Najposećenija banja u Srbiji, Vrnjačka Banja nudi sve za idealan odmor. Tokom celog leta u ovom mestu organizuju se različiti programi i to za one od 7 meseci pa do 107 godina.
Indijac Santoš Lohar je spavao u radničkom kampu u regiji Bihar kada ga je ujela zmija, nakon čega je ju muškarac uhvatio gvozdenom šipkom i dva puta ujeo.
10.07.2024
14:00
Primetićete da se vaša biljka ne oseća dobro ako:
Listovi menjaju boju
Žuti ili bledi listovi su jasan znak da treba proveriti šta se dešava sa korenima biljke.
Influenserka je otkrila da je micelarna voda njen tajni sastojak kojim održava kosu čistom tokom vrelih letnjih meseci.
10.07.2024
12:00
Ako stagnira
Dajete joj svu potrebnu negu, međutim, vaša biljka jednostavno ne raste
Ima braon korenje
Ovo je najočigledniji znak truljenja
Zemljište je vlažno
Preplavljeno zemljište može izazvati rast gljivica koje se mogu zakačiti za korenje.
Foto: Shuterstock
Trikovi za sprečavanje truljenja
Jednostavan način da sprečite truljenje korena biljaka u saksiji je da se uverite da saksija ima dovoljno drenažnih rupa da zadovolji potrebe biljke za drenažom.
Takođe, prilikom sadnje ostavite dovoljno prostora da biljka diše.
Obavezno pročitajte preporuke koje ste dobili prilikom kupovine biljke, jer nisu sve iste.
Neke biljke zahtevaju češće zalivanje, dok će drugi zahtevati ređe zalivanje.
Ako koristite bilo koji od baštenskih alata, ne zaboravite da ih dezinfikujete, inače biste mogli da prenesete gljivicu sa jedne biljke na drugu.
Briga o biljkama dok ste na odmoru može biti izazov, posebno kada nemate nekoga ko će se pobrinuti za njih dok ste odsutni. Međutim, postoji nekoliko jednostavnih trikova koji vam mogu pomoći da vaše biljke ostanu zdrave i hidrirane čak i kada niste kod kuće.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Najposećenija banja u Srbiji, Vrnjačka Banja nudi sve za idealan odmor. Tokom celog leta u ovom mestu organizuju se različiti programi i to za one od 7 meseci pa do 107 godina.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić boravi u zvaničnoj poseti Ujedinjenim Arapskim Emiratima (UAE) odakle je odgovarao na goruća pitanja za Srbiju, a jedno od njih tiče se i sudbine Naftne industrije Srbije (NIS).
Skoro tri dana od kako je Informer otkrio da je serija "Radio Mileva", koja se emituje na Radio-televiziji Srbije (RTS), postala medijska platforma za prljavu blokadersku propagandu, bila su potrebna čelnicima javnog servisa da se oglase.
Megaskandal dogodio se na tajkunskoj televiziji N1, koja je više puta pokazala da je otvoreno antisrpska, a sada je otišla još dalje u svojoj kampanji širenja mržnje prema Srbima otcepivši Kosovo i Metohiju od naše zemlje.
Predsednik crnogorske Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević izjavio je da su sada na potezu premijer Milojko Spajić i njegova Vlada, te da od ispunjenja zahteva koje su podneli posle sjednice Predsedništva stranke zavisi njihov opstanak u vlasti.
Viši sud u Beogradu izdao je saopštenje povodom teksta objavljenog 12. januara 2026. godine na portalu Nova pod naslovom "Otkrivamo: Viši sud u Beogradu naprasno primio nove sudije, upućeni tvrde da su motiv izbori za Visoki savet sudstva i namicanje glasova sudiji koju protežira režimski lojalista", a koji je, kako se ispostavilo čista laž.
Ministarstvo informisanja i telekomunikacija najoštrije osuđuje svaki vid zloupotrebe javnog medijskog servisa Republike Srbije, kao i svako postupanje koje odstupa od njegove zakonom utvrđene uloge i odgovornosti.
Tokom dosadašnjeg Exatlon takmičenja influenser Jovan Radulović Jodžir imao je svoje uspone, padove i smešne momente, a sve to zabeležila je naša kamera.
U kampu Plavog tima najvećeg sportskog rijalitija Exatlon došlo je do žestokog sukoba između Sanje Kalinović i Nemanje Radovanovića. Rasprava je izbila zbog, naizgled, banalne situacije, ali je brzo prerasla u obračun praćen teškim rečima.
Marko Milovanović, sada već bivši član Crvenog tima rijalitija Exatlon, zamalo je zakasnio na let za povratak u Beograd, pa je bio primoran da pretrči dva kilometra kako bi stigao.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
Nakon ledenog talasa, "debelog" minusa i velike količine snega, već od sutra stiže novi vremenski obrt i merenja i do 12 stepeni u plusu, objavio je Republički hidrometeorološki zavod Srbije (RHMZ).
Mile Todorov zvani Štuka (59) iz Srpske Crnje kao dečak od devet godina zaljubio se na prvi pogled u Crvenu zvezdu. Do danas, kaže, ta ljubav traje istim žarom!
Štab za vanredne situacije opštine Prijepolje ukinuo je vanrednu situaciju na delu teritorije opštine, koja je bila proglašena 5. januara zbog naglog porasta vodostaja reke Lim.
Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv Aleksandra O. (40) zbog sumnje da je 8. avgusta prošle godine na u Zemunu, upotrebom sile prinudio oštećenu na obljubu.
U Ulici Kisačkoj 62a, u Novom Sadu, sinoć je došlo do pokušaja razbojništva, kada je nepoznati muškarac, sa fantomkom na glavi, napao mladića koji se kretao ka ulazu u zgradu.
Dušana P. (16) koji je na Zvezdari pucao na babu i dedu, a potom sebe ubio su baba po ocu S.P. (66), stric A.B. (41) i deda po ocu Z.P. (67) prijavili policiji u decembru 2025.godine zbog nasilnog ponašanja, međutim, njega je tada otac Jovan P. (42) skrivao.
Američki predsednik Donald Tramp oglasio se večeras povodom protesta u Iranu, poručivši demonstrantima da nastave sa protestima i navodeći da je „pomoć na putu“, bez preciziranja na šta se ta poruka odnosi.
Nijedna zemlja, uključujući Sjedinjene Američke Države, nema sistem koji može da presretne udarne blokove raketnog sistema „orešnik“, izjavio je šef ruskog Biroa za vojno-političku analizu Aleksandar Mihajlov.
Iranski ministar spoljnih poslova Abas Aragči pozvao je nemačku vladu da se "bar malo postidi" nakon što je nemački kancelar Fridrih Merc izjavio da bi iranski režim mogao da se suoči sa svojim "poslednjim danima i nedeljama".
Glumica Milica Milša Isaković godinama je gradila karijeru i ostavila veliki trag, ali je malo poznato da je ćerka nagtađivanog književnika Antonija Isakovića.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar