Advokat Radoslava Dragijevića, optuženog za prikrivanje ubistva Danke Ilić, oglasio se za Informer nakon spekulacija da nestala dvogodišnjakinja živa i da je možda u kući u Brčkom i objasnio da su male šanse da je sve to povezano.
Do Radoslava Dragijevića, koji je pored sina Dejana i Srđana Jankovića osumnjičenih za ubistvo male Danke Ilić, obuhvaćen optužnicom za saučesništvo u krivičnom delu, prikrivanja i premestanja tela, stižu različite informacije o mogućnosti da je dete živo.
Međutim, to se ne može uzeti u obzir bez čvrtih dokaza smatra advokat Milinko Jovanović.
Foto: Informer/Vesna Jović
Radoslav Dragijević
- Nikakve informacije nemam da bih mogao da govorim da slučaj dvogodišnje Danke Ilić ima veze sa pronalaskom tridesetoro dece u Brčkom. Da li je možda moguć neki tranzit, zaista ne znam, ali lično smatram da ovo nema nikakve veze, jer nemamo nikakvih informacija niti iz Tužilastva niti iz policije - rekao je za Informer advokat Milinko Jovanović, branilac Radoslava Dragijevića.
Kako je ova vest u medijima odjeknula kao bomba, povela se polemika o tome da li se možda među tom nesrećnom decom nalazi i Danka Ilić, devojčica koja je nestala prošle godine 26. marta u Banjskom Polju nadomak Bora.
Foto: Ustupljene fotografije
Pronađena deca u Brčkom
Tako je među komentarima napisano:
" Mala Danka?", "Pada li napamet nekome da to mesto poveže sa malom Dankom?", "Prvo što mi je palo napamet je da je Danka Ilić tu", "Moguće je i da je mala Danka Ilić završila na tom mestu", " Kada sam videla današnju vest, samo mi je jedno ime palo napamet, a verujem da nisam jedina, Gde je Danka Ilić?" - samo su neki od komentara na društvenim mrežama
Gradonačelnik Brčko Distrikta Siniša Miličić oglasio se povodom aktuelnih dešavanja koja su uzdrmala ceo region, a gde je policija u jednoj kući u mestu Ivici pronašla 31 dete za koje se sumnja da su žrtve trgovine decom. On je rekao da je u toku identifikacija dece i da su se ovih dana u pojavljivala lica koja su tvrdila da su roditelji dece.
Danka Ilić, nestala je prošle godine 26. marta u Banjskom Polju nadomak Bora. Ekipa Informera se nakon 11 meseci od njenog nestanka uputila u Banjsko polje i posetila kuću iz koje je mala devojčica nestala.
Nakon užasa u mestu Ivici kod Brčkog, gde je pronađena kuća u kojoj je boravilo 31 dete za koje se sumnja da su bili žrtva trgovine ljudima, na društvenim mrežama u Srbiji se digla bura! Postavlja se samo jedno pitanje - da li je Danka Ilić među njima?
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Gradonačelnik Brčko Distrikta Siniša Miličić oglasio se povodom aktuelnih dešavanja koja su uzdrmala ceo region, a gde je policija u jednoj kući u mestu Ivici pronašla 31 dete za koje se sumnja da su žrtve trgovine decom. On je rekao da je u toku identifikacija dece i da su se ovih dana u pojavljivala lica koja su tvrdila da su roditelji dece.
Požar u Tržnom centru "Enjub" se razbuktava, svakog minuta otvaraju se nova žarišta. Kako saznajemo, stiglo je još vatrogasnih ekipa na mesto događaja, ali ne uspevaju da lokalizuju požar. Dva vatrogasca lakše su povređena, ali u požaru nema ljudskih žrtava ni povređenih civila.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić stigao je danas, sa suprugom Tamarom, u Tbilisi, a na aerodormu ga je dočekala Mariam Kvrivišvili, ministar ekonomije i održivog razvoja Gruzije.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić stigao je danas, sa suprugom Tamarom, u Tbilisi, a na aerodormu ga je dočekala Mariam Kvrivišvili, ministar ekonomije i održivog razvoja Gruzije.
Blokaderska voditeljka Olja Bećković, pokušala je od blokadera da sazna ko su ljudi na njihovoj listi i koji im je tačno program, ali konkretan odgovor nije dobila.
Verica Simić, nastavnica istorije u Mionici i tašta poslanika Zeleno-levog fronta iz Požege Bogdana Radovanovića koji je nedavno napadao članove Srpske napredne stranke, našla se u centru skandala nakon što je maltretirala učenicu u osnovnoj školi Milan Rakić.
Predsednica Skupštine Grada Novog Sada Dina Vučinić odbrusila je Miši Bačulovu na prozivke Miloša Vučevića da je "kao gradonačelnik omogućio ortacima iz kartela da ostvare ogroman profit od građevine, a za uzvrat je dobio prostor za novu advokatsku kancelariju".
Predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu Skupštine Srbije i narodni poslanik SNS dr Uglješa Mrdić oglasio se povodom informacija da profesorka blokaderka Sanja Fric nastavlja da radi na državnim projektima.
Krađa ili gubitak pasoša u inostranstvu ne znači da je putovanje završeno, ali zahteva hitnu reakciju. Ministarstvo spoljnih poslova objasnilo je koje korake građani Srbije treba da preduzmu u takvoj situaciji.
Srbija je zemlja izuzetnih prirodnih lepota, bogate tradicije i brojnih destinacija koje privlače posetioce iz celog sveta. Ipak, ako bi trebalo izdvojiti samo jedno mesto koje ovog leta zaslužuje da bude na vrhu liste, prema proceni veštačke inteligencije to je reka Uvac.
Ulice u Beogradu ovog jutra bile su gotovo puste, što je mnogo sugrađane iznenadilo, jer su navikli na jutrnji špic i kolaps. Ali, s obzirom na to da je počeo letnji raspust, kao i godišnji odmori, ovakva slika biće česta pojava u prestonici.
Završni ispit za učenike osmog razreda osnovnih škola u Srbiji počinje danas i traje do 17. juna, a prvog dana osmaci će polagati test iz srpskog, odnosno maternjeg jezika i književnosti, u periodu od 9.00 do 11.00 časova.
Kijev već računa na mogućnost da uskoro izgubi Konstantinovku, Družkovku i Kramatorsk, a posle toga i celu slavjansko-kramatorsku aglomeraciju, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
U Desnjanskom rejonu Kijeva izbio je masovni protest protiv zaposlenih u TCK, nakon što je, prema lokalnim navodima, na ulici pokušana prinudna mobilizacija jednog muškarca.
Oružane snage Ukrajine izvele su masovni napad dronovima na mostove između Krima i Hersonske oblasti, a posle udara oštećen je most kod Čongara i potpuno je obustavljen saobraćaj preko auto-prelaznog punkta „Džankoj“, saopštio je gubernator Vladimir Saldo.
Novi detalji nacrta memoranduma o razumevanju između Irana i Sjedinjenih Američkih Država otkrivaju razmere dogovora koji bi mogao da promeni čitav Bliski istok.
Naslage leda u zamrzivaču predstavljaju čest problem u domaćinstvima jer zauzimaju prostor, otežavaju rad uređaja i mogu povećati potrošnju električne energije. Ipak, uz pomoć biljnih ulja taj proces možete usporiti.
Obilan i masan večernji obrok često može izazvati gorušicu i vraćanje kiseline tokom noći. Umesto da odmah posegnete za različitim preparatima, nekoliko jednostavnih navika može pomoći da tegobe budu znatno blaže.
Jedna anketa sprovedena u Velikoj Britaniji pokazuje da preko 60 odsto vlasnika pasa pokazuje sklonost da otkaže ili ne planira tradicionalni odmor ukoliko im kućni ljubimac ne može ići sa njima.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.