• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Mondo

30.07.2019

20:11

KROMPIR SALATA! Tradicionalni nemački recept!

Recepti

KROMPIR SALATA! Tradicionalni nemački recept!

Podeli vest

Evo šta vam je potrebno za krompir salatu po tradicionalnom nemačkom receptu

Sastojci:

450 grama mladog krompira (iseći na polovine)

Tri tanka parčeta slanine

Manja glavica crvenog luka

Oko 30 mililitara jabukovog sirćeta

Kašika vode

Kašika maslinovog ulja

Pola kašike senfa

Pola kašičice šećera

Malo soli i bibera

Dva praziluka

(VIDEO) KO JE GLADAN? Pita sa tikvicama i sirom od gotovih kora

Priprema:

U šerpu najpre stavite krompir, nalijte vodu i dodajte malo soli, pa ga kuvajte oko 15-20 minuta ili dok ne bude mekan. Ocedite krompir i ostavite da se ohladi, pre nego što ga premestite u posudu u kojoj ćete praviti salatu.

U tiganju na srednjoj vatri propržite slaninu dok ne postane krckava. Sačuvajte oko dve kašike masti koja se ocedi u tiganju, a slaninu prebacite na ubrus da se ocedi.

U tiganju propržite crveni luk dok ne omekša, oko tri minuta. Dodajte jabukovo sirće, vodu, maslinovo ulje, senf i šećer. Kada smesa počne da ključa, sklonite sa vatre i dodajte soli i bibera. U to dodajte iseckan mladi luk, pa sve to nalijte preko krompira.

Dobro izmešajte i salatu poslužite toplu.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Tagovi:

Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

Politika

Kolumna Ivana Radovanovića za "Juronjuz": Il' me ženi, il' tamburu kupi
Kolumne

Kolumna Ivana Radovanovića za "Juronjuz": Il' me ženi, il' tamburu kupi

Priča je apsolutno luda: U sred haosa u Rađevini, i protesta izazvanih nestankom struje, koji je, pak, uzrokovan kidanjem žica na dalekovodima, a koje se, opet, dogodilo, jer je zaleđeno drveće pucalo i padalo na te žice, direktor Elektrodistribucije Loznice apelovao je na građane i seljane da više ne tuže njegovu jadnu firmu zbog seče drveća i granja koji rastu oko dalekovoda.

12.01.2026

12:16

Exatlon

TV

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Džet set