Grickalica napravljena iz osvete! 170 godina od nastanka prvog čipsa - nećete verovati šta se tada dogodilo (FOTO)
Podeli vest
Želeći da se osveti gostu restorana, kuvar je napravio tanak, prepečeni, slani krompir, ali se gost zapravo oduševio ovom gurmanskom kreacijom.
Nema sumnje da je čips jedna od omiljenih grickalica, kako deci, tako i odraslima. Neko filmsko veče, odlazak u bioskop ili rođendansko okupljanje, skoro da ne može da prođe bez njega.
Iako nadimanje, umor, dijareja i još nekoliko drugih simptoma, deluju kao standarni problemi mnogih, zapravo mogu ukazivati na intoleranciju na gluten.
Ukoliko ste se probudili gladni, onda možete da napravite hrskavu, slanu lepezu sa paprikama i pavlakom.
23.08.2023
09:15
Međutim, da li ste znali da je čips nastao takoreći iz osvete?
Indijski kuvar Džordž Spek je 24. avgusta 1853. ispekao prvi čips blizu Saratoga Springsa, u Njujorku. Kuvara je naljutio gost koji se požalio da mu je prženi krompir predebeo. U znak osvete, frustrirani kuvar je vrlo tanko isekao krompir i pržio ga toliko dugo, da se krompir raspao kada ga je nabio na viljušku.
Štaviše, rekao je da je namerno presolio kreaciju namenjenu svom gostu. Međutim, njemu se hrana toliko dopala, da je odmah naručio još jednu porciju. Umesto osvete, nastala je grickalica koju vole ljudi širom sveta!
Osim retrogradnog Merkura, Venere, Plutona, Saturna i Neptuna, očekuje nas i izazovan astrološki period, a to je pun Mesec u Ribama koji stiže 31. avgusta.
Stotine volontera i entuzijasta priprema se da uz pomoć najmodernije opreme poput dronova, sondi i skenera, započne najveću pretragu jezera Loh Nes u poslednjih 50 godina, kako bi potencijalno pronašli mitsko čudovište poznato pod nadimikom Nesi.
Nije tačno da samo žene brinu o izgledu i stilu. Savremeni muškarci vežbaju i neguju fizički izgled, a kad im ne uspe da za određeno vreme skinu višak kilograma, pribegavaju trikovima sa odećom.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Iako nadimanje, umor, dijareja i još nekoliko drugih simptoma, deluju kao standarni problemi mnogih, zapravo mogu ukazivati na intoleranciju na gluten.
Glavne blokaderske siledžije iz Užica su opozicioni odbornici Radovan Novaković i Vlade Ristanović, čije je skandalozne i sramne nastupe za govornicom u gradskoj skupštini teško opisati rečima, a koji ne prezaju od toga da prete svima redom, pa i novinarima koji im nisu po volji.
Ekskluzivni intervju koji je predsednik Srbije Aleksandar Vučić dao britanskom novinaru Alisteru Kembelu u podkastu "Ostalo je politika" (The Rest is Politics) objavljen je na platformi Epla.
Razulareni blokaderi danas su najavljivali haos u Vrbasu zbog dolaska predsednika Srpske napredne stranke (SNS) MIloša Vučevića, preteći kako mu neće dati da uđe u taj grad i da će "je*ati sve iz opštine", međutim, njihovim gnusnim pozivima odazvalo se svega 45 zgubidana.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić dao je intervju čuvenom britanskom novinaru Alisteru Kembelu i tom prilikom odgovorio otvoreno šta misli o šefu Bele kuće Donaldu Trampu.
Filozofski fakultet u Beogradu još se nije oglasio povodom davanja odgovora u vezi sa misterioznom smrću studentkinje Milice Živković (25), a rok da to učini je istekao!?!
Na mreži Iks osvanuo je šokantni snimak na kojem se vidi blokaderska profesorka u vidno alkoholisanjom ili čak nadrogiranom stanju kako priča nepovezane rečenice, od kojih smo jedino mogli da razumemo da su blokade za nju "provod".
Na društvenim mrežama pojavila se fotografija automobila gotovo potpuno prekrivenog ptičjim izmetom, što je podstaklo brojne šaljive komentare da bi njegov vlasnik mogao imati sreće i osvojiti dobitak na Lotou.
Državni inspektorat Republike Hrvatske obaveštava potrošače o povlačenju proizvoda "Samyang" Cup Inst. Noodle Hot Chicken Carbonara zbog povećanih količina 3-MCPD i glicidil estara masnih kiselina.
Potraga za Anđelom Mihajlović (37), koja je u četvrtak doputovala iz Beča još uvek je u toku, a sada je u njenom automobilu pronađena i sumnjiva poruka, kao i patike koje su bile van vozila.
Na četiri i po godine zatvora nepravosnažno je danas osuđen bivši šef kriminalističke policije PU primorsko-goranske Željko Kruneš jer je pokušao da organizuje ubistvo unuka Slavice Šote, riječke preduzetnice i aktivistkinje koja se godinama bori protiv korupcije.
Dvojica maloletnika i jedan tek punoletni Nišlija, već mesecima zadaju glavobolju policiji i dovode u opasnost svoje, ali i živote drugih građana divljajući ukradenim vozilima po gradu, ali i po auto-putu.
Brižit Makron, supruga francuskog predsednika Emanuela Makrona, priznala je da ju je vreme koje provodi kao prva dama Francuske učinilo tužnijom i ciničnijom.
Američki državni sekretar Marko Rubio danas je izjavio da ponuda Irana o ponovnom otvaranju Ormuskog moreuza pod striktnim uslovima nije prihvatljiva za Sjedinjene Američke Države niti druge zemlje.
Pevačica Nadica Ademov ističe da nikada nije patila od brendiranih stvari, ali je osudila one koji nemaju i žele da pokažu bogatstvo, te nose fejk garderobu.
Voditeljka i pevačica Suzana Mančić progovorila je o ćerki Teodori Kunić koja je udata za 23 godine starijeg generala Miroslava Talijana, i dotakla se prinove.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar