OVO SE NAJVIŠE JEDE NA SLAVI! Recept za posne bajaderice - brzo se prave, a ne koštaju mnogo
Podeli vest
U susret slavama i postu, mnogi traže brze i jeftine poslastice koje će obradovati sve goste. Zato vam donosimo recept za posne bajaderice, nalik na klasične bajadere, koji je sa nama podelila najpoznatija baka Balkana -Jelena Lela Petrović iz Jagodine!
Bliže se slave i postovi, a domaćice širom Balkana traže brze i povoljne posne poslastice koje će oduševiti sve goste. Upravo zato vam donosimo recept za posne bajadere, koje je sa nama podelila najpoznatija baka na Balkanu, Jelena Lela Petrović iz Jagodine!
Ovaj jedinstveni slavski kolač osvaja svojim nežnim ukusom i aromom vanile i limuna, pružajući svežinu u svakoj kriški. Mekan i vazdušast, biće pravi ukras svake slavske trpeze i oduševiće sve prisutne.
Slana torta sa pečenim paprikama savršena je za slavu i može se pripremiti za samo sat vremena. Ako želite, možete dodati i šunku.
23.10.2024
08:00
Sastojci:
100 gr oraha mlevenih
100 gr posnog keksa mlevenog
100 gr izdrobljenog keksa
100 gr posnog margarina
100 gr čokolade
150 gr šećera
130 ml vode
Priprema:
Vodu i šećer pomešati da provri pa dodati margarin i čokoladu. Mešati da se izjednači i istopi.
Skinuti sa šporeta dodati mlevene orahe i keks pa dobro izjednačiti.
Uzan pleh obložiti pek papirom i istresti smesu i poravnati ostaviti da se ohladi i stegne 2-3 sata u frižideru. Izvrnuti pleh skinuti hartiju i seći na željene veličine.
Videćete već pri provom kolačiću da je ukus fantatičan, toliko, da ćete ovaj recept ponavljati i kada nije period posta.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ovaj jedinstveni slavski kolač osvaja svojim nežnim ukusom i aromom vanile i limuna, pružajući svežinu u svakoj kriški. Mekan i vazdušast, biće pravi ukras svake slavske trpeze i oduševiće sve prisutne.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić odlukom da ne otputuje u Brisel na Samit EU - Zapadni Balkan štiti interese sopstvene države, a to što Evropska unija radi najvažnijoj državi u regionu nije normalno!
Rusija je prvi put zvanično potvrdila da je prva jedinica opremljena najnovijim protivvazdušnim i protivraketnim sistemom S-500 "Prometej" stupila na borbeno dežurstvo.
Opozicionar Miloš Parandilović otvoreno je govorio o svojoj želji da postane predsednik Srbije, a zatim i zapretio da će "pomlatiti" okupljene u Ćacilendu.
Narodni pooslanik SNS i Predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu Uglješa Mrdić istakao je da je krajnje vreme za smenu vrhovne javne tužiteljke Zagorke Dolovac, kao i za procesuiranje, kako je rekao, svih odgovornih u pravosuđu, uključujući i tužioca Mladena Nenadića.
U Srbiji se danas očekuje slab mraz uz maglu i nisku oblačnost, dok će najviša dnevna temperatura biti 14 stepeni, saopštio je Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ).
U požaru koji se noćas dogodio u Rajkovoj ulici broj 8 na Bežanijskoj kosi stradao je muškarac starosti 34 godine, rečeno je Tanjugu u beogradskoj Hitnoj pomoći.
Novopazarac Ermin Osmanović, koji je ranije bio osumnjičen za krivično delo neovlašćene proizvodnje i stavljanja u promet opojnih droga, nakon odluke suda kojom je oslobođen optužbi u tom predmetu, vratio se kući iz bekstva, gde je upriličeno porodično slavlje.
Evropski lideri su se ozbiljno posvađali usled oštrih neslaganja oko pitanja konfiskacije zamrznute ruske imovine uoči samita u Briselu, piše Politiko.
Predsednik SAD Donald Tramp je u božićnom obraćanju naciji u sredu uveče kritikovao svog prethodnika Džozefa Bajdena, govorio o ekonomskim uspesima svoje administracije, ali nije pomenuo - Ukrajinu.
Glavni problem ukrajinskih Oružanih snaga danas je nemogućnost zamene vojnika na prvoj liniji fronta, izjavio je sekretar Odbora za odbranu Vrhovne rade, pukovnik SBU Roman Kostenko, za Kanal 24, prenosi dopisnik PolitNavigatora
Srbija je ispala iz trke za Oskara, pošto se film „Sunce nikad više“ mladog reditelja Davida Jovanovića nije našao na užoj listi kandidata za nominaciju u kategoriji najboljeg međunarodnog filma, objavila je juče Američka filmska akademija.
Sir Hamfri Barton nagrađivani radijski i televizijski voditelj, autor i jedan od najuticajnijih ljudi u istoriji britanskog muzičkog novinarstva, umro je u 94. godini.
Austrijski javni emiter ORF, domaćin Evrovizije 2026, potvrdio je da na predstojećem takmičenju neće zabraniti isticanje palestinskih zastava niti će pokušati da utiša zviždanje tokom nastupa izraelskog predstavnika.
Pevačica Zorica Brunclik i njen suprug, harmonikaš Miroljub Aranđelović Kemiš u svom domu u Krnjači imaju kupatilo sa dve wc šolje, jer zajedno idu i u toalet.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar