Par kapi ovog ulja preporodiće vam kosu: Čini čuda za oštećenu dlaku - zovu ga "tečno zlato"
Podeli vest
Arganovo ulje je savršen saveznik za oporavak kose posle mora, a još jedan benefit je što je isplativo, jer je dovoljno naneti par kapi.
Arganovo ulje, poznato i kao "tečno zlato", potiče iz Maroka. Danas je postalo jedan od najcenjenijih prirodnih proizvoda, poznato po svojim brojnim benefitima za kožu, kosu i nokte.
Uz ricinusovo i kokosovo ulje, za negu kose izuzetno je popularno i arganovo, koje mnogi nazivaju i tečnim zlatom. U kozmetičkoj industriji prvo je postalo poznato po magičnim efektima koje ima za kožu.
Svakodnevna upotreba ovog ulja usporava starenje, leči ožiljke i osvežava kosu...
10.10.2023
22:00
Arganovo ulje za oporavak kose
Nakon dana provedenih na moru kosa često izgleda suvo, beživotno i oštećeno. Sunce, so iz vetar isušuju vlasi, učini ih lomljivim i sklonom pucanju. U takvim trenucima, arganovo ulje postaje pravi spas za vašu kosu.
Arganovo ulje za kosu je sve što vam je potrebno da vam kosa bude svilenkasta, meka, sjajna i laka za oblikovanje, a boja postojana
10.09.2022
09:49
arganovo ulje
Bogato vitaminom E, antioksidansima i esencijalnim masnim kiselinama, arganovo ulje dubinski hrani i hidrira vlasi, vraćajući im mekoću i sjaj. Njegova lagana tekstura omogućava lako upijanje, bez osećaja masnoće, dok štiti kosu od daljih oštećenja i razdvajanja krajeva.
Kako da ga koristite
Ovo ulje najbolje je naneti posle pranja, kada je kosa još mokra. Osim što će pomoći da se kosa brže osuši i raščešlja, nahraniće je od korena do krajeva i učiniti sjajnom.
Može da se nanese i na potpuno suvu kosu, uvek kada je potrebna dodatna njega. Noć pre pranja, suvu kosu razdvojite u više pramenova i na krajeve pažljivo nanesite ulje. Zbog njegovog specijalnog sastava kosa će ubrzo "oživeti".
Foto: Shutterstock
žena nanosi arganovo ulje na kosu
Još jedan benefit ovog ulja je što je isplativo. Dovoljno je da nanesete par kapi i zbog toga dugo traje. Može se naći u apotekama po ceni od 550 dinara. Mnoge žene su oduševljene efektom, pa ne čudi što je postalo nezaobilazan proizvod u nezi kose.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Uz ricinusovo i kokosovo ulje, za negu kose izuzetno je popularno i arganovo, koje mnogi nazivaju i tečnim zlatom. U kozmetičkoj industriji prvo je postalo poznato po magičnim efektima koje ima za kožu.
Tajkunska televizija N1 oglasila se danas povodom debate između predsednika Srbije Aleksandra Vučića i generalnog sekretara Evropske demokratske partije Sandra Gocija.
Danas je u Višem sudu u Beogradu nastavljeno suđenje optuženima u slučaju "Generalštab", a među njima je i ministar kulture Nikola Selaković, čiji je branilac Vladimir Đukanović nakon postupka u ovoj instituciji izneo šokantna saznanja.
Predsednica Skupštine Ana Brnabić oglasila se na društvenoj mreži "Iks" i obratila se Generalnom sekretaru Evropske demokratske partije (EDP) Sandru Gociju.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je da se mir i stabilnost mogu očuvati isključivo ukoliko država poseduje dovoljnu snagu, naglašavajući da je jačanje bezbednosnog sistema ključni preduslov za očuvanje sigurnosti.
Novi EES sistem kontrole ulaska u Evropsku uniju, koji je zvanično počeo sa dvadesetčetvoročasovnom primenom 10. aprila, pretvorilo je putovanja u pravu agoniju za državljane zemalja izvan EU.
U Beogradu je uspešno rešeno stambeno pitanje za deset izbegličkih porodica, čime je, nakon više od decenije čekanja, okončan jedan od najvećih životnih izazova sa kojima su se one suočavale.
"Fiat 500" kao mali, gradski auto, prethodnih godina pokorio je evropsko tržište, a posebnu popularnost stekao je među ženskim vozačima. Najnovije izmene učinile su ga potpuno električnim, dok spoljašnji izgled gotovo da nije promenjen.
Doktorka Jelena Đenadić, specijalista opšte hirurgije iz Šapca trčaće u subotu na Beogradskom maratonu. Kilometre u polumaratonskoj trci "prodaje" u humanitarne svrhe da bi pomogla šabačkom udruženju obolelih od multiple skleroze.
Pripadnici albanske kriminalne bande osuđeni su na zatvor u Velikoj Britaniji zbog više desetina provala i krađe imovine vredne više od milion funti, ili oko 1,1 miliona evra.
Srbin za kojeg crnogorski mediji pišu da je navodni "škaljarac" Krsto Vujić, izrešetan je juče u Barseloni dok je bio sa suprugom i detetom. I on nije prvi pripadnik "škaljarskog klana" koji je napadnut na ovaj način.
Krsto Vujić, navodni član škaljarskog klana, juče je preživeo atentat na ulicama Barselone, a španski mediji pišu kako rat klanova ponovo bukti na ulicama Španije.
Pobeda u ratu u Ukrajini za ruskog predsednika Vladimira Putina predstavlja "daleki san", ali saveznici moraju da nastave da podržavaju Kijev, izjavio je generalni sekretar NATO Mark Rute.
Američki predsednik Donald Tramp u intervjuu za Foks njuz ponovo je otvorio pitanje Grenlanda, poručivši da bi SAD trebalo da preuzmu kontrolu nad tom teritorijom zbog globalne bezbednosti.
Velika Britanija postigla je dogovor o isporuci 120.000 dronova Ukrajini, u okviru najvećeg paketa vojne pomoći te vrste do sada, prenose britanski mediji.
Ukrajinske zalihe protivvazdušnih raketa "Patriot", proizvedenih u SAD, suočavaju se sa kritičnom nestašicom, izjavio je ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski u intervjuu za nemački ZDF.
Ćerka pevačice Dragane Mirković Manuela Bijelić ime je dobila po Manueli Đurović, koja je sa bratom Nenadom Kostreševićem činila nekada popularni muzički duo Twins.
Nekadašnji učesnik takmičenja "X Factor", Lukijan Ivanović, neko vreme nije bio prisutan na medijskoj sceni, a sada je odlučio da se vrati emotivnom baladom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar