Kulinarski trik sa dodavanjem šećera u džigericu sigurno vam deluje čudno, ali vredi ga isprobati jer čini neponovljiv ukus koji će vas oduševiti.
Dodavanje šećera u džigericu može da se čini kao nešto što će da pokvari ukus i kompletno jelo. Međutim, ukoliko ga pravilno koristite, šećer će da popravi ukus i da je učini sočnijom.
Veoma je jednostavno pre nego što stavite džigericu u tiganj, potrebno je da je posipate sa malom količinom šećera.
Foto: Shutterstock
Prvo, džigerica će postati mekana. Neće se stvrdnuti, a gurmani će da se oduševe. A ako volite da je jedete, isprobajte i ovaj način pripreme, biće mekana i sočna ako ostavite da se marinira u kiseloj vodi.
Drugo, ukus jela će se poboljšati. Često se dešava da je džigerica gorka. Kristal šećer uklanja ovu gorčinu i pomaže da prijatne arome dođu do izražaja.
Ova jelo kombinuje svežinu paradajza sa bogatim ukusom džigerice, a uz dodatak začina i pirinča stvara savršenu harmoniju ukusa. Evo kako da pripremite ovaj ukusan obrok...
Stroganov, popularno rusko jelo sačinjeno dinstanih komada junetine u sosu od šampinjona i pavlake, možete pripremiti i sa džigericom i tako svojoj kuhinji dodati još jedan recept...
Fino meso u ukusnom saftu koje se lako i brzo priprema je sve što nam je potrebno kada s napornog posla dođemo kući. Juneća džigerica sa pire krompirom je jedan od takvih recepata... Uživajte!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ova jelo kombinuje svežinu paradajza sa bogatim ukusom džigerice, a uz dodatak začina i pirinča stvara savršenu harmoniju ukusa. Evo kako da pripremite ovaj ukusan obrok...
Suzana Vasiljević, medijska savetnica predsednika Srbije Aleksandra Vučića, priznala je da je zaplakala kada je šef države od kineskog lidera Si Đinpinga dobio orden.
Skupština Crne Gore usvojila je u ponedeljak izmene Zakona o statusu potomaka dinastije Petrović Njegoš, pri čemu je u zakonskom tekstu ostala formulacija koja pripajanje Crne Gore Srbiji 1918. godine opisuje kao "aneksiju" Crne Gore od strane Srbije.
Predsednik Opštine Pljevlja Dario Vraneš objavio je na svom Instagram profilu zapisnik iz kojeg se vidi da je policiji dao izjavu zbog toga što je, kako tvrdi, uz gusle pevao srpske pesme ispred manastira Sveta trojica u Pljevljima prije par dana nakon tradicionalnog narodnog sabora povodom slave hrama.
Dok vernici danima u miru i dostojanstvo stoje ispred Hrama Svetog Save, sramni napadi i otvoreno nepoštovanje prema Srpskoj pravoslavnoj crkvi, njenim vernicima i samom patrijarhu dostižu vrhunac.
U roditeljskim grupama i na forumima poslednjih dana širi se upozorenje da je u predškolskim ustanovama aktuelan BRNU virus, a prvi simptomi podsećaju na prehladu.
U vremenu kada se brzo živi, a još brže odustaje, iz čačanskog sela Katrga stiže priča koja vraća veru u zajedništvo, poštovanje i trajne vrednosti. Bračni par Trnavac već punih 66 godina deli dobro i loše, radost i brige, a recept za dug i srećan brak, kažu, nije komplikovan.
U više osnovnih i srednjih škola na teritoriji južnobačkog okruga, putem mejla, stigle su dojave o bombama. Takođe, dojave su stigle i u beogradske škole.
Reka srpskih autobusa jutros je začepila Evzoni na ulazu u Grčku iz Severne Makedonije zbog agencijskih tura, dok automobili prolaze za rekordna dva minuta.
Jutros u Beogradu je došlo do svirepog ubistva, kada je Uroš G. (26) sekirom presudio očuhu svog oca, Svetozaru P. (92). Policija je završila uviđaj a telo nesrećnog muškarca poslato je na obdukciju.
U velikoj akciji koju je juče Uprava policije sprovela na području Kotora i Tivta, izvršen je pretres više desetina objekata za koje se sumnja da ih koriste pripadnici "kavačkog" klana, među kojima su vila i stambena zgrada odbeglog vođe klana Radoja Zvicera i članova njegove porodice.
Dok policija i forenzičari vrše uviđaj stravičnog ubistva iza stare zgrade BIP-a, gde je mladić (26) sekirom u krevetu ubio očuha svog oca, isplivao je novi materijalni dokaz koji bi mogao da reši misteriju ovog zločina.
Nakon jutarnjeg horora iza stare zgrade BIP-a u Beogradu, gde je mladić (26) sekirom zverski ubio starijeg muškarca (92), isplivali su novi, jezivi detalji porodične tragedije.
Vojni sekretar izraelskog premijera Benjamina Netanjahua general Roman Gofman zvanično je danas preuzeo dužnost direktora izraelske spoljne obaveštajne službe Mosad.
Ministar spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov izjavio je danas da Rusija izražava snažnu solidarnost i podršku Kubi usred, kako navodi, neviđenog spoljnog pritiska sa kojim se suočava kubanski narod.
Influenserka Zorana Jovanović Zorannah otkrila je kako joj se na njen rođendan majka javila dva puta u vidu poruka koje je dobila od njenih najboljih drugarica.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar