Slojevite frizure naglašavaju crte lica, poboljšavaju celokupan izgled kose i čine da izgledate mladoliko.
30.03.2024
18:20
Limunov sok je izuzetno moćno sredstvo i poznat je po svojim antibakterijskim, antivirusnim i imunološkim svojstvima, dok crni biber ima antibakterijska, antioksidativna svojstva, jača imunitet i snižava temperaturu.
Ova prirodna kombinacija može ojačati vaš imunitet i pomoći u ublažavanju simptoma mnogih bolesti.
Aplikacija WhatsApp uvodi opciju biranja slika u 4K rezoluciji, što će korisnicima umnogome olakšati slanje fotografija.
30.03.2024
17:00
Pomešajte sok od 3 sveža limuna, pola kašičice crnog bibera i kašičicu morske soli u čaši tople vode.
Ispirajte grlo nekoliko puta dnevno da biste izlečili upalu grla. Ova kombinacija takođe ublažava kašalj.
Foto: Shuterstock
limun i crni biber
Pomaže kod gubitka težine
Ako želite da izgubite nekoliko kilograma, pomešajte 1/2 kašičice mlevenog crnog bibera sa 2 kašike limunovog soka i 1 kašičicom sirovog meda u čaši tople vode.
Pijte ovu mešavinu svako jutro na prazan stomak da biste ubrzali metabolizam i podstakli mršavljenje.
Zaustavlja krvarenje iz nosa
Nanesite malo limunovog soka na komad vate, razblažite ga sa malo ledene vode i stavite u nozdrvu.
Nagnite glavu malo unazad da biste zaustavili protok krvi. Idealno bi bilo ležati na visokom jastuku. Krvarenje iz nosa će odmah prestati.
Foto: Shuterstock
limun i so
Ublažava mučninu
Da biste smirili stomačne tegobe, pomešajte 1 kašiku svežeg limunovog soka sa kašičicom crnog bibera u čaši tople vode.
Pijte ovu mešavinu polako da biste zaustavili mučninu.
Pomaže kod prehlade i gripa
Iscedite pola limuna u šolju kuvane vode.
Ostavite pulpu i koru 10 minuta, a zatim uklonite pulpu limuna i dodajte 1 kašičicu meda i prstohvat mlevenog crnog bibera.
Pijte ovaj rastvor 2-3 puta dnevno za trenutne rezultate.
Foto: Shuterstock
limun
Pomaže kod zubobolje
Za lečenje zubobolje pomešajte 1/2 kašičice mlevene paprike sa 1/2 kašičice ulja karanfilića.
Nanesite lek na bolni zub i desni.
Ovaj lek će vam pomoći da ublažite bol i zaštitite vas od infekcija, piše Times of India.
Ponekad se životinje dovedu u situacije koje su itekako opasne za njihov život. Šta im se dogodilo, možemo tek nagađati, ali mogu da se nađu u ozbiljnoj nevolji iz koje ne mogu same da se izvuku.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Zbog najnovijih šokantnih vesti o ministru Ivici Dačiću, lideru SPS, koji je u bolnici i u životnoj je opasnosti najnoviju epizodu ‘Eksatlona’ emitovaćemo u nešto kasnijem terminu, iza 21.30.
Aleksandar Jerković, iz Odbora za kontrolu i opservaciju i Miroslav Čučković, član predsedništva SNS gostujući u Info jutru komentarisali su predstojeće lokalne izbore, ali i pripremu atentata na predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Moje poslednje jutro u Iraku počelo je prilično neslavno. Umesto alarma, budi me duboko, iritantno brundanje. Zvuk odlazi, pa se vraća, uporan i sve bliži. Trljam oči, provirujem iz šatora i imam šta da vidim - pored same moje glave prolazi traktor, vredno preoravajući livadu na kojoj sam zanoćio.
Zbog izvođenja radova na izgradnji kanalizacione mreže u ulici Cvetanova ćuprija (Zvezdara) - faza 7, u periodu od 26. februara do 09. marta doći će do promena u radu linija javnog prevoza.
Danas oko 15.30 časova, u kružnom toku na Bogosloviji posle konflikta u saobraćaju, došlo je do verbalnog sukoba, a zatim i fizičkog obračuna između D. D. (40) i A. I. (34).
Ponovoljeno suđenje roditeljima dečaka ubice Koste K. koji je 3. maja 2023. godine u OŠ "Vladislav Ribnikar ubio devet vršnjaka i čuvara te škole, nastavlja se sutra, saznaje Informer.
Slovačka je spremna da preduzme "druge mere" protiv Ukrajine zbog odbijanja Kijeva da dozvoli prolaz ruske nafte kroz naftovod "Družba", izjavio je slovački premijer Robert Fico na sednici vlade.
U emisiji "Specijal o Katarini Velikoj" koja će uskoro biti emitovana na Informer TV, književnik Ranko Gojković i voditeljka Olivera Miletović razgovarali su o carici Jelisaveti Petrovnoj.
Glumac Metju Mekonahi uveren je da je borba protiv veštačke inteligencije uzaludna i poručuje da je budućnost već stigla, ali da je ključno prilagoditi se.
Rijaliti učesnik Asmin Durdžić govorio je o svom odnosu sa bivšom Aneli Ahmić, sa kojom ima ćerku Noru, ističući da je odlučio da promeni pristup i prestane sa vređanjem.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar