Naučnik Nikola Tesla svoj privatni život je tokom života skrivao od javnosti, nikada se nije ženio, niti imao dece, ali u familiji postoje i danas njegovi potomci koji nose gene ovog velikog čoveka.
Tokom devedesetih i početkom dvehiljaditih, Slađana Tesla bila je jedna od vodećih figura srpskog modelinga. U ovom turbulentnom periodu, mnoge lepe Srpkinje uspele su da izgrade uspešne karijere u inostranstvu. Među najistaknutijima su bile Anđelija Vujović, Ivana Stanković, Tamara Paunović i Slađana Tesla. Slađanu su od samog početka njene karijere odlikovale prirodna lepota, šarm i harizma, što joj je omogućilo saradnju sa renomiranim modnim kućama kao što su Vivijen Vestvud i Valentino.
Nakon uspešne karijere modela, Slađana je prešla u svet modnog koreografisanja, kastinga i produkcije, ali se povremeno vraćala modelingu. Tako je nedavno postala zaštitno lice italijanskog brenda nakita Sefora Farinači, a njeno lice krasilo je "pola Rima".
Zanimljivo je da je njeno prezime, Tesla, privuklo posebnu pažnju zbog veze sa jednim od najpoznatijih naučnika u istoriji, Nikolom Teslom, koji nikada nije imao porodicu, ali je dalji deda-stric manekenki. Slađana je ponosna na svoje prezime i često ističe da veruje da deli sličnosti sa svojim čuvenim pretkom.
Foto: Foto: Profimedia
Nikola Tesla
- Mnogi mi kažu da na Nikolu imam karakterne crte lica koščato lice, nepravilan profil, prodoran pogled. Visoka sam i nisam krupne građe. S druge strane, od dede se razlikujem po interesovanjima. Oduvek sam bila društvenjak. Odlično su mi išli strani jezici, a zanimala me je i istorija umetnosti. Međutim, pre nekoliko godina počela sam da se interesujem za metafiziku i tada sam pomislila: "Evo ga Tesla u meni!" On se, kao i ja sada, tokom života bavio onim duhovnim u čoveku. Smatram da je, isto kao i ja, verovao da ljudi nisu ni svesni svoje snage i šta su sve sposobni da urade. Važno je da razmišljamo pozitivno jer svi smo mi magneti koji privlače svoju stvarnost - istakla je ona jednom prilikom za Hello.
Nikola Tesla, jedan od najvećih srpskih naučnika, čiji su pronalasci promenili svet, jednom prilikom je dao svoje specifično predviđanje kako će Zemlja izgledati u budućnosti.
Nikola Tesla, jedan od najpoznatijih pronalazača i vizionara 20. veka, bio je poznat po svojoj asketskoj ishrani, koja se zasnivala uglavnom na biljnoj hrani, a za jednu voćku je verovao da pomaže radu mozga.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Nikola Tesla, jedan od najvećih srpskih naučnika, čiji su pronalasci promenili svet, jednom prilikom je dao svoje specifično predviđanje kako će Zemlja izgledati u budućnosti.
Ruska avijacija uništila je privremene punktove ukrajinskih snaga i centre za kontrolu bespilotnih letelica u Dnjepropetrovskoj i Hersonskoj oblasti, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
Miloš Parandilović, poslanik u Narodnoj skupštini Republike Srbije i čelnik stranke Novo lice Srbije, napio se k'o letva na jednoj svadbi u Priboju, pa u tako vidno alkoholisanom stanju seo u automobil i odvezao se, saznaje Informer.
Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
Nakon gotovo svakog masovnog zločina istražitelji pokušavaju da pronađu odgovor na isto pitanje - da li je tragedija mogla da bude sprečena? U mnogim slučajevima odgovor su pronašli među papirima, beleškama i zapisima koje su počinioci ostavili iza sebe.
Trebinjski frizer Dražen Milović, osumnjičen je kao deo narko-ekipe okupljene oko Vukašina Vojinovića i jednog od vođa takozvanog "Grand klana" Aleksandra Mijajlovića.
U jednoj od prodavnica mobilne telefonije u centru Užica danas je izbio požar. Brzom i efikasnom reakcijom užičkih vatrogasaca, vatrena stihija je uspešno lokalizovana i sprečeno je njeno širenje na okolne objekte.
Šest osoba ranjeno je u nedelju uveče u napadu nožem na njujorškoj stanici "Pen stejšn", a vlasti su saopštile da je osumnjičeni priveden uoči sportskog spektakla kome će prisustvovati i predsednik SAD Donald Tramp.
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je danas da je upozorio izraelskog premijera Bendžamina Netanjahua da bi se Izrael mogao naći sam protiv Irana, ako dodatno eskalira sukob.
Lider nemačke stranke Levica Jan van Aken predložio je bivšu kancelarku Angelu Merkel kao mogućeg posrednika Evropske unije u pregovorima između Rusije i Ukrajine, preneo je danas Špigl.
Iranski Nacionalni savet bezbednosti upozorio je Sjedinjene Američke Države i Izrael da ne naprave još jednu grešku, jer će u suprotnom region za njih postati "pakao", preneo je Skaj njuz.
TS Media, multimedijalni segment Telekoma Srbija, u saradnji sa Sava Centrom, od 12. do 14. juna, organizuje besplatne večernje projekcije remasterizovanih domaćih filmskih klasika na krovu Sava Centra.
Srpska srednjovekovna tradicija puna je običaja koji bi u savremenom svetu bili potpuno neprihvatljivi, a mnogi od tih običaja prikazani su u našim fimovima i serijama.
Radoš Bajić dobitnik je nagrade "Zlatni vitez" na Međunarodnom filmskom festivalu u Sevastopolju za najbolju glavnu mušku ulogu u filmu "Čuvar ikone Svetog Đorđa".
Glumac Pavle Mensur je pravi vragolan! Nakon vesti da je u vezi sa 11 godina starijom koleginicom Jelisavetom Orašanin, isplivala je prepiska sa pevačicom Teodorom Džehverović.
Ćerka Sinana Sakića Đulkica Sakić, nedavno je posetila Loznicu, a prizor porodične kuće na koju je njen brat Rašid bacio bombu izazvao je lavinu emocija.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.