OMEKŠAJTE JUNETINU OČAS POSLA! Sve imate u kuhinji!
Često se desi da iako ste kupili najkvalitetniji komad mesa, nakon pripreme ono bude žilavo i teško se žvaće
03.09.2022
23:27
Postupak pečatiranja voskom će pomoći da se sakriju ispucali i izlistani nokti. Ovo je jedna od retkih procedura čiji se efekat može videti odmah.
Nije lako pronaći ovu proceduru u salonima, ali je moguće. Njegova suština leži u upotrebi brusne turpije za nokte, ali možete i bez nje – sve zavisi od stanja noktiju. Nakon kupke za jačanje, obavezno se nanosi poseban vosak, a zatim se kompozicija utrlja u nokat.
Ne preporučujemo da sami pečatirate nokte kod kuće, jer pogrešna tehnika može pogoršati stanje noktiju i naškoditi njihovom zdravlju. Verujte profesionalcima. Postupak traje oko 20 minuta, a rezultat se odmah vidi.
Ako ste kod kuće i hitno vam je potrebno da nokti izgledaju što zdravije, koristite ulja – nanesite ih na nokte i lagano ih utrljajte. Ovo je SOS postupak koji je dostupan skoro svima i to „odmah“. Rezultat takvog postupka je odmah primetan, ali ga treba izvoditi najmanje jednom nedeljno kako bi se poboljšao efekat.
Foto: Shutterstock
Sledeći način maskiranja izlistanih noktiju je parafinska terapija. Ova procedura je prilično popularna u kozmetičkim salonima. Postoji hladan ili vruć parafin.
Tehnologija je prilično jednostavna: topi se poseban vosak za manikir, u njega se umoče vrhovi prstiju, navlače se rukavice i neko vreme samo sedite.
Vrući parafin je pogodniji za upotrebu u salonu, a hladan se može kupiti za kućni oporavak noktiju, jer je pogodniji za korišćenjebez pomoći specijaliste. Preporučujemo da ga primenite preko noći za veću efikasnost.
U bilo kojoj kozmetičkoj prodavnici u odeljenju za manikir lako možete pronaći poseban premaz protiv raslojavanja nokatne ploče. Asortiman je prilično velik, ima i mnogo brendova. Istovremeno, oni obavljaju približno istu funkciju.
Premaz se mora obnavljati svaki dan, naneti u nekoliko slojeva. Efekat će biti primetan odmah, ali ako zaista želite da pomognete svojim noktima, sledite uputstva, jer nanošenjem premaza samo jednom, malo je verovatno da ćete postići dugotrajan efekat.
Napravite kompresu za nokte u roku od 20 minuta. Da biste to uradili, noću nosite kozmetičke/SPA rukavice. Potopite nokte u slanu kupku pre nanošenja obloga. Ova procedura se može izvoditi 2-3 puta nedeljno. Možete koristiti ne samo ulja, već i hranljivu kremu za nokte i ruke. Sledećeg jutra vaše ruke će izgledati mnogo bolje.
Brazilski ili jogurt manikir savršeno maskira listanje noktiju, ali je bolje uraditi ove procedure u kozmetičkom salonu. Vaši nokti su uronjeni u kupku od jogurta, u kojoj se natapaju neko vremena. Nakon toga prelazi se na manikir. Kao rezultat postupka, nokti postaju zdraviji.
Foto: Shutterstock
Za zdrave i lepe nokte u ishranu dodajte sledeće elemente: A, E, B5, PP, C i D i elemente u tragovima- selen, cink, jod, magnezijum, kalcijum, polinezasićene masne kiseline. Svakako – crvena riba, avokado, semenke bundeve i zelenilo su dobra opcija. Takođe je važno piti dovoljno vode.
Sa problemom pucanja i listanja noktiju, može se preporučiti da se uradi analiza na vitamine u telu, a takođe i da se konsultuje sa lekarom, jer je ovaj problem veoma teško prikriti i bolje je sprečiti ga.
BONUS VIDEO:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Fingirani izveštaj o događaju u Račku kojim je rukovodio šef OEBS Vilijam Voker bio je povod za NATO bombardovanje 1999. godine.
15.01.2026
07:10
Blokaderski akademik Dušan Teodorović još jednom je isprozivao Rusiju i Srpsku pravoslavnu crkvu tokom gostovanja na opozicionoj televiziji.
15.01.2026
07:50
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastaće se danas, 15. januara, sa ambasadorom Evropske unije u Srbiji Andreasom fon Bekeratom, saopštila je Služba za saradnju sa medijima predsednika Republike.
15.01.2026
07:25
Zamenik direktora takozvane "kosovske policije" Veton Eljšani izjavio je da će danas početi primena zakona o saobraćaju, koji se odnosi na upravljanje vozilima sa srpskim registarskim oznakama.
15.01.2026
06:55
Goran Marković, blokaderski reditelj, u intervjuu za Radar dao je skandalozne izjave koje su mnogi prepoznali kao otvorenu pretnju Aleksandru Vučiću, predsedniku Srbije.
14.01.2026
21:24
Takmičar Crvenih u najvećem sportskom rijalitiju na svetu, Jovan Radulović Jodžir, sapleo se i povredio nogu. Zbog pada je odmah reagovao lekarski tim.
14.01.2026
21:24
Takmičarka Plavih u Exatlonu Srbija, Sanja Kalinović, iznenadila je sve učesnike fer-plej potezom kada je oba tima zamolila da ne smetaju dok se bore na poligonu.
14.01.2026
23:00
Pravo niotkuda došlo je do svađe između Marka Nikolića i Nemanje Radovanovića. Mesar je potpuno izgubio živce, pa čak i krenuo na saigrača. Srećom, ceo Plavi tim se umešao i sprečio eventualnu tuču.
14.01.2026
21:52
Videli smo poprilično bizarnu situaciju tokom jedne borbe na Exatlonu. Sanja Kalinović iz Plavog tima navijala je za Aleksu Erskog iz Crvenog, pa kada je ovaj pobedio, otrčao je do nje i podigao ju je.
14.01.2026
22:01
Članovi Plavog tima Jovan Ikić i Sanja Kalinović otkrili su da je atmosfera unutar njihovog tima žestoko narušena posle poraza.
14.01.2026
21:04
Danas je za Informer TV u emisiji Rat uživo – Odjeci govorio ekskluzivno ambasador Kube Pavel Orensi Dijaz Ernandes.
11.01.2026
19:15
Večeras, u 18.40, uživo na Informer TV, emisija Rat uživo – Odjeci donosi ekskluzivni razgovor sa ambasadorom Kube Pavelom Orensiom Dijazom Enandesom.
11.01.2026
14:52 >> 15:00
Ne propustite novi epizodu emisije "Na merama"!
10.01.2026
10:48
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
09.01.2026
18:36
Pre nekoliko sati odron kamenja sručio se na Ibarsku magistralu. Srećom, nema povređenih, ali se apeluje na vozače da budu oprezni prilikom vožnje.
15.01.2026
07:25
Zvanični srednji kurs dinara za evro iznosi 117,3323 dinara.
15.01.2026
07:00
Prema izveštaju Republičkog hidrometeorološkog zavoda Srbije, sutra se očekuje hladno jutro uz slab mraz, a kasnije tokom dana mestimično oblačno, uz temperature do 12 stepeni Celzijusove skale.
15.01.2026
06:42
Zbog planiranih radova na mreži, Elektrodistribucija Srbije najavila je isključenje struje.
15.01.2026
06:30
Portret Ane Bolen, druge supruge engleskog kralja Henrija VIII, koji se čuva u Nacionalnoj galeriji portreta od 1882. godine, uopšte ne prikazuje ovu moćnu i uticajnu kraljicu, već njenu ćerku Elizabetu I.
15.01.2026
09:00
Dve saobraćajne nezgode dogodile su se sinoć u Beogradu, a tri osobe su lakše povređene.
15.01.2026
07:21
U poslednjoj deceniji pokušaji kao i izvšena ubistva na grobljima u okršajima kriminalnih klanova otvorila su pitanja o tome kako su pripadnici podzemlja spremni da eliminišu svoje mete bez obzira na mesto i vreme, pa čak i na grobljima, naočigled ljudi koji su došli da oplakuju svoje najmilije.
15.01.2026
06:30
Marija Tot (51) brutalno je ubijena pre tačno 18 godina, u noći dočeka srpske Nove godine, na prozoru svoje kuće u Zagrebačkoj ulici broj 14 u Subotici. Dok su građani slavili uz zvuke petardi i vatrometa, u senci proslave dogodio se zločin za koji su kasnije okrivljeni S. H. i Z. V.
15.01.2026
07:25
Srđan Nedeljković (1995) iz Kragujevca, nestao je 10. decembra, a poslednji put viđen je u Čačku. Danas je saopšteno da je njegovo telo pronađeno.
14.01.2026
21:32
Deo audio poruka za koje tužilaštvo Crne Gore tvrdi da ih je slao vođa "kavačkog" klana Radoje Zvicer, a u kojima se govori o ratu klanova gde navodi da su "škaljarci" započeli sukob, dospeo je u javnost, a radi se o delu dokaznog materijala u sudskim postupcima koji se vodi pred nadležnim Višim sudom u Podgorici.
14.01.2026
21:00
Rat u Ukrajini, 1421. dan.
15.01.2026
08:58
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je da je ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski ključna prepreka postizanju mirovnog sporazuma između Rusije i Ukrajine.
15.01.2026
08:09
Ruske oružane snage sprovode ofanzivne operacije praktično u svim pravcima u zoni Severoistočnog vojnog okruga i beleže stabilan napredak na terenu, izjavio je načelnik Generalštaba Oružanih snaga Rusije Valerij Gerasimov.
15.01.2026
07:46
Francuska je godinama gradila političku i industrijsku retoriku oko pojma „strateške autonomije“, predstavljajući lovački avion Rafal kao simbol potpune nezavisnosti.
15.01.2026
06:20
Film "Saučesnici" premijerno je prikazan sinoć u Cineplexx-u Galerija u Beogradu.
15.01.2026
08:59
Književnik Branko Janjušević preminuo je danas, 14. januara, u Nikšiću u 83. godini.
14.01.2026
20:38
Književnici Ljiljani Habjanović Đurović danas je svečano uručen orden Karađorđeve zvezde prvog stepena, koju joj je dodelio predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
14.01.2026
16:15
Američki glumac Leonardo Dikaprio izazvao je salve smeha među obožavaocima zahvaljujući svojim spontanim i živopisnim reakcijama tokom dodele Zlatnih globusa.
14.01.2026
15:30
Predstava "Kuća" Nebojše Ilića, u režiji Voje Brajovića, otkazana je zbog zdravstvenog stanja glumca Branimira Brstine i neće biti izvedena u sredu, 21. januara, saopštio je danas Zvezdara teatar.
14.01.2026
15:01
Pevačica Aleksandra Mladenović kupila je stan u Egiptu, a sve je na mrežama objavila njena kuma pevačica Vanja Mijatović.
15.01.2026
06:01
Starija ćerka pevača Zdravka Čolića, Una Čolić, objavila je izazovnu fotografiju iz izlaska koja je zapalila internet.
14.01.2026
23:49
Bivša rijaliti učesnica progovorila je o veridbi sa Jovanom Pejićem Pejom i otkrila kako je to veliki korak koji mnogi uzimaju zdravo za gotovo.
14.01.2026
23:08
Pevač Era Ojdanić žestoko je osudio napad blokadera u Čačku na koleginicu Anu Bekutu.
14.01.2026
22:30
Pevačica Ana Nikolić i kompozitor Goran Ratković Rale uhvaćeni su zajedno u tržnom centru, a sudeći po njihovoj bliskosti, ljubavi su dali još jednu šansu.
14.01.2026
21:50
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar