Izmrviti kvasac u mlakoj vodi i dodati šećer. Kad zapeni sipati u vanglicu, dodati mleko, pavlaku i ulje. Dodavati brašno da i zamesiti glatko testo srednje tvrdo. Pokriti da odmori 30 minuta na sobnoj temperaturi.
Podeliti na dva dela i oblikovati lopte i pokriti da odmori 5-6 minuta. Razviti na prouvaoginik. Premazati malo margarinom i iseti na trake 2 c.
Staviti 4 trake jednu preko druge i štapicem za rostilj koji ste premazali margarinom. Pritisnuti na sredinu do kraja pa izvući štapić, pa iseći nožem.
Prstinama pritisnuti kraj jedan pa uviti u pletenicu. Ređati u podmazan pleh i pokriti da odmara 10 minuta. Peći na 220 stepeni 35 minuta da porumeni.
Ovaj odličan desert se sprema vrlo brzo, a njegova jedinstvenost daje mu neverovatan ukus - ako tražite neodoljivu poslasticu za sebe i svoju porodicu, probajte ovu tortu
Nemate ideju šta da spremite za desert, a baš vam se jede nešto slatko? Isprobajte ovaj jednostavni kolač od jabuka koji se brzo i lako pravi, a predivnog je ukusa...
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ovaj odličan desert se sprema vrlo brzo, a njegova jedinstvenost daje mu neverovatan ukus - ako tražite neodoljivu poslasticu za sebe i svoju porodicu, probajte ovu tortu
Razlog zašto su blokaderi napravili brutalnu čistku na svojoj izbornoj listi i vetirali blokaderskog glumca Dragana Gagija Jovanovića konačno je izašao na videlo. Redakcija Informera došla je do ekskluzivnih fotografija koje razotkrivaju sve licemerje i dvojne aršine ove opozicione grupe.
Nakon što su blokaderi objavili razlog zašto su napravili brutalnu čistku na svojoj izbornoj listi i vetirali glumca Dragana Gagija Jovanovića, isplivala je još jedna zanimljiva fotografija.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić obići će sutra radove na rekonstrukciji i prenameni „Starog železničkog mosta“ u pešački most, u okviru projekta "Beograd na vodi".
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da će izbori biti najkasnije za tri meseca i istakao da se na njima odlučuje o sudbini i budućnosti Srbije.
Požar u Deliblatskoj peščari ne jenjava, a meštanka Dubovca poslala je dramatičan snimak i opisala stravične scene s reke gde pepeo padne po Dunavu i travi.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je iz Belegiša da će naša zemlja proizvoditi dronove sa Izraelcima i postati vojnička sila, uprkos kritikama opozicije.
Region su potresli stravični porodični zločini koji su komšije i javnost ostavili u potpunom šoku. U svim slučajevima, sukobi unutar četiri zida eskalirali su u brutalna ubistva, a brze reakcije policije i izvođenje osumnjičenih sa mesta zločina zabeleženi su kamerama.
Rezervisti u Oružanim snagama Nemačke prinuđeni su da kradu oružje i tehniku od redovne vojske kako bi sproveli sopstvene vežbe, rekao je predsednik Saveza rezervista i poslanik u Bundestagu Bastijan Ernst.
Indijsko ratno vazduhoplovstvo prvi put je rasporedilo svoje lovce "Rafal“ na vežbi "Pič Blek", tokom koje su letelice delovale iznad severne teritorije Australije zajedno sa avionima više zapadnih i prozapadnih država.
Veliki šumski požar izbio je na zapadnoj obali jezera Garda u Italiji, a lokalne vlasti su iz predostrožnosti evakuisale više od 200 ljudi, uključujući mnogo turista.
Istaknuti srpski glumac Jovo Maksić je proteran sa ognjišta tokom operacije "Oluja" kojom je izvršeno etničko čišćenje Srba sa prostora Krajine, te je sad progovorio o najtežem periodu u životu.
Rijaliti učesnici Maja Marinković i Asmin Durdžić otvoreno su progovorili o renoviranju stana, planovima za naredni period, ali i mogućem putovanju u Dubrovnik, o kom se poslednjih dana spekuliše.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.