DA VAM ŽENA PREDE KAO MACA! 10 zapovesti za muškarce!
Pružite joj male stvari! Izmasirajte joj leđa i stopala, pripremite joj toplu kupku i ponekad je samo „ostavite na miru“...
20.02.2022
16:06
Lajfstajl
Ljubav kao jedno od najsnažnijih osećanja oduvek je pokretalo ljude i oblikovalo njihove živote. Vodeći se njime, činimo brojne stvari za koje možda nismo ni bili svesni da smo sposobni. Kroz istoriju zbog ljubavi su se vodili ratovi, stradalo se, ali i stvarala su se najlepša umetnička dela i činili postupci za koje je potrebna maltene nadljudska snaga. Zato i ne čudi što je ljubav bila večna inspiracija piscima, pesnicima, scenaristima filmova.
Ljubavni romani oduvek su bili popularno štivo. Njih su čitale žene svih društvenih slojeva, doduše, ni muškarci im nisu odoleli mada oni to mnogo teže priznaju. Popularnost pojedinih ljubavnih romana ne jenjava ni decenijama nakon što su napisani, te su kasnije pretočeni u filmska ostvarenja koja su imala odličan odjek kod publike. Iako svako vreme nosi svoje, pojedini romani ostavili su velikog traga do današnjeg dana, a neki od njih su uvršteni i u školske lektire. Ukoliko ih do sada još niste pročitali, udobno se smestite u tišini svog doma i prepustite se emocijama koje će vas sigurno obuzeti...
Roman "Orkanski visovi" objavljen je davne 1848. godine, a napisala ga je engleska književnica Emili Bronte. Priča o Hitklifu, detetu nepoznatih roditelja i zagonetnog porekla, te njegovoj tragičnoj ljubavi sa Ketrin Ernšo, postala je i jedna od najslavnijih ljubavnih priča. Kada je roman prvi put objavljen, naišao je na nerazumevanje. Viktorijanski kritičari su bili šokirani brutalnošću priče, tvrdeći da čak nije preporučljiv za dame. Ono što je čitaoce osvojilo kod ovog romana je to što su likovi predstavljeni veoma realno, sa svim svojim negativnim osobinama bez romansiranja karaktera. Ketrin je svojeglava, ohola i sebična, a Hitklif je osvetoljubiv, proračunat i brutalan. Istovremeno je i glavni negativac priče, koja se velikim delom bavi njegovom nemilosrdnom, dve decenije dugom osvetom, kako ljudima koje krivi za nesrećnu mladost i gubitak Ketrin, tako i njihovoj deci. Sama Ketrin je jedina osoba u potpunosti svesna kakav je Hitklif, a ipak ga voli. Ljubav Ketrin i Hitklifa je često sebična i razorna. Snaga ljubavi i onoga što ostane posle nje tema je koja čitaoce drži u neizvesnosti tokom celog romana.
Roman "Prohujalo s vihorom" objavljen je 1936. godine i jedan je od najprodavanijih romana svih vremena. Svetski poznat roman o ljubavi i ratu dešava se tokom američkog građanskog rata. Glavna junakinja Skarlet O'Hara bori se svim snagama da spasi zemlju i nasledstvo. Rastrzana je između nemoguće ljubavi prema dva muškarca. Roman je osvojio Pulicerovu nagradu 1937. godine, pa zato i ne čudi što se smatra jednom od najpopularnijih knjiga koje su ikada napisane. Ovaj roman dobio je i svoju filmsku verziju 1939. godine.
Roman "Ana Karenjina" objavljen je davne 1873. godine. Do današnjeg dana njegova popularnost ne jenjava. Odavno je deo školskih lektira, te ako ste tada propustili da ga pročitate, sada je pravo vreme da to učinite. Roman opisuje tadašnju situaciju ruskog društva, kao i sve posledice koje ima na ljubav Ane Karenjine i oficira Vronskog. Njihova ljubav izaziva burne reakcije društva, a nesrećnu Anu odvodi u smrt.
Spisateljica Džejn Ostin predstavila je priču o Elizabet Benet, devojci britkog jezika i oštrog uma, koja mora da se uda za bogatog muža kako bi obezbedila egzistenciju porodici. Gospodin Darsi je arogantan i imućan. Elizabet se kroz suočavanje sa njim upušta u različita razmišljanja o porodici, tradiciji i životu. S vremenom uspeva da razbije njegovu ljušturu i spozna snažna osećanja koja je on skrivao duboko u sebi. Elizabet nikada nije želela da pristaje na kompromise ni brak bez ljubavi i poštovanja. Sve vreme gospodina Darsija stavlja na test, navodeći ga da joj dokaže da je dostojan nje i njenih emocija.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Novinar "Frankfurtskih Vesti" Zoran Vicelarević napadnut je večeras na tribini "Proglasa" u tom gradu i to samo zato što je postavio pitanje koje se okupljenima nije svidelo.
07.06.2026
21:01
Marketinški stručnjak Nebojša Krstić oglasio se na svom nalogu na mreži Iks, gde je komentarisao napad na novinara Frankfurtskih Vesti - Zorana Vicelarevića.
07.06.2026
22:35
Član Predsedništva Srpske liste (SL) Igor Simić oglasio se povodom izbora na KiM i saopštio preliminarne rezultate.
07.06.2026
22:14
Novinar "Vesti" Zoran Vicelarević napadnut je večeras na "Proglasovoj" tribini u Frankfurtu, a ovo divljanje osudili su čak i blokaderi koji su nekada podržavali taj pokret.
07.06.2026
22:07
Predsednica Narodne skupštine Srbije reagovala je napad na novinara na blokaderskom skupu u Frankfurtu.
07.06.2026
21:20
Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.
07.06.2026
11:11
Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" večeras od 20h, jer vam donosimo zanimljive informacije.
06.06.2026
10:55
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
05.06.2026
16:31
U današnjoj emisiji "Da se ne lažemo" autor i voditelj emisije Novica Popović ugostiće Vladiku topličkog Petra.
05.06.2026
14:01
Spektakularni prizori iz Amerike! Tradicionalni "SerbFest" okupio hiljade naših ljudi, a slika sa Nacionalnog mola u glavnom gradu SAD obišla je planetu.
07.06.2026
18:21
Nakon što je Pojas Bogorodice vraćen na Atos, Srbiju je rasplakala Sanja, čija je ćerka, za čiji se život nekada molila, prošetala do svetinje.
07.06.2026
16:45
Čačanka Mina Danilović spojila je vazduhoplovstvo i autoindustriju. Ruši sve predrasude, a luksuzne četvorotočkaše pretvara u čistu perfekciju!
07.06.2026
22:31
Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ) izdao je najnovije saopštenje o vremenskim prilikama u našoj zemlji do kraja današnjeg dana.
07.06.2026
21:30
Postoji zabluda da je patrijarh Pavle predložio da se Petrovski post ukine, ali istina je da je predložio da isti traje samo sedam dana.
07.06.2026
21:00
Građevinski radnik se bori za život nakon što je danas oko 17 sati teško povređen na gradilištu u Novom Beogradu.
07.06.2026
22:38
Prošlo je 29 godina otkako je na Senjaku 7. juna 1997. godine ubijen Milan Roganović Rogo, visokopozicionirani član "klana Amerika".
07.06.2026
21:00
U pucnjavi koja se danas dogodila na na području Spomen-parka Vraca u Sarajevu jedan od ranjenih je Amel B, saznaje Avaz.
07.06.2026
20:45
Više od tri godine nakon masakra u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar", jedno pitanje i dalje ne prestaje da zanima javnost - šta će biti sa Kostom K. kada napuni 18 godina, i da li će jednog dana napustiti ustanovu u kojoj se nalazi?
07.06.2026
20:00
Mafijaški obračun je pozadina pucnjave koja se dogodila danas u Sarajevu i tom prilikom ranjena su trojica muškaraca, prenose sarajevski mediji.
07.06.2026
19:32
Operativni štab iranskih oružanih snaga Hatam al Anbija saopštio je danas, nakon lansiranja raketa na Izrael, da Izrael mora da zaustavi napade na Liban ili će se suočiti sa "daljim razornim udarcima".
07.06.2026
22:18
Ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov izjavio je da je potpuno vraćanje prava ruskog govornog područja u Ukrajini jedan od ključnih uslova za postizanje dugoročnog rešenja rata.
07.06.2026
22:00
U Jermeniji je završeno glasanje na izborima za Narodnu skupštinu. Rezultati izbora direktno će pokazati da li zemlja izlazi iz ruske sfere uticaja i postaje kandidat za članstvo u EU, ili se vraća pod kontrolu Moskve. Pojačane policijske snage raspoređene su u centar Jerevana nakon zatvaranja biračkih mesta, pišu mediji.
07.06.2026
21:20
Helikopter francuske Nacionalne žandarmerije, koji je bio na operativnoj misiji, srušio se danas u popodnevnim satima u regionu Loare, izjavio je izvor blizak istrazi.
07.06.2026
20:35
Britanski glumac Entoni Hed preminuo je u 72. godine nakon teške bolesti.
06.06.2026
13:32
Američki glumac Džejms Hendi poznat po ulogama u filmovima Top Gan: Maverik i Džumandži, izboden je na smrt u vlastitom domu u Los Anđelesu, saopštila je policija.
05.06.2026
15:36
Pozorište lutaka "Pinokio" sa ponosom najavljuje premijeru predstave "Luna Luna Park", u režiji Fabricija Montekija, koja će se održati u subotu 6.juna u 19:00 časova.
04.06.2026
11:51
Slaviša Čurović bio je protiv referenduma 2006. godine i odvajanja Crne Gore, a njegov stav nije podržala produkcijska kuća, te je zadala kukavički udarac!
03.06.2026
10:41
Zvezda serije „Tvin Piks" Ovejn Ris Dejvis preminuo je iznenada.
02.06.2026
19:45
Tajna veza glumice Jelisavete Orašanin i njenog kolege Pavla Mensura traje najmanje dva meseca.
07.06.2026
22:42
Pevač Haris Džinović oštro je reagovao na pitanje voditeljke Bojane Lazić o patnji zbog propale ljubavi.
07.06.2026
22:11
Od ludačkih ubrzanja na auto-putu do punjenja novinskih stubaca zbog divljanja za volanom, ovo je spisak najvećih "gasera" na srpskoj estradi.
07.06.2026
21:43
Dok mnoge javne ličnosti venčanje pretvaraju u spektakl sa stotinama zvanica, ovi poznati parovi najvažniji dan u životu proveli su krugu najbližih.
07.06.2026
20:36
MMA borac Marko Bojković oglasio se nakon navoda da je njegov brat udario ćerku muzičara Dejana Petrovića i za medije poručio da ne zna ništa o tome.
07.06.2026
19:31
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar