Čudno ponašanje i tragična smrt jedne od najpoznatiji voditeljki pre više od 40 godina potresla je ceo svet.
Naime, voditeljka emisije "NBC News" Džesika Savič, 3. oktobra 1983. godine, izazvala je sumnje da je tokom vođenja programa bila pod dejstvom kokaina što je mnoge zgranulo jer je bila četvorostruka dobitnica Emi nagrade.
Tog kritičnog dana, Džesika je tokom izveštavanja o predsedniku Ronaldu Reganu i zakonima o pištolju nepovezano govorila i pevušila svaku reč koju je izgovorila. Kasnije tokom vesti njen govor se unormalio, a voditeljka je za svoj "incident" krivila kvar na telepromteru. Podršku joj je pružio i njen tadašnji agent koji je svojevremeno izjavio da je moguće da je Džesika ošamućena od lekova protiv bolova koje je uzimala zbog operacije na kojoj je tada bila.
Međutim, glasine o zlupotrebi droge nisu stale ni posle niza opravdanja. Samo godinu dana nakon što je proglašena najseksipilnijom američkom voditeljkom, biografkinja Glenda Bler tvrdila je da će ovaj incident okončati Džesikinu karijeru.
- Rekla sam - Morate nešto da uradite, ova žena je u nevolji, na šta mi je potpredsednik NBC rekao da se plaši da uradi bilo šta jer se plaši da će Džesika podići ruku na sebe - rekla je tada Linda Elerbi, dopisnica za NBC.
Foto: Wikipedia/Printscreen
Smrt je došla brže nego što je iko očekivao
Svega 20 dana kasnije Džesika je doživela saobraćajnu nesreću pa je zajedno sa svojim ljubavnikom i potpredsednikom "Njujork Posta" Martinom Fišbejnom, koji je vozio auto, sletela sa puta i udavila se.
Iako je sve izgledalo kao nesrećan slučaj, mediji su prenosili da je Džesika navodno ubijena zbog istraživanja slučaja oko italijanskog bankarskog skandala.
Voditeljka i Fišbejn bili su tek dve nedelje u vezi kada su oboje tragično skončali. Tog dana vraćali su se sa večere iz restorana Čez Odert u Nju Houpu u Pensilvaniji. Navodno, nakon što su krenuli iz restorana i seli u auto, vozili su se preko zemljanog i šljunkovitog puta, kada su Fišbejnu promakla dva znaka upozorenja zbog čega je pogrešno skrenuo i upao u kanal Delaver na čije se dno dočekao na krovu.
Nakon uviđaja pojavili su se tragovi da je par pokušao da razvali vrata vozila koje je tonulo, ali iako su uspeli da razbiju zadnji prozor, nisu uspeli da se spasu. Obdukcija je pokazala da su oboje preminuli od posledica davljenja, kao i da u njihovim telima nisu pronađeni nikakavi tragovi ni droge ni alkohola.
- Padala je kiša, vreme je bilo loše. Vidljivost je bila vrlo loša - izjavio je tada Volter Everet, šef policije Nju Houpa.
Sumnju da Džesika nije stradala pukom slučajnošću već da je ubijena izrazio je i njujorški privatni istražitelj Vilijam Kalahan koji je tvrdio da je Džesika bila pikirana jer je istraživala smrt italijanskog bankara Roberta Kalvija koji je je ubijen jer je njegova banka ostala dužna 250 miliona dolara, što se naknadno saznalo.
Foto: Wikipedia/Printscreen
Čudna životna dešavanja
Pet godina nakon Džesikine smrti, 1988. godine, spisateljica biografija Gvenda Blen napisala je knjigu o životu slavne voditeljke pod nazivom "Almost Golden", a u kojoj kaže da je Džesika očajnički želela da postane slavna.
O Džesikinom životu objavljena je još jedna knjiga "Zlatna devojka" autorke Alane Neš koja je istakla da je voditeljka, navodno, godišnje trošila oko 315 hiljada dolara na kokain.
- U to vreme je bila toliko paranoična da ponekad nije htela da ide na posao. Ali to je bio neko ko je imao više od problema s drogom. Imala je ozbiljan poremećaj ličnosti. Neposredno pre smrti bila je u užasnom fizičkom stanju. Imala je malu težinu, kosa i nokti su joj bili raščupani, imala je čireve od lekova i ruke su joj se tresle - napisala je Alana.
Džesika Savič rođena je 1947. godine u Vilmingtonu, Delaver, a ljubav ka novinarstvu stekla je zbog svog oca sa kojim je uživala da gleda vesti.
Njen prvi posao u novinarstvu dobila je kao srednjoškolka kada je radila kao spikerka i di-džej pod imenom "honeybee" na radio stanici "Wond" u Plezantviluu, u Nju Džerziju.
Na Univerzitetu "Ithaca" u Njujorku diplomirala je 1968. godine, nakon kojeg je promenila mnoge redakcije dok nije stigla na NBC.
Iako je stradala u 36. godini, Džesika se za života dva puta udavala ali u ni u jednom braku nije dobila decu. Od prvog supruga Mela Korna razvela se nakon samo 11 meseci braka, navodno jer je on saznao da ima problem s drogom.
Nedugo zatim Džesika je ponovo stala pred oltar i sudbonosno "da" izgovorila ginekologu Donaldu Pejneu kojeg je, nakon pet meseci braka, pronašla obešenog u njihovoj kući u Vašingtonu.
Godine 1977. dobila je posao na NBC-u kao dopisnica iz Kongresa. Bila je u ovom mediju do svoje smrti, šest godina kasnije.
- Ona je bila jako snalažljiva. Mogla je brzo da razmišlja i postavlja prava pitanja, a imala je i sposobnost koja mnogima nedostaje da zapravo sasluša odgovor. Džesiki nikad ne bi promaklo kad bi neko rekao nešto neočekivano - rekao je njen producent Klif Abromats.
Nažalost, uspešniju novinarsku karijeru nije stigla da doživi.
Sigurno ste barem nekad, a možda ih radite i sad, napravili ove greške prilikom pranja veša. Ovo su najčešće i njih bi, prema rečima stručnjaka, trebalo da ispravite.
Rak grlića materice u ranoj fazi je skoro asimptomatski. Jedina stvar koja može da upozori ženu u ovom periodu je neobičan vodenkast sekret ili onaj sa sukrvicom, kažu onkolozi.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Sigurno ste barem nekad, a možda ih radite i sad, napravili ove greške prilikom pranja veša. Ovo su najčešće i njih bi, prema rečima stručnjaka, trebalo da ispravite.
Gazimestan je i ovog Vidovdana okupio veliki broj Srba koji su došli da obeleže jedan od najvažnijih datuma u srpskoj istoriji, ali je čitav skup protekao uz pojačano prisustvo pripadnika takozvane kosovske policije i iživljavanje naoružane šiptarske bande nad srpskim stanovništvom.
Da se sve zaista vidi na Vidovdan, dokaz je i propali blokaderski skup koji je održan u Kraljevu. Građani su još jednom pokazali da nisu za blokadersku politiku pod palicom rektora Vladana Đokića, koji se takođe pojavio na pomenutom skupu.
Blokaderi predvođeni Petrom Đurićem, pijani i drogirani, zaustavljeni su od strane policije u Kraljevu posle blokaderskog skupa, a u nastavku teksta pogledajte kako je izgledalo privođenje opozicionog lidera.
Siniša Mali, prvi potpredsednik Vlade i ministar finansija prilikom gostovanja u emisiji "Hit Tvit" na TV Pink govorio je važnim temama za građane Srbije.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio je da će Srbija već krajem avgusta započeti prvu fazu proizvodnje humanoidnih robota, odnosno njihovo sklapanje, dok bi naredne faze podrazumevale razvoj takozvanih "data fabrika" i intenzivniju primenu veštačke inteligencije.
Snimci intime, golotinja i fetiši na internetu su roba koja ima široko tržište. Ovaj biznis je razrađen i kod nas, a, verovali ili ne, po dogovoru s "kupcem" može da se zaradi i golicanjem!
Skandal veka dogodio se na svadbi u Čačku, kada je kum jasno u mikrofon izgovorio ime devojke, za koju tvrdi da je bila u aferi sa mladoženjom nakon veridbe.
Prizor sa plaže u grčkom letovalištu Pefkohori izazvao je buru na društvenim mrežama, a ljudi su po automatizmu zaključili da su za isti krivi turisti iz Srbije.
Tradicionalno okupljanje vlasnika i ljubitelja "fića" u Velikom parku u Kragujevcu bila je vožnja kroz istoriju i lepa sećanja poznanika i starih prijatelja koji su se našli ponovo na istom mestu.
Marinko Magda, poznat kao "Subotički Džek Trbosek", već više od tri decenije služi kaznu za zločine koji su šokirali Srbiju i region, a građani i danas sa jezom govore o krvavoj noći iz 1994. godine.
Smrtna kazna predstavlja najradikalniji i najkontroverzniji pravni mehanizam u istoriji čovečanstva, postavljen na tankoj granici između apsolutne pravde i ubistva. Dok je savremeni svet predvođen Evropom krenuo putem ukidanja ove sankcije u ime dostojanstva ljudskog života, globalna slika pravosuđa ostaje podeljena.
Apelacioni sud u Beogradu ukinuo je presudu kojom je Damjan Gvozdenović bio osuđen na 10 godina zatvora za ubistvo Aleksandra Tatalovića u Rakovici 2022. godine i naložio ponovno suđenje uz produženje pritvora.
Jastrebovi unutar NATO proveli su godine gurajući narativ o navodnoj ruskoj pretnji kako bi opravdali masovno ponovno naoružavanje, ali u stvarnosti, evropska namenska industrija doživljava ozbiljnu krizu.
Iran nastavlja sa nesmetanom realizacijom svog ambicioznog kosmičkog programa, sa fokusom na stvaranje složene satelitske mreže, demonstrirajući vojnu i tehnološku otpornost na polju na kom su Sjedinjene Američke Države i Izrael godinama pokušavale da stave veto.
Takozvani "duh Enkoridža", koji se odnosi na nedavne razgovore između Rusije i Sjedinjenih Američkih Država, nije formalizovan u zvaničnim dokumentima niti je bio praćen potpisivanjem bilo kakvih sporazuma, izjavio je ruski predsednik Vladimir Putin.
Glumac Tihomir Arsić preminuo je 7. decembra 2020. godine. Tokom svoje dugogodišnje karijere bio je jedan od miljenika "sedme sile" jer je medijima rado izlazio u susret i davao intervjue.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.