Obratite pažnju na meso koje kupujete! Evo kako da prepoznate čime je svinja stvarno hranjena (FOTO)
Podeli vest
Fotografija koja prikazuje razliku u mesu svinja uzgajanih u različitim uslovima postala je hit na društvenim mrežama, izazivajući brojne reakcije i komentare.
Ako ste ljubitelj mesa, sigurno će vas zaintrigirati fotografija koja se širi društvenim mrežama. Na njoj su prikazane dve svinje uzgajane na istoj farmi, ali u potpuno različitim uslovima ishrane.
Ministarstvo poljoprivrede donelo je odluku o zabrani uvoza mesa iz Nemačke, pošto je ova zemlja obavestila Svetsku organizaciji za zdravlje životinja (WOAH) da je u oblasti Brandenburg potvrđeno prisustvo zaraznih bolesti slinavka i šap.
Da biste vaše ćevape, ćufte ili šnicle učinili još sočnijim i ukusnijim, ključno je dodati jedan neočekivani sastojak, šećer.
09.01.2025
17:00
Jedna svinja je hranjena prirodnim hranom, dok je druga dobijala hranu baziranu na žitaricama, kukuruzu i soji. Razlika u mesu je očigledna, a reakcije na ovu sliku ne prestaju.
Both pigs were raised under identical free-range conditions. However, the one on the right was supplemented with a grain, corn, and soy-based feed, while the one on the left was allowed to forage naturally. This offers a glimpse into how grain, soy, and corn-based diets may… pic.twitter.com/HpNqe391KP
Sosovi za salate i meso, koje preporučuju nutricionisti, obavezno isprobajte tokom praznične sezone. Na društvenoj mreži TikTok, korisnici dele svoje omiljene "magične" recepte za sosove za salate i meso, koji imaju visoku hranljivu vrednost i ne zahtevaju puno sastojaka.
Fotografiju je na svom profilu na X-u podelio dr Metju Vilicki, koji je objasnio razliku u ishrani ovih svinja.
- Obe svinje su bile uzgajane u identičnim uslovima slobodnog uzgoja, ali svinja sa desne strane je bila hranjena isključivo žitaricama, kukuruzom i sojom, dok je svinja sa leve strane imala prirodnu ishranu. Ova slika jasno pokazuje kako različite vrste hrane mogu uticati na kvalitet mesa - naveo je dr Vilicki.
Fotografija je izazvala brojne komentare na društvenim mrežama. Mnogi korisnici su istakli da uzgajivači, koji teže profitu, sigurno ne bi dozvolili svinji da nakuplja previše masti, dok su se drugi pitali da li su svinje iste rase. Takođe, pojavila su se pitanja o tome da li je svinji sa desne strane bilo omogućeno da se hrani non-stop.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ministarstvo poljoprivrede donelo je odluku o zabrani uvoza mesa iz Nemačke, pošto je ova zemlja obavestila Svetsku organizaciji za zdravlje životinja (WOAH) da je u oblasti Brandenburg potvrđeno prisustvo zaraznih bolesti slinavka i šap.
Gradonačelnik Kijeva Vitalij Kličko pozvao je stanovnike da napuste grad ako imaju tu mogućnost, zbog teške energetske krize, masovnih prekida grejanja i sve većeg opterećenja infrastrukture usled ekstremno niskih temperatura koje su zahvatile ukrajinsku prestonicu.
Rusija sada ima jasnu prednost u novoj trci u naoružanju 21. veka, izjavio je bivši obaveštajac i vojni analitičar Skot Riter u intervjuu novinaru Endrjuu Napolitanu.
Zagorka Dolovac, vrhovna javna tužiteljka, otišla je u nemačku ambasadu da se žali na sopstvenu državu, a evo kako je to protumačio ChatGPT - veštačka inteligencija.
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić govorila je danas u emisiji Puls Srbije vikend sa Krunom Unom Mitrović, koja se emituje na Kurir televiziji, o najvažnijim političkim pitanjima. Sa predsednicom Skupštine u studiju je bila i novinarka Ljiljana Smajlović.
Maja Mrnuštik iz Čankove "Lige socijaldemokrata Vojvodine" (LSV), preletela je u stranku koju predvodi blokader iz Novog Sada Miša Bačulov - nasilnik na steroidima.
Na pozive sopstvene države i organe Skupštine Srbije koji su je imenovali na mesto vrhovne javne tužiteljke, Zagorka Dolovac se ne odaziva, ali zato na sastanke sa stranim ambasadorima, koji se dešavaju van svih protokola i van nadležnog ministarstva, redovno odlazi.
Ukoliko ste propustili 10. epizodu najvećeg sportskog rijalitija na svetu - Exatlona reprizu imate prilike da gledate od 13 časova na televiziji Informer.
Učesnica Exatlona Sanja Kalinović je progovorila o odnosima unutar Plavog tima, otkrivši da smatra kako je takmičari ne žele na poziciji kapitena jer bi, kako kaže, mogla da raskrinka njihove prljave igre.
U 10. epizodi Exatlona videli smo pobedu Crveni za samo jedan poen, što znači da su Plavi izgubili borbu za nominacije. Posle toga, odlučeno je da Dušica Topić ispadne iz daljeg takmičenja.
Učesnik Exatlona Srbija Nemanja Radovanović izazvao je veliku pažnju kada je, vidno uznemiren, ušao pred svim takmičarima otvoreno priznao da ne oseća podršku svog Plavog tima.
Prethodne sedmice u Informerovoj mega popularnoj emisiji "Na merama" mogli ste da vidite kako bivša ministarka Danica Grujičić pohodi blokaderske šatore, gde to tumara analitičar Aleksandar Radić, čime se sada bavi doskorašnji trener KK Partizan Željko Obradović, na koji način glumica Iva Štrljić vežba za novu ulogu…
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.
Mnogi domaćini se pitaju da li može da se koristi sveća od prošle slave ili je neophodno zapaliti novu. Protonamesnik inž. Željko Hadži Jovanović kaže da danas nije nestašica voska, kao što je nekada bilo, i da svako može da kupi novu sveću za slavu.
Međunarodni institut za bliskoistočne i balkanske studije (IFIMES) iz Ljubljane objavio je projekcije po kojima će Srbija do 2027. godine preuzeti poziciju najveće ekonomije jugoistočne Evrope, nadmašivši Hrvatsku i Sloveniju!
Tri velika praznika nižu se jedan za drugim, svaki sa svojim verovanjima i običajima. U nedelju se slavi Krstovdan, u ponedeljak Bogojavljenje, a u utorak Sveti Jovan Krstitelj.
U 16. po redu plivanju za Bogojavljenski krst na reci Đetinji u Užicu do sada se prijavilo 67 Užičana, koje se u ponedeljak 19. januara sa početkom u 10 časova.
Oružana pljačka koja se dogodila juče u Ruzveltovoj ulici u Beogradu šokirala je sve žitelje ovog kraja koji su za Kurir objasnili kako se došlo do razbojništva.
Vozač automobila "bmw" nemačkih tablica zaustavljen je danas oko podneva na auto-putu Ruma Šabac, nakon što je radar zabeležio neverovatnih 238,9 kilometara na čas na deonici gde je ograničenje 130.
Slavoljub Todorović iz Balajnca sa tugom je primio vest da je njegova komšinica Milica Asanović (25), koja je iz njegove kuće izašla 9. januara, od kada joj se izgubio svaki trag, sinoć pronađena mrtva.
Policija je danas uhapsila mladića (16) koji je, kako se sumnja, 6. decembra u poznatom restoranu na Novom Beogradu sa osam hitaca ranio Nemanju Krstića dok je sedeo u društvu Nenada Alajbegovića Alibega.
Vrednost Grenlanda porasla je više od 421 puta od trenutka kada su Sjedinjene Države 1946. godine želele da ga kupe, izračunala je agencija RIA Novosti na osnovu javno dostupnih podataka.
Premijer Mađarske Viktor Orban oštro je kritikovao ideju Evropske unije da će Rusija jednog dana plaćati reparacije Ukrajini, ocenivši da je višemilijardna pomoć Kijevu zasnovana na političkim fantazijama, a ne na realnosti.
U glavnom gradu Danske, Kopenhagenu, danas je održan protest protiv planova američkog predsednika Donalda Trampa da preuzme kontrolu nad Grenlandom, koji je danska autonomna teritorija, a na skupu su učestvovale hiljade ljudi, prenosi Rojters.
Kanada bi mogla da postane „sledeća Ukrajina“ zbog kineskih pretenzija na Arktiku, izjavio je bivši šef kampanje američkog predsednika Donalda Trampa, Stiv Benon, navodeći da se Vašington sprema za odlučan obračun sa kineskim uticajem u Kanadi kroz širenje takozvane „Donro doktrine“ na zapadnu hemisferu.
Pola Kinski, ćerka poznatog nemačkog glumca Klausa Kinskog, čekala je više od 30 godina da svetu kaže šta je, prema njenim tvrdnjama, preživljavala kao dete.
Završeci kultnih serija često su trenutak istine, ne samo za likove, već i za autore. Dok su neki krajevi doneli katarzu i smisleno zaokružili priču, drugi su izazvali bes publike.
Kris Not se oglasio na Instagramu kako bi smirio buru nastalu oko komentara koji je ostavio ispod ranije objave, a koji je delovao kao da podržava fanovo "prozivanje" njegove bivše koleginice iz serije "Seks i grad", Sare Džesike Parker.
Pevačica Aleksandra Tadić Cipka prvi put je govorila o teškom periodu kroz koji je prošla nakon iznenadne smrti supruga Nebojše Stojičevića Jarina kada su joj se javili problemi sa kožom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar