• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer

16.02.2025

10:20

Ovaj deo piletine je najopasniji za zdravlje! Srbi ga tamane kao ludi, a leglo je bakterija i parazita

Informer

Zdravlje

Ovaj deo piletine je najopasniji za zdravlje! Srbi ga tamane kao ludi, a leglo je bakterija i parazita

Podeli vest

Piletina je veoma popularna namirnica i zbog svoje pristupačne cene, ali postoje određeni delovi ovog mesa koje nikako ne treba da jedemo, jer sadrže bakterije i parazite koji mogu negativno uticati na zdravlje.

Pileća pluća

Pluća sadrže veliki broj bakterija i parazita, a ni kuvanje na visokim temperaturama ne može u potpunosti da ih eliminiše. Neke bakterije su otporne na visoke temperature, što znači da predstavljaju dodatnu opasnost za zdravlje.

Foto: Shuterstock

 

Pileći rep

Iako mnogi ljudi uživaju u ovom delu piletine, važno je izbegavati ga. Na repu se nalaze brojne bakterije i paraziti koji mogu izazvati ozbiljne zdravstvene probleme.

Pileća koža

Iako mnogi veruju da pileća koža sadrži veliku količinu kolagena, to nije tačno. U stvari, ona je bogata mastima i štetnim bakterijama, pa prekomerno konzumiranje može da bude štetno za organizam.

Uzimajući u obzir ove informacije, važno je biti pažljiv u izboru delova piletine koje jedemo kako bismo zaštitili svoje zdravlje.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Emisija koja otkriva sve! Ne propustite "Na merama" sutra od 20h!
Live TV

Emisija koja otkriva sve! Ne propustite "Na merama" sutra od 20h!

U prethodnoj epizodi Informerove emisije “Na merama” otkrili smo vam kako “dokoniše” poslanik blokader Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve “male signale” razmenjuju muzička zvezda Nataša Bekvalac i političar Draško Stanivuković, gde provodi vreme nekadašnji premijer Zoran Živković, kakav je bio provod na slavlju kod pevača Ere Ojdanića, šta je na meniju funkcionera SPS-a Dušana Bajatovića, kuda su posle lekarskog pregleda otišli pevačica Ana Nikolić i njen emotivni partner, kompozitor Goran Ratković Rale…

20.03.2026

10:30

Tramp odlazi u novembru
Live TV

Tramp odlazi u novembru

Dejan Jelača, glumac gostujući u Info jutru komentarisao je situaciju u Americi u kojoj živi i radi već duži niz godina.

19.03.2026

12:04

Dobro veče Srbadijo - Arno Gujon o godišnjici Albanskog pogroma nad Srbima na Kosovu i Metohiji - Zločin koji i dalje traje
Live TV

Dobro veče Srbadijo - Arno Gujon o godišnjici Albanskog pogroma nad Srbima na Kosovu i Metohiji - Zločin koji i dalje traje

Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.

16.03.2026

15:49

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Džet set