Zoran Radovanović, koji se koristio i imenima Zoran Miletić i Marko Marković, a koji se sumnjiči da je pomagao Albancu Fatonu Hajriziju, ubici policajca u Loznici, Nikole Krsmanovića, biće izručen Srbiji 17. januara iz ekstradicionog pritvora Suda BiH.
Nikola Krsmanović je ubijen u Loznici 18. jula prilikom rutinske kontrole, dok je njegov kolega Vjekoslav Ilić ranjen. Ubio ga je šiptarski terorista Faton Hajrizi, koji je ubijen 19. jula u razmeni vatre sa policijom.
Zoran Radovanović je bio jedan od Fatonovih jataka, koji mu je pomogao da pobegne iz zatvora na Kosovu i obezbedio mu prevoz do Preševa i Bujanovca. Kako nam je tada rekao naš izvor, Radovanović je osuđivani kriminalac, a pretragom Hajrizijevog telefona je utvrđeno da su imali plan da likvidiraju srpskog političara u RS.
- Veštačenjem Fatonovog mobilnog telefona utvrđeno je da je on na Gugl mapama satelitski pregledao teren oko kuće srpskog političara, kog je najverovatnije planirao da ubije u RS. Očigledno je da je Hajrizi proučavao navike svoje mete kako bi znao kada i gde može da izvrši atentat. Takođe, operativni podaci ukazuju na to da je Fatonov cilj bio i da napadne jednu bitnu instituciju u Federaciji BiH, nakon čega bi za to Srbija bila optužena - rekao je Informerov izvor i dodao:
Foto: printscreen instagram
Faton Hajrizi
- Da je glavni plan bio da se Srbija prikaže kao krivac za haos u BiH, potvrđuje i činjenica da je Fatona Hajrizija u Bijeljini čekao jatak Zoran Radovanović (39), i to sa automobilom beogradskih registarskih oznaka. Radovanović je trebalo teroristu da odveze do zgrade u Federaciji gde bi ovaj izvršio svoj zadatak. Veoma je interesantno što je Zoran Radovanović, osuđivani kriminalac, promenio ime u Marko Marković i postao ugledni biznismen u BiH, kao i što je kod njega prilikom hapšenja pronađen pasoš lažne države 'Kosovo'. Verovatno je planirao da nakon izazivanja haosa pobegne na Kosovo, gde bi ga sakrili teroristi.
Takođe, tada je uhapšena i Ivana Radovanović, supruga Radovanovića. Njoj se sudi u Osnovnom sudu u Loznici, kao i vozaču iz Tutina.
Radovanović osuđen za trgovinu drugom
Zoran Radovanović je zbog presude za trgovinu drogom pobegao u BiH, čije je državljanstvo i imao.
Uhapšen je u Bijeljini, u akciji policije MUP RS i nadležnog tužilaštva u Banjaluci, ali je ubrzo predat u nadležnost Suda BiH, koji mu je odredio ekstradicioni pritvor.
Prošlo je skoro šest meseci od ubistva policajca Nikole Krsmanovića (34). Nikola je život ostavio na radnom mestu. Tokom rutinske kontrole ubio ga je šiptarski višestruki ubica i begunac iz zatvora Faton Hajrizi 18. jula 2024. godine.
Glavni pretres na suđenju za ubistvo policajca Nikole Krsmanovića koji je bio zakazan za utorak u lozničkom Osnovnom sudu, ponovo nije održan, a u sudnici je trebalo da se pojave taksista Mithat H. iz Tutina i Ivana R. iz Mladenovca.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Prošlo je skoro šest meseci od ubistva policajca Nikole Krsmanovića (34). Nikola je život ostavio na radnom mestu. Tokom rutinske kontrole ubio ga je šiptarski višestruki ubica i begunac iz zatvora Faton Hajrizi 18. jula 2024. godine.
Jedna obična prijava nestanka za 48 sati pretvorila se u pravu misteriju. Aleksandru Nešoviću Baji, poznatijem kao članu Kekine grupe, gubi se svaki trag u noći između utorka i srede, a istraga je dovela čak do hapšenja načelnika beogradske policije Veselina Milića.
Predsednik Aleksandar Vučić poručio je danas da Srbija mora da sačuva punu stabilnost, političku i ekonomsku bezbednost i istakao da je Srbija jedna od najbezbednijih zemalja.
Jedan od ideologa blokadera, profesor Milo Lompar, danas je učestvovao na tribini u Kragujevcu, gde je doveo crnokapuljaše i jezive, suspektne likove s fantomkama da budu deo njegove lične garde, otkriva Informer.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
Jak pljusak zahvatio je večeras delove Beograda, a prema najavi Republičkog hidrometeorološkog zavoda (RHMZ), nestabilno vreme očekuje se i u ostatku Srbije.
Mercedes je u Štutgartu osvežio S-klasu sa 2.700 promena kako bi zadržao tron luksuza. Nova limuzina stiže sa AI tehnologijom i moćnim hibridima za vrhunski komfor.
Nakon zime, mnoge radionice nude "prolećne preglede" automobila koji se često predstavljaju kao povoljni, ali se dešava da vozači na kraju plate visoke račune za dodatne usluge koje zapravo nisu ni bile potrebne.
Američki zvaničnici sumnjaju da Iran stoji iza hakovanja sistema za praćenje nivoa goriva koji se koriste na benzinskim pumpama u pojedinim američkim državama, objavio je danas CNN.
Zvaničnici iz administracije Donalda Trampa aktivno podstiču Ujedinjene Arapske Emirate (UAE) da zauzmu strateški važno iransko ostrvo Lavan u Persijskom zalivu.
Glumac Milan Lane Gutović se jednom nije pojavio na snimanju serije "Bela lađa", a razlog nedolaska na set i danas se prepričava kao jedna od najvećih anegdota ove hit serije.
Vlastimir Đuza Stojiljković važi za jednog od najvećih glumaca srpske kinematografije, a za života je često pričao o svom teškom detinjstvu. Tokom jednog intervjua ispričao je da je išao bos, pešaka čak od Niša do Beograda.
Muzeje u Srbiji je tokom 2024. godine posetilo 2.125.437 ljudi, objavio je Republički zavod za statistiku povodom Međunarodnog dana muzeja koji se obeležava 18. maja.
Na prvi pogled, bežični miš izgleda kao savršenstvo moderne tehnologije, nema kablova koji se zapetljaju, a pokreti su slobodni. Kada se sagledaju njegovi nedostaci, slika je manje idilična.
Pevač Sloba Vasić danas je sa odeljenja toksikologije VMA prebačen u Kliniku za psihijatrijske bolesti "Dr Laza Lazarević" jer mu se stanje naglo pogoršalo.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar