekoliko hitaca, a potom je izvršio i samoubistvo u kući gde je u tom trenutku bila i Davidova baka, odnosno majka Tomislava koji je oružje uperio u sina tog kobnog dana.
Foto: printscreen facebook
Tomislav Kovač i David
Komšije porodice Kovač i dalje su u šoku zbog tragedije, kažu da ne mogu da shvate zašto je došlo do ovakvog krvoprolića, ali i tvrde da razlog sigurno nije finansijske prirode, s obzirom na to da su u Somboru posedovali više nekretnina.
- Čuli smo prvo da baka nije imala pojma šta se dešava, bila je u kući kada je došlo do pucnjave, od tada je na lekovima, ona je bila ta koja je prva ugledala mrtvog sina i unuka, ne smemo ni da zamislimo kakvi su to prizori bili - rekao je komšija.
Inače, porodica Kovač je godinama živela u austrijskom gradu Linc, u Srbiju su se nedavno vratili zbog proslave na kojoj su bili pre tragedije. Davidova majka ostala je u Somboru, dok su otac i sin otišli u Bezdan.
Prema rečima komšija, među njima je došlo do neke svađe, nakon čega su se čuli pucnji, pišeKurir.
Marko Budimirović (35) iz Vršca pre dve godine uzeo je slobodan dan na poslu u opštini, a zatim odveo ćerkicu Petru (3) u iznajmljeni stan u tom gradu, gde ju je udavio u kofi punoj vode, nakon čega se obesio!
Slobodan Kašćelan, jedan od vođa ozloglašenog "kavačkog" klana, uz odbeglog Radoja Zvicera, pušten je jutros iz pritvora nakon što je istekao rok za donošenje prvostepene presude, međutim, ubrzo je ponovo uhapšen, zbog drugog krivičnog dela.
Dejan Marjanović Šaban (23), "nekrunisani kralj Zvezdare", prijatelj pevačice Mire Škorić, nekadašnji momak Svetlane Cece Ražnatović i Jelice Matić Sindi, sa kojom je bio veren, ubijen je pre 30 godina ispred ulaza u zgradu u kojoj je živeo u Bulevaru revolucije u Beogradu.
Suđenje Brajanu Volšu, optuženom za ubistvo Beograđanke Ane Volš odloženo je za 2. decembar, jer je odbrana zahtevala još vremena kako bi se upoznali sa dokaznim materijalom.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Marko Budimirović (35) iz Vršca pre dve godine uzeo je slobodan dan na poslu u opštini, a zatim odveo ćerkicu Petru (3) u iznajmljeni stan u tom gradu, gde ju je udavio u kofi punoj vode, nakon čega se obesio!
Blokaderski advokat Čedomir Čeda Kokanović brutalno je izvređao veliki broj građana koji su danas prisustvovali istorijskom skupu "Srbija, jedna porodica" koji je održan u centru Beograda.
Od večeri 15. marta, kada su tokom petnaestominutne tišine na protestu u Beogradu nastale scena panike i, kako se kasnije ispostavilo režirane predstave od strane blokadera, srpska javnost našla se pod lavinom medijskih tvrdnji, kategoričnih zaključaka i senzacionalnih naslova o navodnoj upotrebi takozvanog zvučnog topa.
U Beogradu je danas održan veliki skup SNS-a, na kojem je, prema procenama MUP-a, bilo više od 200.000 ljudi, a to je, izgleda, zasmetalo hrvatskim medijima, koji su odmah počeli negativno da pišu o ovom skupu.
Lider Saveza nezavisnih socijaldemokrata (SNSD) Milorad Dodik, koji je u Beogradu prisustvovao skupu "Srbija, jedna porodica", izjavio je da je za Republiku Srpsku važno da je Srbija stabilna i moćna.
Srpkinja je tokom letovanja u Kalitei doživela strašnu neprijatnost, kada je grupa tinejdžera tokom noći upala u dvorište smeštaja, a jedan od njih izvršio je veliku nuždu u bazenu.
Grupacija "Stelantis" najavila je povratak malih gradskih električnih automobila na tržište, a najveću pažnju privukla je nova "fiat panda", koja će se proizvoditi u Italiji. Početna cena iznosiće oko 15.000 evra.
Novootvorenom deonicom Moravskog koridora, od Čačka do Kraljeva, od zvaničnog puštanja u saobraćaj, pa do 16:00 sati, prošlo je 7.960 vozila, saopštilo je danas preduzeće "Putevi Srbije".
Profesor Univerziteta Jugoistočne Norveške Glen Dizen tvrdi da je britanska vlada odobrila upotrebu krstarećih raketa storm šedou za ukrajinski napad na Voronjež, izveden 22. juna, u kojem je poginulo pet ljudi.
Rusija i Indonezija sve brže razvijaju ekonomske mehanizme koji zaobilaze tradicionalne finansijske kanale pod dominacijom dolara, a ruski mediji taj proces predstavljaju kao novi udar na zapadni finansijski sistem i odgovor Moskve na dugogodišnje sankcije.
Suprug italijanske ministarke za porodična pitanja Evđenije Ročela, Luiđi Kavalari, nestao je u jezeru Viko u blizini Rima nakon što je bio u čamcu zajedno sa suprugom.
Ugledna agencija Blumberg, pozivajući se na poverljive izvore, prenosi da je kardinalna greška američke obaveštajne službe rezultirala stravičnim napadom na školu za devojčice u iranskom gradu Minabu.
Slavni glumac i reditelj Radoš Bajić odlučio je da svoj godišnji odmor provede u Srbiji, tačnije u svom voljenom zavičaju, selu Medveđa kraj Trstenika.
Zaboravite na klasičnu "misionarsku" rutinu od dva minuta, donosimo vam 3 brutalne poze koje garantuju eksploziju u spavaćoj sobi i teraju žene na vrištanje.
Nemačka influenserka Eda Elisa našla se u neprijatnoj situaciji na aerodromu kada joj je, neposredno pred let, rečeno da ne može da uđe u avion zbog odeće koju je nosila.
Tokom jula, Bikove, Vodolije i Jarčeve očekuju povoljne okolnosti koje bi mogle da im donesu dodatne prihode, reše dugove i otvore vrata novim poslovnim prilikama.
Bivša rijaliti učesnica i reperka Dia Kostić, otkrika je da je pevač Era Ojdanić svojevremeno hteo da joj kupi nekretninu u rodnom kraju, Vrnjačkoj Banji.
Pevačica Elena Kitić na početku svoje karijere negovala je provokativan imidž, a sada su se svi iznenadili novim - smernim izgledom ćerke Mileta Kitića i Marte Savić.
Starleta Atina Ferari oglasila se nakon što je isplivao snimak sa jučerašnjeg koncerta "Južnog vetra" na kojem joj obezbeđenje nije davalo da uđe na ulaz koji je htela, te je objasnila šta se desilo.
Nekadašnja rijaliti učesnica Kristina Spalević nedavno je ponovo prijavila policiji bivšeg partnera Kristijana Golubovića, a sada je otkrila detalje o njihovom odnosu.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.