• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer

07.09.2018

14:11

USTAŠE PRIZIVAJU ZLO! Hrvatski mediji likuju zbog novih napetosti na Kosovu!

Balkan

USTAŠE PRIZIVAJU ZLO! Hrvatski mediji likuju zbog novih napetosti na Kosovu!

Podeli vest

Mediji u Hrvatskoj posvećuju veliku pažnju dijalogu u Briselu, ali sigurno ne zato što priželjkuju da se kosovski čvor razveže na miran način, već naprotiv, sa zadatkom doliju još malo ulja na vatru

"VRIJE U SRBIJI I NA KOSOVU: VUČIĆ NA NOGE DIGNUO VOJSKU, POLICIJU I TAJNE SLUŽBE Predsjednik Srbije u Bruxellesu odbio razgovarati s Thacijem". Tako glasi naslov na portalu Jutarnjeg lista uz očiglednu dozu naslađivanja zbog situacije koja je stvorena uoči najavljene posete predsednika Aleksandra Vučića Kosovu.

U tekstu je preneta naredba Vučića da se prekine komunikacija vojske, policije i tajnih službi s Prištinom, a onda su se raspisali, na svoj način: 

"Ovih se dana nagađalo da će Vučić odustati od puta u Bruxelles gdje je u petak predviđen nastavak razgovora Beograda i Prištine pod pokroviteljstvom EU-a. No, ipak je otputovao u eurposku prijestolnicu, ali će se najvjerojatnije sastati samo sa šeficom europske diplomacije Federicom Mogherini, prenosi RTS. Poslije je potvrđeno da je Vučić odbio razgovarati s Hashimom Thacijem. Vučić se na to odlučio zbog, kaže iz njegove delegacije, svih prijevara, prijetnji i laži kosovskih Albanaca".

(VIDEO) DAČIĆ O DIJALOGU: U BRISELU MORAJU DA VIDE SA KAKVIM LUDACIMA MI IMAMO POSLA!

Jutarnji je preneo i izjave ministra inostranih poslova Srbije Ivice Dačiča kako je predsednik Srbije suočen s pretnjama koje dokazuju da Kosovo ne želi dijalog, ali se posebno apostrifora deo u kojem naš šef diplomatije "upozorava sve i u ime Vučića i u ime vlade da se ne igraju vatrom i da ništa ne pokušavaju kada je reč o poseti Vučića našem narodu na Kosovu i Metohiji".

EU "SAVETUJE" VUČIĆU DA NE IDE NA KiM! Konačna odluka večeras!

Konačno, hrvatski mediji ipak prenose i izjave Kadrija Veseljija koji je rekao da bi "Vučić mogao da prođe kao Marko Đurić, koji je nedavno uhapšen pri ulasku na Kosovo zbog navodno neusuglašenih administrativnih odluka i dozvola za osetu poseta".

Više je nego očigledno šta nam iz "lijepe njihove" žele, a odavde može da im stigne samo poruka da im je pametnije da brinu o "lijepoj svojoj", nego o nama.



Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Tagovi:

Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

komentari
Svi komentari
Silvia

pre 7 godina

Hrvati su narod za sebe. Rešavali bi sve probleme nasiljem, prvo su proterali Srbe sa teritorija “ljepe njihove” pa bi sad da se isto to desi i na Kosovu. Dok oni kao na derbiju navijaju sa tribina.

MalaMu

pre 7 godina

Ovolika mržnja prema Srbima može doneti samo zlo i neprilike, moramo biti složni!

Ujko

pre 7 godina

Ne vole vas hrvati(ustaše) ne vole vas crnogorci,šiptari vas nemogu smisliti pola svijeta vas je gađala iz zrakoplova jeste se kada vi srbi zapitali da možda nije problem u vama

Politika

Tenzije! U Crnoj Gori bi sa vlasti da oteraju sve koji se ne plaše da kažu da su prvo Srbi, pa onda sve ostalo
Politika

Tenzije! U Crnoj Gori bi sa vlasti da oteraju sve koji se ne plaše da kažu da su prvo Srbi, pa onda sve ostalo

Nakon što je krajem prošle godine, tokom protesta u Botunu u Crnoj Gori, priveden Milan Knežević, predsednik DNP i dosledni borac za prava Srba u Crnoj Gori, usledio je novi udarac na Srbe u Crnoj Gori nakon što je gradonačelnik Podgorice Saša Mujović pokrenuo disciplinski postupak i doneo rešenje o suspenziji lidera Slobodne Crne Gore i rukovodioca gradske Službe za građane Vladislava Dajkovića, još jednog borca za prava Srba, a sve zbog pružanja podrške građanima na prostestu u Botunu!

12.01.2026

21:39

Exatlon

TV

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Zabava

Serija "Adolescencija" dobija nastavak
Showbiz

Serija "Adolescencija" dobija nastavak

Stiven Grejem, jedan od autora hvaljene Netfliksove serije "Adolescencija" ("Adolescence"), potvrdio je da je nastavak serije u razmatranju, iako je projekat prvobitno zamišljen kao mini-serija.

12.01.2026

15:22

Magazin

Džet set