Anđelko Aćimović za Informer o proširenju optužnice protiv Kecmanovića! Od početka smo ovo očekivali
Podeli vest
Anđelko Aćimović otac čiju je ćerku Angelinu ubio Kosta K. (15) tokom prošlogodišnjeg masakra u OŠ "Vladilasv Ribnikar" kada je ubjeno devet učenika i radnik obezbeđenja, kaže da ga nije iznenadila odluka tužilaštva da se proširi optužnica protiv dečakovih roditelja.
- Očekivali smo da će optužnica biti proširena. Od početka je bilo jasno da to mora da se desi, jer postoje svi elementi koji potvrđuju da su oni zapostavljali dete zbog čega je i učinio to što je učinio - kazao je Aćimović i dodao:
Kosta K. dečak koji je 3. maja 2023. godine u OŠ "Vladislav Ribnikar" ubio devet učenika i čuvara, biće doveden na sud 8. oktobra kako bi svedočio protiv svojih roditelja, Vladimira i Miljane Kecmanović, kao i protiv instruktora streljane, Nemanje Marinkovića. Ovo će biti njegovo prvo napuštanje psihijatrijske klinike nakon zločina. U sudnici će biti smešten u staklenu kućicu za zaštićene svedoke, a sudija i advokati će ga pratiti putem monitora.
Kosta K. (15), koji je 3. maja prošle godine u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar" ubio 10 osoba, juče je u Specijalnom sudu svedočio protiv svojih roditelja Vladimira i Miljane i sve prisutne je šokirao izjavom da je želeo da svi misle o njemu da je psihopata, a zbog ovakovg njegovo ponašanja otac mu je i govorio da i jeste psihopata.
18.10.2024
08:55
- Svedočenje ubice je pokazalo da su ga roditelji zapostavili. Da su bili roditelji kakvi su trebali da budu oni bi znali šta njihovo dete radi i čime se bavio noću i da planira ovaj zločin - kazao je Anđelko Aćimović.
Kosta K. (15) koji je 3. maja prošle godine ubio devet učenika i radnika obezbeđenja OŠ "Vladislav Ribnikar", svedočeći u procesu protiv svojih roditelja rekao da su oni krivi za masakr koji je počinio.
Više javno tužilaštvo u Beogradu podnelo je Višem sudu u Beogradu proširenje optužnice protiv Vladimira i Miljane Kecmanović,zbog sumnje da su izvršili krivično delo zapuštanje i zlostavljanje maloletnog lica.
25.10.2024
10:01
Anđelko Aćimović
Više javno tužilaštvo je jutros saopštilo da je proširena optužnica protiv Vladimira i Miljane kecmanović roditelja dečaka ubice, a glavni tužilac Nenad Stefanović je pojasnio da je to učinjeno nakon prikupljanja svih relevantnih dokaza u toku krivičnog postupka protiv njih.
Podsetimo Vladimiru se sudi za krivično delo teško delo protiv opšte sigurnosti, dok je Miljana optužena za krivično delo nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija.
Stefanović je ukazao da postoji opravdana sumnja da su oni u periodu od 30. aprila 2022. godine do 3. maja 2023. godine grubim zanemarivanjem svoje dužnosti vaspitavanja, zapustili svoje maloletno dete, koje je 3. maja 2023. godine upotrebom vatrenog oružja lišilo života radnika obezbeđenja u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar" i devetoro učenika te škole, kao i jer je teško povredilo nastavnicu istorije i još petoro učenika.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Advokat i punomoćnik tri porodice u slučaju "Ribnikar" Zora Dobričanin rekla je da odluka Apelacionog suda u Beogradu da ukine prvostepenu presudu Vladimiru i Miljani Kecmanović nije iznenađujuća.
Kosta K. dečak koji je 3. maja 2023. godine u OŠ "Vladislav Ribnikar" ubio devet učenika i čuvara, biće doveden na sud 8. oktobra kako bi svedočio protiv svojih roditelja, Vladimira i Miljane Kecmanović, kao i protiv instruktora streljane, Nemanje Marinkovića. Ovo će biti njegovo prvo napuštanje psihijatrijske klinike nakon zločina. U sudnici će biti smešten u staklenu kućicu za zaštićene svedoke, a sudija i advokati će ga pratiti putem monitora.
Zamenica tužioca Međunarodnog krivičnog suda (MKS) u Hagu Nažat Šamim Kan izjavila je danas da istraga o ruskoj "invaziji" na Ukrajinu ne može biti obustavljena zbog mirovnih pregovora.
Istoričar i univerzitetski profesor Čedomir Antić u potpunosti je razotkrio na koji način su blokaderi planirali Majdan, ali je govorio i o nasilju koje svakodnevno sprovode kako njihovi lideri tako i same pristalice blokaderske opozicije.
Kosovo i Metohiju, situaciju sa NIS-om kao i potpunu kontrolu nad medijima koju je imala bivša vlast, sve to Nataša Kandić objedinila je u svojoj objavi na "Iks" mreži, s posebnim akcentom na Borisa Tadića.
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Sekretarijat za javni prevoz saopštio je da će tokom izvođenja radova na asfaltiranju Ulice kralja Petra Prvog u Kaluđerici, od večeras u 22 časova do 8. decembra doći do promena u radu linija javnog prevoza.
Ministarka energetike Dubravka Đedović Handanović poručila je da država preduzima preventivne mere za očuvanje stabilnog snabdevanja naftnim derivatima, dok ruski većinski vlasnici NIS-a vode pregovore o prodaji kako bi se rešio problem sankcija.
Gost Jagodine danas je bila visoka delegacija iz Rusije na čelu sa zamenicom predsednika Odbora za međunarodne poslove Saveta Federacije Rusije Jelenom Vladimirnovnom Afanasjevom, koja je i funkcioner Liberalno demokratske partije Rusije.
Evropska komisija kaznila je platformu Iks novčanom kaznom od 120 miliona evra zbog kršenja Zakona o digitalnim uslugama, saopštio je na brifingu u Briselu zvanični predstavnik Evropske komisije Toma Renje, prenosi TASS.
Nemački ministar spoljnih poslova Johan Vadeful oštro je reagovao na nedavno objavljeni dokument administracije Donalda Trampa, u kojem se tvrdi da Evropa u naredne dve decenije rizikuje „civilizacijsko brisanje“ zbog migracija i integracije u EU.
Snažan zemljotres jačine 7,3 stepena Rihterove skale koji bi pogodio metropolitansko područje Tokija i okolinu mogao bi da usmrti oko 18.000 ljudskih života i izazove ekonomsku štetu od 535 milijardi dolara, pokazao je nacrt nove vladine procene.
Bivši lekar Natanijel Spenser (38) optužen je za jezive seksualne napade nad čak 38 pacijenata u periodu od 2017. do 2021. godine u bolnicama Roјal Stouk u Stouk-on-Trentu i Rasels Hol u Dadliju, prenosi Skaj Njuz.
Administracija američkog predsednika Donalda Trampa pokrenula je novu stranicu na zvaničnom sajtu Bele kuće pod nazivom „Medijski prestupnik nedelje“, sa ciljem da istakne primere za koje smatra da predstavljaju netačno ili pristrasno izveštavanje.
Glumica Gala Videnović slavu je stekla ulogom Nataše u filmovima o "Žikinoj dinastiji", a posle mnogo godina publika j eponovo može gledati na filmu i to u 11. nastavku ovog kultnog serijala.
Posna lenja pita na čaše je mekana, sočna i mirisna, a priprema je jednostavna i praktična. Idealan kolač kada želite brz i ukusan desert bez mnogo komplikacija
Većina nas prostor ispod kreveta koristi privremeno skrovište za stvari. Feng šui stručnjaci upozoravaju da pet stvari nikako ne treba držati, jer privlače nesreću u dom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar