• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: informer.rs

01.10.2023

16:30

Domaća paprikaš čorba! Ukusna, zasitna i zdrava

Freepik.com

Recepti

Domaća paprikaš čorba! Ukusna, zasitna i zdrava

Podeli vest

Čorbe svojim aromama stimulišu čula, čine nas zadovoljnim i najbolja su preventiva protiv prehlade, a uz ovaj paprikaš bićete i siti i zdravi.

Sastojci (za 6-8 osoba):

450 g junećeg mesa iseckanog na kocke

130 ml (pola šolje) brašna

2 kašike mlevene paprike

kašičica seckanog timijana

kašičica seckanog ruzmarina

2 šargarepe ili krompira

glavica crnog luka

3 crvene paprike iseckane na kockice

800 ml iseckanog paradajza iz konzerve

lovorov list

2 kašičice seckanog belog luka

1 l goveđe supe

4 kašike maslinovog ulja

so i biber

Foto: Freepik.com

Ukusna i zdrava

Priprema:

U činiji pomešajte brašno, papriku, seckani timijan, ruzmarin, malo soli i bibera. Uvaljajte kockice mesa u mešavinu brašna i začina i stavite na tanjir. U tiganju zagrejte ulje na srednjoj temperaturi i kratko propržite meso. Očistite i iseckajte šargarepu ili krompir i crni luk i stavite u šerpu. Potom rasporedite meso, stavite seckanu papriku i paradajz, prelijte supom, dodajte beli luk i lovorov list, poklopite i kuvajte nekoliko sati na umerenoj temperaturi dok se meso potpuno ne raskuva.

Prijatno!

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Forum pravnika Srbije jasan: Dolovac neovlašćeno potpisala "sporazume o saradnji"
Politika

Forum pravnika Srbije jasan: Dolovac neovlašćeno potpisala "sporazume o saradnji"

Forum pravnika Srbije saopštio je danas da izažava ozbiljnu zabrinutost zbog činjenice da je Vrhovni javni tužilac Zagorka Dolovac 3. decembra 2025. godine u sedištu Evrodžasta u Hagu samostalno potpisala takozvane "sporazume o saradnji“ sa tužilaštvima šest država Centralne i Južne Amerike i to bez prethodnog ovlašćenja Vlade Republike Srbije, kao jedinog organa nadležnog za pokretanje postupka i zaključivanje međunarodnih ugovora u ime Republike Srbije.

07.12.2025

18:04

TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!
Live TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!

Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…

05.12.2025

10:57

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Planeta

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Džet set