Pripadnica Vojske Srbije B. P. (30), koja se sumnjiči da je s M. O. (25) primoravala devojku iz Beograda da se bavi prostitucijom, nije samo zloupotrebljavala njeno poverenje i teške materijalne prilike, već joj je pretili pištoljem, položajem u vojsci i vezama u policiji kako ne bi smela da prestane da pruža usluge klijentima koje su joj one pronalazile!
Zbog torture koju je preživela, devojka iz Beograda je završila na psihijatriji!
Njih dve su uhapšene 24. oktobra i sud im je posle saslušanja u Višem javnom tužilaštvu u Beogradu odredio pritvor do 30 dana. Biljana P. je, prema nezvaničnim informacijama, zaposlena kao vozač u Vojsci Srbije, dok se Marija O. školovala za krojača.
Oružje za pojasom
- Biljani P. i Mariji O. na teret se stavlja krivično delo trgovina ljudima. Sumnja se da je Biljana krajem februara prošle godine stupila u kontakt s oštećenom u jednom ugostiteljskom objektu u Mladenovcu, polako zadobijala njeno poverenje, a zatim, koristeći tešku materijalnu situaciju, zavrbovala oštećenu da se bavi prostitucijom! Međutim, kada je devojka želela da prestane, Biljana je počela da preti njoj i njenoj porodici da "je sada u njenom kolu i da ne može tako lako da izađe" - otkriva sagovornik iz istrage.
Foto: Shutterstock
Podvođenje/Ilustracija
Prema njegovim rečima, devojci koja je bila zaposlena u jednoj prodavnici Biljana P. je dolazila na radno mesto, pokazivala pištolj koji nosi i primoravala je da pruža seksualne usluge mušterijama koje je pronalazila.
- U početku, tokom feburara i marta prošle godine, kako se sumnja, pronalazila joj je klijente koji su bili gosti pomenutog lokala i predavala im oštećenu da s njom imaju seksualne odnose u automobilu u blizini lokala. Potom je, od aprila do 8. januara ove godine obezbedila apartmane, najpre u Železniku, a potom i u centru Beograda u koji je Marija O. dovodila klijente i tu im predavala oštećenu - dodaje sagovornik Kurira.
Seksualne usluge, kako je otkriveno, naplaćivale su 100 evra za pola sata do 45 minuta, a onda su, pre nego što je devojka po cenu života odlučila da prekine, naplaćivale 150 evra za dva klijenta istovremeno!
Pretnje i pritisci
Kako se saznaje, vremenom su pretnje i prisci, koje je devojka trpela, postajali sve gori, kao i ono kroz šta je devojka prolazila.
- Počele su da joj dovode po dva klijenta, trpela je čak i grube odnose, udrace, iživljavanje i poniženja. Sve je kulminiralo kada je, kako je utvrđeno, zatrudnela i odlučila da abortira. Navodno im je tada saopštila da po cenu života više neće raditi, ali joj je tada Biljana P. zapretila da mora da pruža usluge zakazanim klijentima, a da će je posle toga pustiti. Međutim, samo sedam dana posle abortusa, uz pretnju pištoljem koji je stalno nosila sa sobom, naterala je da ponovo pruža seksualne usluge, a kada je devojka to odbila čak i po cenu života, B P. je, umesto da je pusti, njene obnažene slike poslala članovima porodice koji nisu znali čime se bavi, a o svemu je obavestila i njenog poslodavca - opisuje sagovornik agoniju kroz koju je oštećena prošla.
Biljana P. i Marija O. posle privođenja, na saslušanju u Višem javnom tužilaštvu u Beogradu, koje vodi istragu protiv njih, negirale su izvršenje krivičnog dela. Iz tužilaštva je tada saopšteno da su one iznele svoju odbranu, posle čega im je sudija za prethodni postupak odredio pritvor.
Saša S. (46) protiv koga je Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo optužnicu da je sa zetom Ljubomirom Đ. (25) i sestrićem Danijelom P. (24) podvodio devojku, u istrazi je tvrdio da to nije tačno i da je on sa njom bio samo u ljubavnoj vezi.
Suđenje braći Panić održava se danas u Trećem osnovnom sudu u Beogradu po optužbi da su posredovali u vršenju prostitucije. Na današnjem suđenju iskaz daju devojke koje su optužena braća podvodila, a jedna od njih do detalja je opisala kako je izgledao njen posao.
Treći osnovni sud je danas Urošu i Milošu Paniću zamenio kaznu zatvora kućnim pritvorom, nakon što je njihov otac Petar Panić položio jemstvo, nezvanično saznaje Kurir.
U Višem javnom tužilaštvu u Beogradu saslušana su trojica muškaraca zbog sumnje da su zloupotrebom poverenja vrbovali 20-godišnju devojku u cilju vršenja prostitucije i seksualne eksploatacije u periodu od februara do 12. juna ove godine.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Saša S. (46) protiv koga je Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo optužnicu da je sa zetom Ljubomirom Đ. (25) i sestrićem Danijelom P. (24) podvodio devojku, u istrazi je tvrdio da to nije tačno i da je on sa njom bio samo u ljubavnoj vezi.
Organizatori festivala Belgrade Music Week oglasili su se saopštenjem u kojem su demantovali da je sinoć tokom završne večeri festivala došlo do incidenta.
Reakcije nakon subotnjeg veličanstvenog skupa održanog u Beogradu, gde se, prema procanama MUP-a okupilo neverovatnih 207.000 građana Srbije, poštovalaca politike predsednika Aleksandra Vučića, ne prestaju da se nižu.
Misije Euleksa i OEBS-a oglasile su se danas povodom dramatične situacije na Gazimestanu gde je juče, na Vidovdan, sproveden novi teror nad Srbima, a u režiji takozvane policije lažne države Kosovo i samozvanog premijera Aljbina Kurtija.
Jelena Pavlović, blokaderka sa dna kace, a nekada pristalica politike Aleksandra Vučića, pa potom i poslanica stranke Branimira Nestorovića, izazvala je danas neviđeni haos u blokaderskim redovima, pokrenuvši lavinu njihovih međusobnih sukoba i žestokih okršaja.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poslao vaćnu poruku građanima Srbije na Instagram nalogu kroz video objavu na kojoj se vide kadrovi jučerašnje posete predsednika porodici Veljković iz Senjskog Rudnika.
Poslanica Jelena Pavlović koja je juče govorila na blokaderskom skupu u Kraljevu, donedavno je vodila ljude da aplaudiraju predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću.
Najtopliji grad u 13 časova je Kikinda, gde je izmereno 38 stepeni, a najsvežije je na Kopaoniku 23 stepena, rekli su iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda.
Postoje mesta koja kao da priroda ljubomorno čuva vekovima. Jedno od njih nalazi se na obroncima Fruške gore, među gustim šumama i pitomim pejzažima Srema, okruženo brojnim srpskim svetinjama - nadaleko čuvenim manastirima.
Tog 29. juna, iako je prethodnog dana glavna tema bio Balkanski savez Turske, Grčke i Jugoslavije, što se direktno odnosilo na njihov život, a naročito u svetlu činjenice da je zemlja još uvek bila u grču od sukoba sa Staljinom i Sovjetskim savezom koji je trajao neprekidno već šest godina, zbog čega je svaka vest koja se odnosila na političko pozicioniranje Jugoslavije u međunarodnim odnosima bila od izuzetne važnosti, čitaoce "Večernjih Novosti" ponovo je sačekala stara tema koja je već danima dominirala - Gvatemala.
Naizgled bezazleni predmeti u prtljagu, na graničnim prelazima mogu biti zaplenjeni, ili da u najboljem slučaju, zbog njih dobijete visoku novčanu kaznu.
Naučnici su otkrili da ljudski smeh ima mnogo dublje evolutivne korene nego što se verovalo. Novo istraživanje sugeriše da isti ritam smeha delimo sa velikim čovekolikim majmunima već 15 miliona godina.
Policija i hitne službe sprovode veliku akciju u Štadeu, dok dva helikoptera nadleću centar grada, a portparol policije potvrdio je da je u napadu život izgubilo pet ljudi.
Ministarstvo spoljnih poslova Azerbejdžana osudilo je danas odluku Izraela da prvi put zvanično prizna genocid nad Jermenima iz 1915. godine, ocenivši da je reč o "iskrivljavanju istorijskih činjenica" i pozvalo izraelsku vladu da preispita tu odluku.
Predsednik Irana Masud Pezeškijan izjavio je danas da će, u skladu sa nedavno postignutim sporazumom sa Sjedinjenim Američkim Državama, Iranu biti vraćeno šest milijardi dolara od ukupno 12 milijardi dolara zamrznutih sredstava koja se nalaze u Kataru, kao i da će Teheran nastaviti napore za povratak preostalog novca.
Predsednik Rusije Vladimir Putin odbacio je ukrajinski predlog da se borbena dejstva ograniče na četiri regiona, poručivši da Moskva neće prihvatiti dogovor koji bi Oružanim snagama Ukrajine dao predah i omogućio im da prebace trupe na najteže delove fronta.
Glumac Predrag Miki Manojlović odbio je reditelja Stivena Spilberga, a francuskom predsedniku Emanuelu Makronu je u lice rekao istinu o Kosovu i Metohiji.
Vozači primećuju da im se baterija telefona prazni drastično brže dok su na putu. Stručnjaci otkrivaju da su za to kriva podešavanja koja se sama aktiviraju i troše resurse u trenucima kada se menja geografska lokacija.
Istraživači su proučavali uticaj takozvane "zapadnjačke ishrane" na sistem serotonina, neurotransmitera koji ima važnu ulogu u regulaciji emocija, ponašanja, sna i drugih funkcija organizma.
Pevač Emir Habibović čeka čeka svoje šesto dete sa 15 godina mlađom suprugom Tamarom, a sada je objavio još jednu vest o prinovi u porodici - dobiće i unuče.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.