• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video
author image
Informer.rs

Novinar

03.01.2025

17:40

Najsočniji kolač sa jabukama morate da probate! Neodoljiv je i topi se u ustima - jedan sastojak mu daje poseban ukus (VIDEO)

bakina kuhinja

Recepti

Najsočniji kolač sa jabukama morate da probate! Neodoljiv je i topi se u ustima - jedan sastojak mu daje poseban ukus (VIDEO)

Podeli vest

Kolač sa jabukama se pravi lako i brzo, a korica pomorandže mu daje poseban ukus.

Kolač sa jabukama je mnogima omiljena poslastica. Ovaj recept donosi savršenu kombinaciju ukusa, a vrlo brzo se priprema.

Sastojci:

Foto: bakina kuhinja

 

Priprema:

Umutiti jaja sa šećerom, dodati brašno sa praškom za pecivo.

Ubaciti suvo grožđe i brusnicu. 

Dodati ulje, jogurt, koricu pomorandže i sve polako izjednačiti.

Na dno pleha sipati nekoliko kašika testa pa rasporediti samo koliko da pokrije dno.

Poređati jabuke isečene na tanje listove, pa ih posuti cimetom.

Posuti polovinom testa pa odozgo posuti mlevene orahe i plazmu koju ste izmešali,  Zatim, polako sipajte i rasporedite ostatak testa.

Kolač peći na 200 stepeni, oko 45-50 minuta.

Ostaviti da se prohladi pa ga okrenuti na dasci i posuti vanilin šećerom.

Ako volite kolače sa jabukama, možete da probate starinski recept za kolač sa jabukama.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

"Dok fašizam besni u Hrvatskoj, vi ste zauzeti kritikovanjem Srbije": Brnabić se javno obratila EU
Politika

"Dok fašizam besni u Hrvatskoj, vi ste zauzeti kritikovanjem Srbije": Brnabić se javno obratila EU

Predsednica Narodne skupštine Srbije Ana Brnabić oglasila se na društvenoj mreži Iks povodom koncerta Marka Perkovića Tompsona u Hrvatskoj, uputivši oštru poruku evropskim institucijama i političkim grupama. Brnabić je na engleskom jeziku direktno skrenula pažnju na, kako je navela, višegodišnje ćutanje Evropske unije na otvorene neonacističke manifestacije u Hrvatskoj.

17.01.2026

22:49

Exatlon

TV

Blokaderi, tišina tamo: Brojke ne lažu
Live TV

Blokaderi, tišina tamo: Brojke ne lažu

Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.

16.01.2026

09:49

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Džet set